fbpx

Apie meilę sau
4.2 (5)

Maxx-studio / Premium license

Jau kaip ir nelabai profesionalu psichologui kalbėti apie meilę sau, nes paskutinį dešimtmetį tai tapo nuvalkiota tema, kuria kalba, kas tik netingi ir labai dažnai į lankas arba pervertindami meilę sau, iškeldami ją aukščiau kitų žmonių santykių, poreikių.

Norisi labai aiškiai ir paprastai apibrėžti, kas per reiškinys yra meilė sau, kuo ji skiriasi nuo egoizmo ir kada jau gana save pateisint savo bjaurumą ir reikia savo dėmesį nukreipti į kitus žmones.

1. Meilė sau pirmiausia yra savęs pažinimas. Leisti sau pažinti save, suvokti kas aš esu ir kas aš nesu. Nebandyti būti grėsmingu tigru, esant grakščiai gazelei ir atvirkščiai. Didžiausia nemeilės sau forma yra savęs neigimas ir bandymas būti patogiu kitiems.

2. Meilė sau yra save priėmimas. Su visais savo šešėliais. Ir tai nėra pateisinimas savo nuodėmių, o tiesiog suvokimas, kad aš nesu tobula, pasaulis nėra tobulas ir kiti žmonės nėra tobuli. Normalu yra keiktis, tingėti, būti nevala, pameluoti, turėti sekso fantazijų ir pan. Nuo to netampi blogesniu ar menkesniu žmogumi.

3. Meilė sau yra savo poreikių suvokimas. Visi mes turime tiek fiziologinių, tiek psichologinių, tiek socialinių poreikių. Meilė sau yra savo poreikių paisymas ir tenkinimas. Kiekvienas iš mūsų yra individualus ir poreikiai gali skirtis. Tik tu pati esi atsakinga, kad tavo poreikiai būtų patenkinti. Vaikai negali patys patenkinti savo poreikių, suaugę žmonės gali.

4. Meilė sau yra savo poreikių išsakymas kitiems žmonėms. Atsisakymas iliuzijos, kad kiti susivoks, ko tau princesei reikia, o gebėjimas aiškiai išsakyti, ko ir kaip tau reikia. Tai nėra reikalavimas ar ultimatumas kitiems žmonėms ir nebūtinai kiti žmonės elgsis taip, kaip norisi. Tarkim ateini pas draugę į svečius ir labai nori valgyti, tai protinga būtų apie savo alkį pasakyti draugei ir paprašyti kažko valgyti, o ne tyliai laukti, kol draugė susipras tave pavaišinti. Jei tau norisi, kad antra pusė tave apkabintų, tai ir pasakai tai, o ne lauki kol susivoks ir t.t.

5. Meilė sau yra atsakomybės už save prisiėmimas t.y.: išlipimas iš aukos batų. Aukos pozicija labai dažnai būna naudinga ir turinti daug galios, jos atsisakyti ne visada lengva, nes pirmiausia reikia suvokti, kas aš esu aukos vaidmenyje ir aš galiu pasirinkti nebebūti, bet tada reiškia, kad turiu prisiimti atsakomybę už savo savijautą ir už savo pasirinkimus.

Taigi visi tie nusipirk sau naują suknelę ar rankinuką ir taip įrodysi meilę sau arba pasiųsk visus toli, toli ir tai jau reikš, kad save myli, tai ne. Jei tai būtų kitas jausmo, kaip meilės sau apibūdinimas tai būtų ramybė ir taika su savimi.

P.s. meilė sau yra gebėjimas į save žiūrėti tomis pačiomis akimis, kuriomis žiūrite į savo mylimą žmogų ar augintinį 🙂.

Psichologė-psichoterapeutė Gintarė Jurkevičienė
Kviečiame į mokymus:
7 audioseminarų ciklas „Kaip tapti mama pačiai sau”
https://www.facebook.com/events/467318481590833 

Įvertinkite!
[Balsavo: 5 Vidurkis: 4.2]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.