35 dovanos, kurių jūsų vaikai niekada nepamirš
0 (0)

dovanos

Šiais vartotojiškos visuomenės laikais dauguma vaikų turi tiek žaislų, kad tėvams juos vis sunkiau kuo nors nustebinti. Tačiau vaikams daug svarbiau yra tai, ko nenusipirksite nei vienoje parduotuvėje. Adme.ru sudarė dovanų sąrašą, kurias tėvai privalo dovanoti savo vaikams. Kiek iš jų esate padovanoję savo vaikams?

1. Palaikymas. Tik vienas paskatinimo žodis gali pastūmėti jūsų vaiką dideliems žygdarbiams. Tegul jūsų atžala žino, kad visada ją palaikote ir vertinate.

2. Apsikabinimai ir bučiniai. Vaikams labai svarbi tėvų meilė ir šiluma. Atminkite, nesvarbu, kiek jūsų vaikui metų – niekada nevėlu jo pabučiuoti ir apkabinti bei taip parodyti savo meilę.

3. Bendra vakarienė. Vakarienė, kai prie stalo susirenka visa šeima – puiki galimybė pabūti kartu, aptarti dienos įvykius ir ateities planus.

4. Humoro jausmas. Suraskite laiko, kad galėtumėte su vaikais pasijuokti ir pajuokauti – humoro jausmas yra puiki charakterio savybė, kuri labai pravers ateityje.

5. Gebėjimas pastebėti grožį. Padėkite vaikui visame kame pastebėti grožį: ir žmonėse, ir gamtoje.

6. Galimybė suklysti. Kai kurios vaikų išdaigos reikalauja iš tėvų daug kantrybės. Tačiau nepaisant to, leiskite jiems eksperimentuoti, tyrinėti ir suklysti. Juk iš klaidų mokomės.

7. Tvirta šeima. Tvirta ir laiminga šeima – tai pamatas, ant kurio jūsų vaikai ateityje kurs savo gyvenimą.

8. Noras pasiekti daugiau. Skatinkite vaiko ambicijas. Ateityje tai padės jam pasiekti užsibrėžtų tikslų ir įgyvendinti svajones.

9. Laikas. Laikas – vertingiausia dovana, kurią galite padovanoti savo vaikui. Kartu praleisto laiko vaikas niekada neužmirš.

10. Dėmesys. Paprastas, bet labai svarbus dalykas. Būkite kartu, nepraleiskite veltui taip greitai praeinančių akimirkų.

11. Gebėjimas užjausti. Išmokite vaiką užjausti ir padėti tiems, kuriems reikia pagalbos.

12. Gebėjimas vertinti. Viena iš svarbiausių gyvenimo dovanų – gebėjimas vertinti tai, ką turi.

13. Smalsumas. Mokykite savo vaikus užduoti klausimus ir viskuo duomėtis. „Užtenka uždavinėti tiek daug klausimų!“ – žodžiai, kurių niekada neturėtų girdėti jūsų vaikas.

14. Ryžtingumas. Pasiekti užsibrėžtų tikslų ir svajonių padeda pasitikėjimas savimo jėgomis, atkaklumas ir ryžtingumas.

15. Disciplina. Vaikai turi išmokti daugybės dalykų: kaip elgtis, kaip bendrauti, kaip pasiekti tikslų ir svajonių. Žinoma, auklėjimas neįmanomas be disciplinos, bet pasistenkite išsiversti be perdėto drausmingumo. Mokykite disciplinos teigiamais pavyzdžiais.

16. Skatinimas. Žodžiai turi milžinišką reikšmę. Žodžiai, kuriuos kasdien girdi jūsų vaikas, gali būti puikiu ramsčiu arba atvirkščiai – nevilties šaltiniu. Galvokite, ką ir kaip sakote.

17. Kūrybingumas. Skatinkite vaiką būti kūrybingu. Juk pasauliui taip reikalingi žmonės, kurie gali sukurti ką nors naujo ir gero.

