7 auksinės gerų santykių su partneriu taisyklės
0 (0)

geri-santykiai

Didžiausias meilės žudikas – ne sekso stygius, bet pernelyg didelis stresas. Jam nuslopinti kartais pravartu pakeisti savo elgesio taktiką. Supažindiname su septyniomis auksinėmis taisyklėmis, kurios padarys santykius su partneriu laimingais.

Pirmoji taisyklė: diplomatija, bet nesusierzinimas

Jis nenori eiti į parodą? Ak, kaip gaila! Būtų taip malonu įsikibus į mylimojo parankę apžiūrinėti šiuolaikinius paveikslus ir apie vieną kitą pasikeisti nuomonėmis. Bet mylimasis randa pretekstą atsisakyti. Neverskite eiti kartu, priešingu atveju konfliktas – užprogramuotas.

Jūsų brangusis mėgsta po visą būstą išmėtyti savo drabužius, ir tai jus, žinoma, nervina. Surinkę juos į krūvą, padėkite ant rašomojo stalo. Mylimajam paklausus kodėl jie ten atsirado, žaviai nusišypsokite ir koketiškai patraukę pečiais, atsakykite: „Ne, mielasis, nežinau“.

Antroji taisyklė: atsiribojimas vienas nuo kito nuslopina įtampą

Elegantiškai įstiklinta terasa, erdvi svetainė ir miegamasis su didele lova, – ko ne svajonių būstas? Bet partnerystės klausimų specialistai pataria svetainėje atrasti vietos papildomai sofai ar kušetei tam atvejui, jei santykius su mylimuoju aptemdytų niūrūs debesėliai.

Specialistų nuomone, toks trumpalaikis išsiskyrimas, teisingiau pasakius laikinas atsiribojimas vienas nuo kito išsklaido tarp partnerių tvyrančią įtampą.

Trečioji taisyklė: pagyrimas sutaiko, kritika skaldo

Anaiptol tai nereiškia, jog kritikuoti draudžiama. Bet nereikia pamiršti, kad kritika yra ginklas. Bet jis veiksmingas tik tais atvejais, kai naudojamas ne per dažnai. Priešingu atveju, vaizdžiai sakant, atšimpa.

Tuo tarpu pagyrimas yra tarsi pleistras ant žaizdos. Liaupsės sustiprina pageidaujamą elgsenos būdą (tuo tarpu kritika veikiau aktyvina užsispyrimą), nes sužadina tiek daug pozityvių, šiltų, sielą gydančių jausmų. Pagyrimas yra tarsi laimės narkotikas.

Bet ir šiuo atveju nepamirškite: esant per dideliai liaupsių porcijai, poveikis „nusidėvi“. Kita vertus, ar žinote tą, kuris per daug giria?

Ketvirtoji taisyklė: atsikratyti ankstesnio statuso įpročių

Užkietėję vienišiai į partnerystę atsineša savo ankstesnio gyvenimo bagažą: įpročius ir tradicijas. Bet užmezgę partnerystę, jie privalo atsižvelgti į gyvenančio šalia interesus, nuotaikas. Dėl to neretai kyla problemų. Kaip jas nuslopinti?

Užslinkus nepalankiam metui, reikėtų vakarieniauti su draugais, — keturiese, atostogauti – kad ir šešių bičiulių kompanijoje. Tai padės atsikratyti įtampos ir pažadins nostalgiją pabūti dviese.

Penktoji taisyklė: aiškumas duoda dividendų

Partneriai turi išmokti gerbti vienas kito nuomonę. Juk ginčas nėra objektyviai geresnių argumentų pateikimas, o dviejų žmonių „Aš“ interesų palyginimas. Pasakymas „To jokiu būdu nenoriu“ ar „To noriu esant tik šioms sąlygoms“ rodo kito partnerio elgsenos ribas ir galimybes. Į jas būtina atsižvelgti. Tai padės tam tikram laikui išvengti rimtų konfliktų.

Šeštoji taisyklė: užglaisyti mažus nelygumus

Stebėtinai daug vyrų turi problemų dėl pagalbos namų ūkyje. Pasakymas „Brangusis, šitai padarysime abu“, gali sukelti partnerio nepasitenkinimą. Dviejų žmonių nuomonės gali sutapti dėl būsto dizaino, abiems gali patikti to paties žanro filmai ar atostogos prie šniokšiančios Baltijos jūros bangų. Juk tėl tokių atitikimų ir įsimylima.

Bet nuomonės gali nesutapti dėl požiūrio į namų tvarkymą. Kaip tuomet elgtis? Reikšti nepasitenkinimą? Ne, laikytis išmintingos taktikos: į daug ką, kas galėtų sudrumsti mylimojo ramybę, nereaguojate – taip pat elgiasi ir jis.

Septintoji taisyklė: problemų negalima nutylėti

Ką reikia daryti gerai partnerystei išlaikyti? Kalbėtis. Arizonos (JAV) universiteto atlikta studija byloja, kad laimingos poros pagrindinai kalbasi apie emocingus dalykus: gražius ar blogus vaikystės prisiminimus, nemalonias gyvenimo akimirkas, troškimus, svajones, bendrus draugus.

Žinoma, dėl kai kurių momentų nuomonės gali išsiskirti. Tuomet ore sklandančią ginčo užuomazgą galima „nužudyti“ šiais dviem sakiniais: „Apgailestauju, kad manai būtent taip. Bet nemanau taip kaip tu“.

Parengė Monika Jakaitytė
Šaltinis: lrytas.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.