fbpx

15 klausimų, padėsiančių suprasti savo tikslą
0 (0)


pasirinkimas

Jūsų gyvenimas labai svarbus ir viskas vyksta ne veltui. Kiekvienas žmogus anksčiau ar vėliau užduoda sau klausimą: “Koks mano tikrasis pašaukimas? Ką aš turiu padaryti, kad mano gyvenimas nepraeitų veltui?” Visi mes skirtingi ir visi turim savo atsakymus į šiuos klausimus. Visi mes turime vienokius ar kitokius tikslus. Taip lyg ir turėtų būti, bet labai dažnai su tikslais yra bėda, nes…mes nežinome, ko norime… O kol nežinome, ko norime, plūduriuojame kaip popierinis laivelis upės sraute – kur nuneš, ten bus gerai.

Kaip gi sužinoti? Internetinio žurnalo “The MindUnleashed” bendraautorius Steven Peretto paruošė 15 klausimų, į kuriuos vertėtų atsakyti tiems, kurie neatrado savo tikslų. Pirmiausia, autorius pabrėžia, kad tikslai nuolat keičiasi. Ir tai yra normalu. Mes negalime suplanuoti viso gyvenimo iki pat paskutinio atūdusio, o be to, gyvenime viskas keičiasi daug greičiau, nei mes pastebime. Todėl reikia atrasti tikslą ne visam gyvenimui, o artimiausiems keletui metų.

Taigi, klausimai, kurie padės atrasti tikslą.

1. Kas suteikia man energijos?

Užsiėmimai, kurie veda jus į tikslą, didina jūsų energijos kiekį, o tie reikalai, kurie jums nemieli, energiją išsiurbia. Stebėkite savo kūną ir sąmonę. Jeigu jums atrodo, kad jau daug metų jaučiatės pavargę, pats laikas keisti gyvenimo orientyrus.

2. Kas man svarbu?

Svarbius ir malonius reikalus galima puikiai derinti. Tereikia pačiam aiškiai suvokti, kas yra svarbu būtent jums, o kas – šeimai, tėvams, draugams ar vadovui. Kuo daugiau jūs darysite dėl savęs, o ne dėl kitų, tuo laimingesni jausitės. Ir tuo lengviau bus įveikti pakeliui sutiktas kliūtis.

3. Apie ką aš galvoju, kai prausiuos duše?

Laikas, kurį skiriate vandens procedūroms, gali būti pats maloniausias dienos bėgyje. Pagalvokite apie tai, apie ką paprastai galvojate tuo metu. Apie naujus projektus? Apie šeimą? Apie keliones? Ar apie tai, kokia sunki diena laukia ir kaip viskas blogai? Taigi, keiskite prioritetus ir laiką skirkite pamąstymams apie smagius dalykus.

4. Apie ką žmonės manęs klausia?

Žmonės klausia jūsų nuomonės kažkuria tema? Apie ką jūs galėtumėte papasakoti kaip ekspertas? Atsakymai į šiuos klausimus pasakoja apie tai, kokiose srityse jūs galėtumėte būti naudingi šiam pasauliui.

5. Apie ką aš kalbuosi su artimaisiais?

Apie ką jūs kalbatės šeimoje? Kokias istorijas pasakojate partneriui, o kokiomis temomis kalbatės su tėčiu? Ar jūs įsitikinę, kad su pašnekovais būtent jūs pasirenkate pokalbio temas?

6. Ką aš darau laisvu nuo darbo, šeimos ir pomėgių laiku?

Jūsų veiksmai parodo tikruosius jūsų prioritetus.

7. Apie ką paskutiniu metu skaičiau?

Tai buvo knygos ar straipsniai internete? Profesinė medžiaga ir tiesiog – skaitalai? Atsakykite į šį klausimą ir suprasite, kas jus iš tiesų domina.

8. Ką aš sapnuoju?

Sapnas – tai, kas vyksta jūsų pasąmonėje. Ieškokite juose prasmės, bet savarankiškai, be kitų pagalbos.

9. Kada ir kokiomis aplinkybėmis aš jaučiausi iš tikrųjų gyvybingas?

Atsakymas apie tai, kas jus labiausiai įkvepia.

10. Ar dažnai sutampa mano interesai ir gebėjimai? Kokią vaikystės baimę man dar reikia įveikti?

11. Ką aš daryčiau, jeigu pinigai man neturėtų jokios reikšmės?

12. Ką aš daryčiau, jeigu man visiškai nerūpėtų tai, ką galvoja apie mane kiti?

Po to, kai jūs turite pakankamai daug pinigų, vienintelis stabdis lieka visuomenės nuomonė. Ką jūs padarytumėte, jeigu nebūtų jokių apribojimų? Jeigu jūs būtumėte visiškai laisvi ir galėtumėte daryti viską, ką norite? Kaip jūs tada gyventumėt?

13. Kas man iš tikrųjų rūpi?

Koks punktas jūsų kasdienybėje pats svarbiausias? Kokie atlikti darbai jums suteikia malonų pasitenkinimą? Ko gero, tai dalykai, kurie jus veda į kažkokį tikslą. Ko dar nesuvokiate?

14. Kokius savo įgūdžius galėčiau sujungti, kad rezultatas būtų įdomus žmonėms?

Kaip atrasti savo stilių ir sukurti savo produktą? Sujunkite pagrindinius savo įgūdžius. Steve Jobs’as buvo išskirtinis verslininkas, nes mokėjo sujungti savyje du genijus: matematiko ir humanitaro, techniko ir reklamos specialisto, inžinieriaus ir istorijų kūrėjo.

O prisimenate istoriją apie beisbolo trenerį, kuris sėkmingai apjungė sportą ir statistiką? Taigi, atraskite tai, iš ko galėtumėt padaryti miksą – tai ir bus jūsų darbo prasmė, o gal – ir gyvenimo.

15. Jeigu turėtumėte galimybę trumpai papasakoti apie save, bet tik dviem sakiniais – kokie jie būtų?

Aš užduodu sau šį klausimą nuolat. Kartą per kelis mėnesius ir jau daug metų. Galvoju, kad tai, kaip dabar save identifikuojate, yra daug svarbiau nei asmeninė istorija. Atsikratykite praeities naštos. Nesijaudinkite dėl ateities – jis pasirūpins savimi pati. Pagalvokite apie tai, kas jums svarbu būtent dabar.

Parengė Ilona Tamošiūnienė | 108studija.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.