10 požymių, kad jūsų partneris – manipuliatorius
0 (0)

Jūs jaučiate kaltę, nors nieko nepadarėte. Jis kažkodėl tyli, nors iki svečių išėjimo buvo labai malonus. Jūs norite, kad vėl viskas būtų gerai: juk jūsų santykiai pradžioje priminė pasaką ir jis kalbėjo, kad jūs, apskritai, esate geriausia, kas nutiko jo gyvenime. Pokyčiai vyksta pamažu, kitaip jis nebūtų manipuliatorius. Vis dėlto, esama tam tikrų ženklų, kurie byloja, kad susidūrėte su manipuliatoriumi, rašo psychologies.ru.

1. Jus pamažu izoliuoja nuo šeimos ir draugų

– Kam tau važiuoti pas seserį? Juk tik praėjusią savaitę buvai?
– Jos taip ir nepaleido iš ligoninės.
– Kartoju: tu jau buvai pas ją.

Arba švelnesnis variantas: „Na ir kam tau eiti į kursiokų susitikimą, kai namuose esu aš ir man bus liūdna?“ O juk tokios frazės labai veiksmingos!

Be jo praleistas laikas prilyginamas mirtinai nuodėmei. Jeigu jūs vis dėlto išeinate – nesvarbu, pas draugus ar giminaičius – sugrįžusi namo randate jį blogos nuotaikos ir visą vakarą klausotės jo kandžių komentarų. Tai iš pradžių atrodo labai netikėta, todėl labai nuoširdžiai stengiatės jį pralinksminti. Iš tikrųjų, jūsų nebuvimas manipuliatoriui reiškia, kad jis neteko dėmesio, kuris šimtu procentų turi būti nukreiptas į jo asmenį. Taip jis jaučiasi netekęs kontrolės jūsų atžvilgiu.

Gebėjimas taikyti projekciją – dar vienas skiriamasis narciziškos asmenybės bruožas. Jeigu narcizas ir manipuliatorius staiga, nei iš šio nei iš to, ėmė įtarinėti jus neištikimybe ar kažkaip keistai reaguoti į jūsų kolegų skambučius, labai tikėtina, kad kaltė slypi būtent jame.

2. Jis perduoda atsiliepimus apie jus (ir ne visada jie realūs)

Palaipsniui jūsų pokalbiuose pradeda dalyvauti kažkokie „visi“: „Visi kalba, kad tu vakar į mane kažkaip keistai žiūrėjai“, „Visi žino, kad anksčiau aš buvau linksmas vaikinas“. Žinokite, kad šis personažas įsitvirtino jūsų pokalbiuose ilgam.

Jums net neateina į galvą patikrinti, ar ši „kolektyvinė sąmonė“ iš tikrųjų apie jus kažką kalbėjo. Tuo metu atsiranda nauji veikiantys asmenys: jo klasės draugai, kurie mato, kaip jis pasikeitė po pažinties su jumis, jo kolegė, kuri būtų laiminga, jeigu turėtų tokį vyrą… Netgi jūsų draugai kartkartėmis prisijungia prie šio choro (kaip jis tvirtina)…

Turėkite omenyje, kad realybėje šie žmonės gali apskritai nieko nekalbėti. Kai jūs tiesiogiai paklausite savo bendro pažįstamojo, gali paaiškėti, kad taip ir yra. Jeigu tai pasakysite savo manipuliatoriui, sulauksite puikaus atsakymo: „Žinoma, kad niekas neprisipažįsta. Kam tu apskritai jų klausei? Kvailystė kažkokia“.

3. Taisyklės sukurtos tam, kad jų laikytumėtės jūs

Jis buvo neištikimas ir jūs privalote jam atleisti. Jeigu neskirtumėte tiek daug laiko jūsų kūdikiui, jis nesijaustų toks vienišas ir neieškotų šilumos ir užuojautos. Jis turi poreikių, o jūs jų nepaisėte. Jeigu pulsite tuos poreikius tenkinti, paaiškės, kad jie neturi jokių konkrečių ribų – jam reikalinga jūs visa. Kad ir ką padarytumėte, bus manoma, kad padarėte per mažai. Apie jūsų poreikius niekada nekalbama. O štai jeigu jūs kam nors nusišypsosite ar su kuo nors pajuokausite, būkite pasirengusi griežtam tardymui apie galimą neištikimybę.

