fbpx

Alkoholio padauginimas ankstyvame amžiuje gali lemti priešlaikę mirtį
0 (0)

Turbūt ne vienas iš alkoholį vartojančių žmonių yra padauginęs, arba, kaip mes, lietuviai, mėgstame sakyti, prisigėręs. Ar atsimenate, kada tai įvyko pirmą kartą? Naujo tyrimo duomenys rodo, jog kuo anksčiau gyvenime buvo padauginta alkoholio, tuo didesnė rizika patirti priešlaikę mirtį.

Alkoholio vartojimas jauname amžiuje, nėra ko slėpti, – aktuali problema tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje.

Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur alkoholio vartojimas legalus tik nuo 21 metų, apskaičiuota, kad kasmet apie 11 proc. viso suvartojamo alkoholio išgeria 12-20 metų jaunuoliai (informacija iš JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centro). Dar vienas su alkoholizmu susijęs ir prieš jį kovojantis centras skelbia, kad iki 15 metų net 33 proc. jaunimo yra apskritai pabandę ar net reguliariai vartoja alkoholį.
Tačiau tyrinėjami ne tik skaičiai. Štai žurnale „Drug and Alcohol Dependance“ kalbama apie šokiruojančius vieno tyrimo rezultatus.

Tyrime dalyvavo beveik 15 tūkst. tiriamųjų. Jų duomenys apie alkoholio vartojimą buvo paimti iš prieš 20 metų vykdyto kito tyrimo – tuo metu buvo domimasi, kada tiriamieji pirmą kartą stipriai padaugino alkoholio. Kas buvo tiriama dabartyje – ogi kokia buvo tų žmonių sveikata per tuos metus, praėjusius nuo pirmojo tyrimo. Paskaičiuota, kad pirmojo tyrimo metu apie 8 proc. tiriamųjų pirmą kartą padaugino alkoholio iki 15 metų. Palyginus jų sveikatos (mirtingumo) duomenis su tų asmenų, kurie alkoholio padaugino turėdami daugiau nei 15 metų, pasirodė, jog mirtingumas pirmojoje grupėje buvo net 23 proc. didesnis.

Nors suabsoliutinti visko, priskirti visas sveikatos problemas alkoholiui ir dar labiau demonizuoti jį joks medicininis tyrimas nesiekia, mokslininkai ir medikai kviečia atsižvelgti į įvairias su alkoholio vartojimu susijusias tendencijas ir visuomet turėti galvoje saiką.

Audrė Bartasevičiūtė | vlmedicina.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.