Aš jo niekaip negaliu pamiršti
0 (0)

pirma-meileKlausimas:

Gal palyginus su kitų rūpesčiais mano problema nėra didelė, tačiau ji man neduoda ramybės. Prieš 3 metus pradėjau bendrauti su savo klasioku, prisiminimai tik patys geriausi, viskas tuo metu buvo nuostabu, niekas manęs nevertė jaustis tokiai laimingai, kaip tada buvau. Tačiau taip įvyko (negalėčiau net paaiškinti kodėl), kad mes nutolom, jis man neberašė, manęs vengė ir galų gale susirado kitą, o kviečiamas pasikalbėti mane ignoravo. Gal viskas ir būtų tvarkoje, daug laiko nuo to praėjo, tačiau aš jo niekaip negaliu pamiršti, noriu , kad mes vėl būtume kartu, nuolat apie jį galvoju, sapnuoju, net ir iš paskutiniųjų bandydama negaliu išmesti jo iš savo minčių. Žinau, patarsite ieškoti kitų vaikinų, tačiau nieko nesigauna, aš lyg pasąmoningai pasmerkiu juos žūčiai, ir vėl grįžtu į pradžią prie pirmosios meilės. Koks jūsų patarimas? Gal bandyti jį susigrąžinti, o gal atvirkščiai?

Atsakymas:

Rašote, jog prieš trejetą metų išgyvenote gražią pirmąją meilę ir iki šiol negalite užmiršti to vaikino, su kuriuo tą meilę patyrėte. Nieko nuostabaus, kad pirmosios meilės jausmai bei tų jausmų objektas (buvęs vaikinas), atrodo tokie ypatingi – jie tikrai ypatingi, tai ir pirmasis toks jausmas ir pirmasis žmogus, kuriam šį jausmą puoselėjote, tad nieko keista, kad jie įsirėžė giliai. Šiaip ar taip, kaip būna su dauguma pirmųjų meilių, jūsų ryšys nutrūko.

Pirmosios meilės dažnai būna trapūs bandymai būti artimame santykyje su kitu žmogumi, tačiau jos retai kada būna ilgalaikės ir stabilios. Neabejotinai tas artumo, meilės ir šilumos jausmas, kurį patyrėte su draugu jus labai vilioja ir siejate šį jausmą tik su šiuo žmogumi. Tačiau jūsų buvęs draugas tebuvo priemonė atsiskleisti jūsų subrendusiems jausmas. Ir tai, kad šiuos gražius jausmus esate patyrusi, rodo, kad turite juos savyje ir galite ar galėsite, kai tam būsite pasiruošusi, patirti juos ir dar kartą. Jums nebūtina skubinti savęs, tačiau nuostatą kitų vaikinu atžvilgiu verta būtų peržiūrėti. Be abejo, nei vienas iš jų nebebus jūsų pirmoji meilė, bet ne ką mažiau aistringa ir įkvepianti, o dar ir brandesnė antroji – tikrai gali būti, neatimkite iš jų tos galimybės.

Psichologė Giedrė Gutautė – Klimienė
seimospsichologas.org

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

3 Responses

  1. klaustukas parašė:

    O koks atsakymas būtų į klausimą „kaip pamiršti”?

  2. vdas parašė:

    Klaustuk, jei pažįsti nors vieną žmogų, kuris ką nors pamiršo, paklausk pas jį, kaip jis padarė taip, kad kažką pamiršo. Jei tik atsimins – būtinai papasakos :) Juokauju! Reikia teisingai formuluoti klausimą, t.y. kas slepiasi po žodžiu „pamiršti”, pamiršti „ką”? Žmogų, adresą, veidą, kvapą, balsą, kalbėseną, pamokymus – ką? O gal vis tik ne plaukus norisi pamiršti, o tam tikras emocijas ir prisirišimą, kad būtų kaip anksčiau, kai to žmogaus nepažinojai? Nes pasakius „kaip pamiršti” tai tiesiog įsižeidimas, nuoskauda ir netgi užgautos ambicijos, kad nieko neįmanoma atkeisti. Paprastas banalus būdas, kuriuo niekas nesinaudoja – liautis nervojusis ir atleisti sau už tai, kas yra dabar, t.y. surasti priežastį, už ką sau atleisti toje situacijoje. Ir atleisti tam žmogui už tai, kad jam neatleidžiate. Mažų mažiausiai. Nes savo mintimis apie jį, jį vis dar iš pykčio menkinate, trypiate, skaudinate, kritikuojate ir peikiate jo pasirinkimą. Pamirškite pykti – pamiršite žmogų.Nes, gi, ar atsimenate tuos, ant kurių nepykstate??? :) Turbūt seniausiai pamiršote.

  3. G. parašė:

    Man asmeniškai iš atsakymo autorės jaučiasi pirmos meilės nuvertinimas, su pasakymai \\\”trapūs bandymai kurti santykius\\\”, \\\”dažniausiai trumpalaikiai\\\”, \\\”jūsų buvęs draugas tebuvo priemonė atsiskleisti…\\\” ir pnš. Tokie pasisakymai man atrodo neempatiški ir sukėlė pasipriešinimą. Mano patarimas merginai būtų nesistengti per prievartą pamiršti to vaikino, o pabandyti susitaikyti ir suprasti, kad kartais taip atsitinka, jog santykiai nutrūksta. Jeigu kitas žmogus ignoruoja ir nenori bendrauti – iš esmės nieko nepakeisi. Telieka pagalvoti ką gero ir gražaus gavai iš santykių. Pabandyti užsiimti kokia nors veikla, bendrauti su žmonėmis, naujiems vaikinams nekelti didelių lūkesčių, stengtis nelyginti su buvusiuoju. Kadaise prisirišus prie žmogaus labai sunku nutraukti ryšį, todėl svarbu būti kantriai ir nesustoti vietoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.