Vadovai sensta greičiau ir gyvena trumpiau
0 (0)

boss-2205_640

Vadovavimas – dalykas rimtas. Dar rimtesniu iššūkiu jis tampa tuomet, kai tenka prisiimti atsakomybę ne už įmonės ar organizacijos, bet už visos šalies gerovę ir likimą. O didžiausia našta, ne paslaptis, gula būtent ant lyderių ir išrinktųjų vadovų pečių.

Vadovams tenka išmokti valdyti savo emocijas, nepalūžti stresinėse situacijose, sugebėti efektyviai spręsti problemas ir priimti reikalingus bei geriausius sprendimus. Naujas tyrimas, aprašytas BMJ, atskleidė, kad visa tai turi įtakos jų gyvenimo trukmei – tokio masto atsakomybės našta ir vadovavimo metu patiriamas stresas gali gerokai pagreitinti senėjimo procesus ir sutrumpinti gyvenimo trukmę.

Tyrimo metu buvo analizuojami 17-oje šalių surinkti išlikę istoriniai duomenys (nuo 1722 iki 2015 metų) apie kandidatų į valstybių vadovus gyvenimo trukmę. Studijos išvados atskleidė, kad išrinktų kandidatų gyvenimo trukmė buvo gerokai trumpesnė nei pralaimėjusių jų oponentų – laimėtojai gyveno vidutiniškai 2,7 metų trumpiau.

Tyrimui vadovavusi Harvardo medicinos mokyklos profesorė Anupam Jena mano, kad senėjimą paspartina ir mirtingumą paankstina būtent stresas, patiriamas vadovaujant. Tad politikams, besirūpinantiems savo ilgaamžiškumu, patariama apsvarstyti galimybę savo karjeroje sustoti įstatymų, teisės aktų leidimo etape ir susilaikyti nuo siekio užimti aukščiausius valdžios postus.

Parengė vlmedicina.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.