Moterišką brandą suteikia gamta, o berniuką vyru padaro tėvas
Spalio 22-25 d. Lietuvoje viešės sąmoningų santykių meistrė iš Olandijos Anusuya Koopmans. Europoje žymi mokytoja teigia, kad brandų moteriškumą silpnosios lyties atstovės įgauna per natūralius pokyčius: su brandos pradžia bei besilaukdamos pirmojo vaikelio. Tuo tarpu berniuką vyru padaro stiprus tėvas, kuris imasi auklėti vaiką.
“Gyvename visuomenėje, kurioje labiau vertinamos vyriškos savybės. Moterys nori, kad jas vertintų kaip ir vyrus, todėl neretai ima vyriškai elgtis. Vyrų prerogatyva – darbas. Tuo tarpu mes, būdamos moterys, turime pasirūpinti šeima ir tuo pačiu dažna turime darbus, laiko sau nebelieka visai. Dėl tokio gyvenimo būdo praradome dalį moteriškumo ir perėmėme vyriškų savybių, neretai imame konkuruoti ir su moterimis, ir su vyrais. Pasaulyje galime išvysti daug žmonių tarpusavio kovų pavyzdžių. Mažai kas pamena, kad priešingybės turėtų ne kovoti, o viena kitą stiprinti ir papildyti”, – teigia sąmoningų santykių mokytoja Anasuya Koopmans.
Olandės teigimu, ji jau daugelį metų rengia seminarus moteriškumo tema visame pasaulyje, kad padėtų moterims susigrąžinti jų moteriškumo dovaną. Moterys, ėmusios gerbti savo moteriškumą, ne tik geriau sutaria su vyrais, bet ir tarpusavyje ima kurti ne konkurencija, o seseryste grindžiamus santykius. A. Koopmans teigimu, taip visada atsitinka jos seminaruose, kurių vienas spalio mėnesį vyks ir Lietuvoje, sodyboje Labanore.
Pasak jos, šiuo metu sparčiai auga moteriškumo mokymų paklausa ir pasiūla, nes taip balansuojasi bei atsistato pažeista vyriškumo ir moteriškumo pusiausvyra. Žemei ir visuomenei trūksta moters, moteriškos šilumos ir švelnumo. Vis dėlto disharmonija visada šalia, todėl verta žinoti būdus nuo jos apsisaugoti.
Moterų branda – per kūno ir sielos pokyčius
“Pokyčiai moteriai yra natūralūs. Pirmasis žingsnis brandos link yra mergaičių kūnų pasikeitimo dalis: ciklo pradžia. Kai mano dukros iš mergaičių ėmė virsti moterimis, joms surengiau specialią šventę. Jos metu dukroms paaiškinau, ką jos turi žinoti apie kraujavimo dovaną, apie jautrumą, kuris ateina kartu su fiziniais pasikeitimais, apie gydomąsias savybes, kurias jos įgyja tomis dienomis. Joms paaiškinau, kaip tomis dienomis pagerbti savo kūną ir sielą. Pasakojau, kaip jų kūnai yra susiję su gamtos ir žemės ciklu. Kalbėjau su jomis apie nepatogumus ir kaip su jais susidoroti bei susitaikyti”, – pasakoja Anasuya.
Pirmojo vaiko gimimas – naujas etapas moters gyvenime
Pasak olandų meistrės, kitas etapas moters brandoje – gyvybės kūrimas ir vaiko gimimas. Anasuya sako, kad tai gali būti labai sunkus iššūkis arba tiesiog rojus, arba abu variantai vienu metu. Pirmojo gimdymo metu nauja gyvybė prašo pirmapradės galios. Moteris, ją pagerbdama, gauna nepakartojamą dovaną visam gyvenimui. Deja, mūsų visuomenė nepakankamai gerbia šiuos ypatingus momentus. Daugelis motinų pamiršo apie šio momento svarbą. Tad A. Koopmans seminaruose prisimenama, kaip svarbu kalbėti apie brandą viena kitai ir savo dukroms. Tuomet šie brandos momentai įprasmina namų buitį, moterys kitaip supranta darbą, pajunta pilnatvę partnerystėje, motiniškume.
Berniuką vyru padaro tėviškas auklėjimas
Anasuyos teigimu, vyrai neturi šių natūralių įšventinimo momentų. Vyras privalo atskleisti berniukui vyrišką pasaulį, bet tik subrendusysis vaiką geba paversti vyru. Jei tai bus padaryta tinkamai, berniuko širdis susijungs su jo nuojauta, jo pirmaprade jėga, ir jis taps gražiu ir galingu vyru.
Apie Anasuyą Koopmans:
Anasuya Koopmans – Europoje žymi sąmoningų santykių bei moteriškumo mokytoja iš Olandijos. Ji dėsto šias rutinas jau daugiau nei 10 metų seminaruose Europoje. Praėjusią savaitę Olandijoje buvo išleista autobiografinė A. Koopmans knyga “Kelionė su dievais”. Spalio pabaigoje A. Koopmans atvyks į Lietuvą bei ves seminarą moteriškumo tema.
na,as nesijauciu menkesne moterimi neturedama vaiko,moteriskumo man tikrai netruksta,cia-labai senamadiskas poziuris i moteriskuma.tarp kitko,jaustis brandesne pradejau labai anksti,kadangi maciau motinos degradacija.ne vaikas moteri moteriska padaro,o ju jausmingumas,svelnumas,supratingumas,mokejimas myleti ir buti is tiesu mylima.daug moteru seimoje netenka savo moteriskumo-subobeja,apsileidzia,o kai kurios taip ir neatranda saves kaip moters per joki vaidmeni,nieko nepadarysi.