fbpx

10 labiausiai nerimą mažinančių muzikos kūrinių
5 (1)

Kai kyla sunkumų darbe, mokymo įstaigoje ar asmeniniame gyvenime, imamės visų įmanomų priemonių, gudrybių ir technikų, kad tik nuramintume nervus. Pasidalinsime su jumis viena priemone, kurią patvirtino mokslas: susidarykite grojaraštį iš 10-ies dainų, kurios, kaip buvo išsiaiškinta, yra labiausiai raminančios pasaulyje.

Garso terapija jau seniai yra populiarus būdas atsipalaiduoti ir sustiprinti sveikatą. Jau ne vieną amžių senosiose kultūrose muzika naudojama pagerinti sveikatą ir gerovę. Neuromokslininkai iš Jungtinės Karalystės yra nustatę, kurios melodijos labiausiai ramina mūsų nervų sistemą, rašoma inc.com. Buvo atliktas tyrimas, kurio dalyviai, prijungti prie jutiklių, turėjo kiek įmanoma greičiau išspręsti sudėtingus galvosūkius. Buvo numatyta, kad galvosūkių sprendimas dalyviams turi sukelti tam tikrą stresą. Spręsdami juos dalyviai klausėsi konkrečių muzikos kūrinių, o tyrėjai matavo jų smegenų aktyvumą ir fizinius rodiklius, pavyzdžiui, pulsą, kraujospūdį ir kvėpavimo ritmą.

Pasak tyrimui vadovavusio dr. Davido Lewiso-Hodgsono iš „Mindlab International“ laboratorijos, iš visų patikrintų kūrinių visiems dalyviams labiausiai atsipalaiduoti padėjo viena daina. Paaiškėjo, kad klausantis vienos dainos – „Weightless“ (liet. „Lengvumas“) – dalyvių nerimas sumažėjo 65 proc., o fiziniai parodymai susireguliuodavo 35 proc. Tai stebėtini rezultatai. Dar labiau stebėtina tai, kad ši daina specialiai ir buvo sukurta mažinti stresą. Dainą „Weightless“ grupė „Marconi Union“ sukūrė bendradarbiaudama su garso terapeutais. Jos kruopščiai aranžuotos harmonijos, ritmai ir bosinės gitaros garsai padeda sulėtinti klausytojo širdies ritmą, sumažinti kraujo spaudimą ir streso hormono kortizolio koncentraciją.

Nerimą mažinti labai svarbu, nes stresas arba sukelia, arba sustiprina sveikatos problemų, tokių kaip širdies ir kraujagyslių ligos, nutukimas, depresija, virškinimo sistemos ir žarnyno sutrikimai, astma ir kt., riziką. Neseniai Harvardo ir Stanfordo universitete atliktų tyrimų duomenimis, nuo ligų, kurias sukelia darbe patiriamas stresas, mirštama dažniau nei nuo diabeto, Alzheimerio ligos ar gripo.

Šiame chroniško streso amžiuje mokslas vienareikšmiškai teigia: jei jums rūpi fizinė ir psichinė sveikata ir norite ilgai ir kokybiškai gyventi, jūs privalote išmokti kokybiškai pailsėti. Muzika padeda atsipalaiduoti ir bent iš dalies pamiršti įtampą dėl visų nesibaigiančių darbų, kurie mus pasiekia dieną naktį, ir kurie sukelia stresą ir nerimą bei mus išsunkia.

Tačiau Davidas Lewisas-Hodgsonas įspėjo: „Daina „Weightless“ taip veiksmingai mažina stresą, kad dauguma dalyvių pasijuto apsnūdę, todėl nerekomenduočiau klausytis šios dainos vairuojant – tai gali būti labai pavojinga.“

10 labiausiai raminančių dainų

1. Marconi Union – Weightless
2. Airstream – Electra
3. DJ Shah – Mellomaniac (Chill Out Mix)
4. Enya – Watermark
5. Coldplay – Strawberry Swing
6. Barcelona – Please Don’t Go
7. All Saints – Pure Shores
8. Adele – Someone Like You
9. Mozart – Canzonetta Sull’aria
10. Cafe Del Mar – We Can Fly

Parengė delfi.lt
Iliustracija: Kelly Sikkema

Įvertinkite!
[Balsavo: 1 Vidurkis: 5]

2 Responses

  1. Dalia parašė:

    Prieš savaitę grįžome…labai patiko. Švarūs, tvarkingi kambariai,alkani tikrai nebuvome, nerealus kraštovaizdis, patiko eiti taku prie jūros, bendrai viskas puiku.Jaukus miestelis, netoli Retimnas. Likome sužavėti gamta, mandagiais žmonėmis, viešbučio tvarka, ramybe.

  2. Alina parašė:

    Labai dekinga. Radau si 10-tuka youtube playliste. Stai:
    https://www.youtube.com/watch?v=UfcAVejslrU&list=PLU3D8lELVS9MSxlJqxhz29F56mbllCIo3

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.