6 temos, kuriomis poros kalbasi per mažai
5 (9)

Esate atviri, laisvai, be jokių tabu bet kokiomis temomis diskutuojantys partneriai? Sveikintina – esate vieni iš nedaugelio. Poras konsultuojantys psichologai bei darnių santykių ekspertai pastebi, kad realybė šiek tiek kitokia.

Egzistuoja tam tikros temos, kuriomis įsimylėjėliai vis dar kalbasi per mažai. Taigi, jei jaučiate, kad laisvumo bendraujant galėtų būti daugiau, specialistai dalinasi 6-iomis temomis, kurios turėtų sulaukti daugiau dėmesio.

1. Finansai

Finansų srityje dirbantys profesionalai pastebi, kad tai, jog nemokame ar nežinome kaip bendrauti finansų tema, yra žemo tautos finansinio raštingumo pasekmė. Nežinia kodėl, pinigai atsiduria tarp tabu temų, kurios trukdo kurti realius ateities planus, sąmoningai planuoti asmenines bei bendras išlaidas. Čia antrina ir psichologai, kurie skatina poras drąsiau kalbėtis apie pinigus, požiūrį į biudžeto paskirstymą – taip išvengiama pykčių.

2. Erzinantys įpročiai

Atrodo paprasta imti ir pasakyti, kad žmogus tyliau kalbėtų, mažiau keiktųsi, susitvarkytų kambarį arba poilsio metu paliktų išmanųjį telefoną ramybėje. Tačiau yra įpročių, kurie erzina, bet apie juos kažkodėl komunikuoti nedrįstama. Žinoma, ši problema glaudžiai susijusi su dažnomis tabu temomis – kad ir minėtaisiais finansais arba intymaus gyvenimo potyriais.

3. Miegamojo subtilybės

Kalbant apie intymų ryšį, seksologai pastebi – poros vis dar bendrauja per mažai. Rezultatas – prarandama galimybė atrasti naujus potyrius, sustiprinti tarpusavio ryšį. Seksualinio gyvenimo klausimais patariantys ekspertai siūlo atrasti sau priimtinus būdus pasakyti apie patinkančius arba erzinančius dalykus.

Pavyzdžiui, įsivyravus rutinai, vietoje tylaus laukimo galite imtis iniciatyvos ir patys pasiūlyti išbandyti kažką naujo. Tai gali būti miegamojo žaisliukai ar tiesiog nauja poza romantika.lt.

4. Individualūs poreikiai

Ne visos temos siejasi su abiem partneriais – pastebima, kad daugiau dėmesio galėtų būti skiriama saviems poreikiams. Ne tik jų suvokimui, bet ir aiškiam jų iškomunikavimui. Jaučiate, kad apleidote draugus, sportinę veiklą, pasimatymus su savimi? Nebijokite pasakyti, kad norite pabūti vieni, skirti laiko tik sau – galbūt kitas šio poreikio paprasčiausiai nepastebi.

5. Jausmai

Ne naujiena – dažnam lengviau klausytis kito nei išreikšti savo jausmus. Tai dar viena sritis, kuri nepelnytai nustumiama į šoną. Profesionalai ragina sąmoningai skirti laiko jausmų apmąstymams. Aiškus suvokimas, kaip ir kodėl jaučiatės padės tai lengviau pasakyti partneriui. O mylimam žmogui – jus suprasti.

6. Asmeninės ribos

Galiausiai, svarbu mokėti ne tik pasakyti, bet, jei reikia, nubrėžti aiškias ribas. Jei kažkas kelia nemalonius pojūčius, liūdnas mintis, susierzinimą – apibūdinkite tai. Laiku sustabdytas nepageidaujamas veiksmas apsaugo nuo bereikalingų pykčių.

Panašu, kad visos problemos, erzinantys įpročiai ar dėmesio trūkumas sau poroje yra išsprendžiami iššūkiai. Beje, labai paprastai – komunikuojant tarpusavyje ir būtinai – su savimi pačiais. Galbūt atėjo laikas pasikalbėti?

Įvertinkite!
[Balsavo: 9 Vidurkis: 5]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.