4. Jis su jumis konkuruos

Jūs kažką netikėto sužinote, tačiau kaip kiekvienas normalus žmogus nepuolate iškarto tiesti paralelių tarp to, kas vyksta. Pavyzdžiui, jūs gerai dainuojate, o jis staiga vakarėliuose pradeda jus pertraukti ir pradeda dainuoti pats. Jūs pasijautėte prastai ir norite išsigulėti, tačiau vakarop ir jis suserga ir prašo išvirti jam šilto sultinio ir atnešti vynuogių. Reikalas tas, kad jūs niekuo negalite būti pranašesnė už savo antrąją pusę. Jūs pradėjote kažką pasakoti draugams, o jis ir sako: „Ne taip buvo, leisk, aš papasakosiu“. Štai jums ir pirmasis požymis, verčiantis suklusti. Ir jokių juokelių apie jo išvaizdą! Praeidamas pro veidrodį, narcizas tik įsitikina, kad jis yra nuostabus. Jeigu jis paslydo ir jūs pradėjote juoktis (juk visi turėjome vaikystę!), jūs akimirksniu pajausite jo atvirai piktą žvilgsnį ir suprasite, kad ir vėl padarėte klaidą.

5. Jis mėgsta skųstis ir ieškoti paguodos

Jo sesuo kartą apskritai pamiršo ateiti į jo gimtadienį. Kolegos atsisakė jį pavaduoti, kai jam reikėjo išeiti. Apskritai, jį supa kažkokie priedurniai. Bėgant laikui išsiaiškinate, kad sesuo tuo metu sirgo gripu, o darbe kolegos seniai nebeturi su juo kantrybės, nes jis jau toli gražu ne vieną kartą juos pavedė. Žinoma, neįmanoma gyventi viskuo abejojant, tačiau dažni skundai ir nepripažinto genijaus maniera turi priversti jus suklusti.

6. Jis nori jus „patobulinti“

Mėgstama manipuliatoriaus frazė – „Tai viskas per tave“. Ji nebūtinai pasakoma garsiai, tačiau turima omenyje labai dažnai. Pavyzdžiui, jis pamiršo raktus, nes jūs jam nepriminėte jų pasiimti. Jis ošė visą savaitgalį, nes jam buvo labai nuobodu. Kai tik baigiasi medaus mėnuo (arba metai), kaip tai nutinka visoms poroms, emocijas ir susižavėjimą pakeičia kitas, daug ramesnis santykių laikotarpis. Visi pereina tarpusavio prisiderinimo fazę, ir čia – dėmesio! – manipuliatorius pradeda patyliukais ieškoti būdų, kaip jus „patobulinti“. Nepraleiskite šios akimirkos, ypač jeigu ir be to neturite aukštos savivertės. Viskas prasideda nuo nekaltų komentarų, „Oi, kokia juokinga kepurė“ arba „Kas čia per dėmelė tau ant veido?“ Palaipsniui savo stilių ir aprangos manierą pradedate derinti prie savo antrosios pusės nuomonės. Ir sulaukiate nuosprendžio: „Na, taip…“

7. Visos jo buvusios – raganos

Dvi narcizo ir manipuliatoriaus pamėgtos temos: visos jo buvusios moterys pasirodė esančios pabaiso ir dėl visko, kas nutiko, buvo kaltos jos. Jis labai kenčia. Tačiau su tuo jis susidoros. Jeigu jūs paklausite, kaip tai nutiko, sulauksite nuodugnaus pasakojimo, kurio pabaigoje pajusite norą paimti šį kačiuką ant rankų ir ginti jį nuo šio siaubingo pasaulio.

