Vaikinas mane mažai liečia – ar klausti apie jo seksualinę orientaciją?
0 (0)

bucinys

Foto: Chris Sardegna

Klausimas: Su vaikinu draugaujame jau beveik du mėnesius. Jis už mane vyresnis puse metų (man 16, jam 17), na, bet tai nesvarbu. Pastebėjau, kad kai mes bučiuojamės ilgesnį laiko tarpą, jo rankos niekada nenusileidžia žemiau mano liemens, nors aš labai norėčiau, kad jis, pavyzdžiui, įdėtų savo ranką į mano užpakalinę džinsų kišenę…

Žinoma, nevengiu pasikalbėti su draugėmis, ir jos man pasakojo, kaip „draugiškai“ jis elgiasi su savo vienu geriausiu draugu. Nesuprantu, galvoju, kad galbūt jį labiau traukia jo draugas, nei aš, o gal jis bijo mano neigiamos reakcijos į tam tikrus prisilietimus… Ar turėčiau paklausti jo apie jo seksualinę orientaciją, ar tiesiog palikti taip kaip yra ir palaukti?

Gustė (vardas pakeistas)

Atsakymas: Sveika, Guste,

įsivaizduoju, kad gali jaustis sumišusi, kai neaišku, dėl ko vaikinas liečiasi prie Tavęs ne taip, kaip norėtum ar tikėtumeisi. Tikiu, kad gali jausti ir pasimetimą ar susierzinimą, kai iš draugių išgirsti, jog vaikinas rodo dėmesį ir savo geriausiam draugui.

Iš to, ką pasakoji, panašu, jog visos Tavo interpretacijos yra galimos – tiek, kad jis nuogąstauja dėl Tavo reakcijos ar norų, tiek ir tai, jog jo draugas gali būti jam patrauklesnis negu Tu. Gali būti ir taip, kad Jūs abu – tiek Tu, tiek jo geriausias draugas, traukiate vaikiną emociškai ir seksualiai. Galbūt Tavo vaikinas nėra tikras dėl savo seksualinės orientacijos, bando ją geriau suprasti megzdamas ryšį su įvairiais žmonėmis. Arba tiesiog jam toks fizinis ryšys šiuo metu yra pakankamas ir jis tuo pilnai patenkintas. Galime sugalvoti nemažai įvairiausių variantų, tik štai vienintelis atsakymą žinantis žmogus vis tiek lieka pats Tavo vaikinas.

Šioje situacijoje Tu turi pasirinkimą, ką daryti – kaip sakai, laukti ar paklausti, kas trukdo Tavo draugui eiti į artimesnį fizinį ryšį su Tavimi. Tik svarbu sau pačiai įsivardinti, ką abiem atvejais gautum, o ką prarastum. Paprastai tiesumas ir atvirumas santykiuose gali palengvinti nežinomybės keliamą įtampą, atverti kelią į didesnį artumą. Kaip sakoma, geriau jau bet koks atsakymas negu gyvenimas su klaustuku viduje. Vis tik tiesa ne visada būna tokia, kokios norėtume. Ją sužinojus gali tekti ieškoti naujų būdų bendrauti, kas gali gąsdinti. Tad suprantu ir tą Tavo dalį, kuri verčiau gyventų kantriai laukdama, kol vaikinas pats paaiškins savo elgesį. Kviečiu ir Tave pačią pratęsti šį pliusų ir minusų svarstymą – tai gali padėti Tau apsispręsti, kuris pasirinkimas šiuo metu Tau artimesnis.

Bandant susigaudyti situacijoje, manau Tau gali praversti išsamesnės žinios apie įvairius žmogaus seksualumo variantus. Jų gali pasisemti portale išgirsti.lt – čia pateikiama aktuali ir išsami informacija LGBT* jaunimui ir juos supantiems žmonėms.

Psichologė Jolanta Latakienė
www.krizesiveikimas.lt
latakiene.jolanta@gmail.com
+370 659 73549

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.