18. Dosnumas. Dosnumas – nuostabi žmogaus savybė. Išmokykite vaiką ir gauti, ir duoti.

19. Dvasingumas. Tikėjimas suteikia jėgų. Būtų puiku, jeigu jūsų vaikas suprastų, kad žmogus – tai ne tik kūnas ir kraujas, bet ir protas, širdis bei dvasia.

20. Sąžiningumas. Vaikai, kurie nuo vaikystės yra mokomi būti sąžiningi, turi daugiau galimybių būti tokiais ir užaugę. Be to, sąžiningi žmonės yra laimingesni, labiau moka mėgautis gyvenimu ir geriau miega naktimis.

21. Viltis ir tikėjimas. Viltis ir tikėjimas suteikia mums stiprybės, ištvermės ir ryžtingumo, o sunkiais gyvenimo momentais padėda nesuklupti ir judėti į priekį.

22. Vaizduotė. Gyvenimas keičiasi vis greičiau. Vakarykštė diena jau nepanaši į šiandieną. Naują pasaulį kuria tie žmonės, kurie turi lakią vaizduotę.

23. Sąmoningumas. Išmokykite vaikus nuspręsti, ko jie nori pasiekti. Nedarykite to per prievartą, o padėkite pasirinkti tinkamą gyvenimo kelią.

24. Pažinimo troškimas. Aistra žinioms skiriasi nuo „zubrinimo“ vien tam, kad būtų gautas atestatas. Pažinimo džiaugsmas gimsta šeimoje: skaitykite, užduokite klausimus, analizuokite ir atraskite.

25. Gamta. Mes dažnai mokome vaikus rūpintis švara ir tvarka namuose. Lygiai taip pat svarbu mokėti rūpintis gamta. Vaikai, kurie mokosi vertinti pasaulį, būna geresni ir laimingesni.

26. Galimybė pabandyti kažką naujo. Vaikai turi turėti galimybę išbandyti ką nors naujo. Tik taip jie pamatys, kas jiems patinka ir galbūt atras savo talentą.

27. Optimizmas. Pesimistai nekeičia pasaulio. Tai daro optimistai.

28. Mokėjimas džiaugtis laimėjimais. Švęskite ir džiaukitės net mažais pasiekimais. Kada nors šie maži laimėjimai atvers kelią dideliems laimėjimams.

29. Pacifizmas. Galbūt pasauliniu mastu tai ir ne mūsų jėgoms. Bet kodėl gi nepradėti nuo mažų žingsnių?

30. Savivertė. Vaikai, kurie mokosi vertinti save, linkę labiau pasitikėti savimi ir žinoti savo vertę.

31. Unikalumas. Mūsų skirtumai daro mus ypatingais. Padėkite vaikui suprasti, kad visi žmonės skirtingi, turintys savo talentų ir ypatingų sugebėjimų.

32. Sėdėjimas jums ant kelių. Kol vaikas mažas, tai geriausia vieta knygų skaitymui, istorijų pasakojimui ar tiesiog nuoširdžiam pokalbiui.

33. Namų židinys. Žinoti, kad namuose visada esi laukiamas, – nuostabiausias dalykas pasaulyje.

34. Ištikimybė savo žmonai/vyrui. Santuokinė ištikimybė – tai ne tik mūsų kūno elgesys, bet ir akių, proto, širdies ir sielos veiksmai. Vaikai labai gerai jaučia šiuos dalykus.

35. Meilė. O kaipgi be jos?

Parengė Ji24.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

2 Responses

  1. Anonimas parašė:

    o ka galima nupirkti vaikui?

  2. vertejuvelyrika.lt parašė:

    Užaugę vaikai dažniausiai prisimena visus gražius tėvų poelgius bei veiksmus. Toks atrodytų paprastas veiksmas kaip mažylio sėdėjimas ant kelių skaitant knygą gali palikti neišdildomą vaikystės prisiminimą. Taip pat nesu nieko prieš mažylio palepinimą per šventes padovanojant jam dovanėlę, kuri galbūt išliktų net kai jis užaugs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.