7 neįkainojami patarimai poroms
0 (0)

pora

Foto: social site / flickr.com

Porų konsultantai dalinasi neįkainojamais, realistiškais patarimais susituokusiems. Patarimai spausdinami leidinyje huffingtonpost.com.

1. Kur nors išeikite be partnerio, atsiminkite, ką reiškia jaustis be poros. Šis patarimas 100-u procentų veiksmingas – išsiskyrimas suminkština širdį, sutuoktiniai pasiilgsta vienas kito. Po daugelio santuokos metų pasiilgimas – retas jausmas, teigia knygos „Meilė, seksas ir gyvenimas atviroje santuokoje“ autorė Jenny Block. „Svarbu skirti kažkiek laiko ir prisiminti save iki santuokos, – sako ji. – Pabendrauti su draugais, prisiminti savo pomėgius, tai, kas džiugindavo. Būtent jus, o ne porą, ne jus santuokoje. Tik jus vieną. Nustebsite, kad tai išgyvenant prisiminsite, kodėl vienas kitą pamilote.“

2. Viešumoje, prie žmonių kalbėkite su partneriu taip, kaip kalbėjote per pirmą pasimatymą. Jei mylite partnerį, gerbkite jį viešoje vietoje, – pabrėžia santykių konsultantė D. Besinger. – Netapkite pora, kuri prie šventinių pietų stalo ima garsiai ginčytis, kuriai nieko nereiškia apsimėtyti aršiais epitetais bevalgant lašišą.“ „Jokiais būdais nerodykite nepagarbos sutuoktiniui viešoje vietoje. Galbūt tai atrodo elementaru, tačiau sunkiau padaryti nei atrodo, kai supykstate ant sutuoktinio.“

3. Nesitikėkite, kad sutuoktinis įgyvendins kiekvieną jūsų poreikį. Šiais laikais tikimės, kad sutuoktinis įgyvendins kiekvieną mūsų poreikį, o tokie lūkesčiai stipriai kenkia santuokai, įsitikinęs psichologas Gregas Casonas. Šiais laikais santuokas slegia mūsų lūkesčiai. Kodėl tikimės, kad sutuoktinis bus geriausias mūsų draugas, šokių partneris, seksualinių žaidimų bičiulis, uždirbs pinigus, gamins, tvarkys, viską taisys, bus patikėtinis, globėjas, sielos brolis, didžiausias gerbėjas, vairuotojas, šuns vedžiotojas ir kt.? G. Casonas pataria – vertinkime tai, ką gauname iš partnerio, turėkime drąsos susitaikyti su tuo, ko negauname, ir išminties pačiam patenkinti tuos savo poreikius.

4. Raskite savo apibrėžimą monogamijai. Šiais laikais daugelis porų svarsto įvairias monogamijos apybraižas. Atvira santuoka – ne visiems, tiesa, yra porų, kuriose toleruojami nuklydimai į šoną. Kai poroje nelieka aistros, priblėsta meilė, dažnai galvojama, kad vienintelė išeitis – nutraukti santuoką, tačiau būna ir tokių variantų, kad sutuoktinis leidžia partneriui „pasiganyti“.

5. Nustokite taikyti partneriui neįmanomus standartus. Jūsų partneris – netobulas žmogus, kuris supykęs kelia balsą, ir apskritai kartais jus nuvils. Tas pats pasakytina ir apie jus. nepasmerkite savęs nesėkmei, tikėdamiesi, kad būsite sielos dvyniai, kurie niekada nesipyks ir skaitys vienas kito mintis. Santuoka – ne tobulumo siekis, santuoka – buvimas netobulu prieš save ir prieš kitą. Santuokoje svarbu vienas kitą mylėti, kartu kurti gyvenimą – dėl vis žavių netobulumų, o ne nepaisant jų.

6. Pasiimkite atostogas nuo santuokos. Nepakenks savaitgalį ar kelias savaites praleisti atskirai nuo sutuoktinio. Iš tiesų santuokai tai labai naudinga, ypač jei turite sunkumų, aiškina psichologas G. Casonas. „Kartais reikia tik pertraukos. Kai kurios poros metuose skiria savaitgalį, kad pabūtų atskiria. Kiti skiria tam savaitę. Jei santykiai visai suprastėjo, pagyvenkite atskirai kelis mėnesius. Pavaikščiokite pas psichologą, kuris padės susidaryti taisykles, koks bus jūsų kontaktas ir ką sakysite mamoms, kai jos paklaus apie jūsų santykius.“

7. Suvokite, kad nesate apsaugoti nuo neištikimybės. Visi žmonės turi polinkį apgaudinėti. Praktiškai neišvengiama tai, kad vienas ar abu partneriai turės įdėti pastangų kad išsaugotų ištikimybę, pasitaikius emocinio ar fizinio romano progai, tvirtina D. Besinger. „Niekas nepabunda vieną rytą ir nepagalvoja – šiandien būsiu neištikimas partneriui. Susiklosčius tam tikroms aplinkybėms, vyraujant tam tikroms emocijoms, pasitaikius tam tikrai progai, galima įsivelti į romaną ar nuotykį. Kad iš anksto apsisaugotumėte nuo neištikimybės, atvirai ir nuoširdžiai pasikalbėkite: „ko tau trūksta mūsų santykiuose? Kaip reaguotum į neištikimybę?“. D. Besinger teigimu, labai naudinga apie tai pasikalbėti ir apsisaugoti nuo tokios tikimybės. Atvirai ir nuoširdžiai pasikalbėkite – net jei kažkas įvyko, ką darysime, o jei liksime kartu, kaip atrodys mūsų ateitis?

Parengė: delfi.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

3 Responses

  1. Estėja parašė:

    Nepavadinčiau šių patarimų ,,neįkainojamų”, šiame straipsnyje netgi siūloma leisti parteriui ,,pasiganyti”, t.y toleruoti neištikimybę…Kas per nesąmonė? Dar mažai kenčiančių žmonių nuo išdavysčių? Gyvenime negalėčiau taip pasielgti su savo parteriu net kai šiuo metu santykių krizė, manau išdavystė niekur nenuves,to paties netoleruočiau iš savo parterio, nes išdavystės neatleisčiau niekada, o kai santykiai atšalę ir tavo parteris pasimyli su kitą, kaip tada turėtum jaustis ? Tipo viskas susitvarkys dabar jau? Manau tai tiks įsuks išdavysčių, skausmo ir melo karuselę, toli tai tikrai neveda ir tokie patarimai niekam tikę…

    • edta parašė:

      visiskai sutinku. ir siaip, kazkap jau priestaraujantys tie „patarimai” vienas kitam, vienut pasikalbekite kaip isvengt isdavystes kitur leiskit pasiganyt. hmmmm, – zinoma, leiskim pasiganyt, tik tegu tada jau ir ganosi kiek sirdis leidzia, bet atgal po tokiu pasiganymu jau tikrai purvinas tegu net nesvajoja parjoti :))))))) kazkaip apie pagarba ir santykiu puoselejima ia ir nebeuzsimenama. nieko sau patarimai

  2. Peliksiuks parašė:

    Yra visokių porų. Asmeniškai man tokios poros atrodo iškrypusios. Tačiau yra kas gali taip gyventi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.