8. Jis mėgsta bausti tylėjimu

Bet kuriuose sveikuose santykiuose kiekvienam reikia laiko pabūti vienam. Intravertui tai tiesiog gyvybiškai būtina, ekstravertas gali paprasčiausiai trumpam laikui paimti pertrauką, kurios metu kažką apgalvos ar „atauš“ po ilgas valandas trukusių linksmybių. Praeina keletas minučių ir jūs vėl pasiruošę matyti vienas kitą ir bendrauti, tarsi nieko nebūtų nutikę. Tai vyksta spontaniškai ir jūsų partneris pats pasakys, kad kažkiek laiko nori pabūti vienas. Bet ne manipuliatorius. Jis nutyla netikėtai ir ilgam, ir už jokią kainą nepasakys kodėl. Jūs pati turite susiprasti ir išmelsti atleidimą. Nors akivaizdžių nusikaltimų nepadarėte arba, greičiausiai, padarėte kažką, kas privertė jį pasijusti kažkiek žemesniu už jus. Toks išdidus tylėjimas – viso labo tik vienas iš būdų kontroliuoti.

9. Jis toks malonus… tačiau ne daugiau

– Prašau, padėk sūnui su matematika, aš šiandien grįšiu vėlai.
– Žinoma, brangioji.

Vakare jus visi sutinka puikios nuotaikos, tačiau sūnaus pamokos nepadarytos. Atkreipkite dėmesį į tai, ką jūsų partneris kalba ir ką jis daro. Manipuliatoriai dažnai yra pakankamai žavingi ir pradiniame etape apglėbia jus karališku rūpesčiu. Deja, šis etapas nėra ilgalaikis. Nesvarbu, dėl kokios priežasties jis baigėsi: jam pabodo, jis iš jūsų gavo viską, ko norėjo ir planavo ar atsirado nauji interesai. Manipuliatorius grubiai neatsakys, tačiau ir nuveikti kažką dėl jūsų neskubės. Tai kartojasi dešimtis kartų ir tai šiek tiek trikdo.

10. Nepaklusnumas bus baudžiamas

Kiekvieną kartą, kai jūs pažeidžiate jo taisykles, jums būtinai apie tai bus pranešta. Pažeidžiama jo narciziška asmenybė – tai labai skausminga ir jis leis jums šį skausmą pajusti visu stiprumu. Iš pradžių tai bus emocinė prievarta. Paskui būtinai eis susitaikymas. Tačiau bendras dėsningumas toks, kad kiekvienas naujas smūgis bus tik stipresnis. Iš esmės, nuo to prasideda perėjimas nuo normalių sveikų santykių prie tokių, kurie grįsti prievarta. Nuo emocinės prievartos pereinama prie žodinės prievartos. Nuo pastarosios – prie fizinės.

Jūs paklausite, kaip galima nepastebėti tokių akivaizdžių dalykų? Galima ir tai vyksta visiškai šalia. Mes galvojame, kad radome meilę ir džiaugsmingai ruošiamės suprasti, atleisti ir palaikyti varge ir džiaugsme. Manipuliatorius gauna žmogų, kurį reikia nepastebimai išmokyti būti tokiu, kokiu reikia.

Pasistenkite atkreipti dėmesį į visus šiuos požymius, kurie byloja apie narcizišką asmenybę, linkusią manipuliuoti, dar pažinties etape. Juk viskas, kas galiausiai yra svarbu, tai jūsų emocinė sveikata.

Parengė: delfi.lt
Iliustracija: rawpixel.com

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

4 Responses

 1. G parašė:

  Straipsnis kaip pikti vyrai manipuliuoja angeliškomis moterimis. Gerai būtų panašų straipsnį apie moterų manipuliaciją, bet nebūtų politkorektiška.

  • Jonas Kulidauskas parašė:

   O aš kaip tik šį straipsnį skaičiau, kaip apie savo ex. Nes viskas atitinka, tik tai, kad čia rašo apie vyrą, nors iš tikro moterys daug labiau linkusios vyrais manipuliuoti.

 2. Gruode parašė:

  aha
  pasirodo mes su vyru abu esam manipuliatoriai… ką daryt ?

 3. Glamour parašė:

  Man būtų įdomu paskaityti apie tėvų manipuliacijas savo suaugusiems vaikams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.