Aš – tobulėju, vyras – degraduoja, ką daryti?
5 (1)

Saviugdos seminarai, dvasinės praktikos, emocijų paleidimo sesijos, savęs pažinimo stovyklos ir pan. vyksta visame pasaulyje. Didesnė dalis dalyvių juose visada yra moterys, ieškančios geresnės savijautos, laimės, atsakymų į klausimus. Išgirstos įžvalgos ar išgyventi patyrimai stulbinamai keičia vidinį moters pasaulį. Atradusi tai, ko ieškojo, moteris visa galva pasineria į savęs pažinimą tvirtai tikėdama, kad visi aplink dabar turi daryti tą patį. Griūva santykiai, išyra šeimos. Nes vyras netobulėja.

Ką daryti, kad asmeninis tobulėjimas neardytų šeimų, o jas suartintų pataria pasaulyje pripažinimą pelniusi psichoterapeutė, Džono Feivorso instituto direktorė, knygos “Moters kelias” autorė Marina Targakova ir Lietuvos sveikuolių sąjungos valdybos narė Eglė Kislovski.

Nusprendė, kad vyrui neįdomu

Vokietijoje gyvenanti Mila ištekėjo už Maiko nejausdama didelės meilės. Ji žinojo, kad Maikas – doras žmogus, ramaus būdo, be žalingų įpročių, šiek tiek simpatiškas, dirba gerą darbą, turi butą, automobilį ir yra gerbiamas kitų. “Norėjau laimingos šeimos. Dar nuo vaikystės maniau, kad dažniausiai šeimos problemos kyla dėl pinigų trūkumo. Man atrodė, kad esant stabiliai finansinei šeimos situacijai, santykiai taip pat bus nuostabūs. Kadangi mano būsimas vyras – ramus žmogus, tikrai maniau, kad neturėsime dėl ko pyktis“,- atvirai kalba Mila.

„Iš esmės aš buvau teisi – vyras visada elgėsi dorai, tvarkingai ir ramiai. Tačiau po poros bendro gyvenimo metų man su savo vyru tapo nuobodu, norėjau veiksmo, pradejau jį provokuoti, skatinti susipykti. Nors jis reaguodavo gana ramiai, vistiek pradėjome pyktis“, – prisimena moteris.

Milai visada buvo svarbus visapusiškas tobulėjimas – kūno tobulinimas, užsienio kalbų mokymasis, įvairūs hobiai… Ji lankėsi daugybėje seminarų ir mokymų. Viename seminare sužinojusi apie Mariną Targakovą, ėmė klausytis jos paskaitų ir pamažu keitė savo gyvenimo būdą: nustojo valgyti mėsą, pradėjo medituoti. „Visa tai dariau viena, vyrui apie tai nepasakojau, nes nusprendžiau, kad jam tai bus neįdomu. Dėmesį skyriau savo dvasiniam tobulėjimui ir nesikišau į jo. Vyras gamindavo maistą sau ir sūnui, o aš gamindavau vegetarinį maistą sau vienai, atskirai. Mano gyvenimo būdo pokyčiai jo niekaip neveikė, jis juos priėmė ramiai. Kurį laiką maniau, kad aš tobulėju puoselėdama savo dvasingumą, o mano vyras degraduoja ir net neverta apie tai su juo kalbėtis“, – dalinasi pašnekovė.

Ne žinios kaltos santykių krizėse

Kai žmogus pradeda gauti žinias, atsiranda jausmas, kad jam atsivėrė tiesa. Grįžta moteris namo iš mokymų ir su kilusiu jausmu vyrui pradeda pasakoti kaip viskas turi būti. O moterį visi aplinkiniai pažįsta kitokią. Staiga grįžusi su naujomis žiniomis moteris lyg užpuola visus artimuosius mokymuose atrastomis taisyklėmis ir ima kalbėti kažką visiškai nepažįstamo.

Santykių molytoja Marina Targakova

“Pagyvenkite su tomis žiniomis, tegul jos jums tampa realizuota patirtimi. Nereikia iš karto pulti savo artimųjų mokyti, nes jie pergyvens, kad jums kažkas praplovė smegenis. Buvo normali moteris, atrodo. Vyras pradės nervintis. Išmokite subtiliai pasakyti vyrui supratusi, kad elgėtės neteisingai kai kuriose situacijose, nes pasirodo turi būti va taip. Bet jūs mokotės, nemokate dar taip. Ir vyras su džiaugsmu priims jūsų tobulėjimą. Tačiau kai mes pradedame kaltinti kitą, kad jis daro kažką ne taip, elgiasi ne taip, tai sutinkama su pasipriešinimu. Tiesiog pradedantysis žmogus labai audringai nori dalintis savo patyrimais ir atradimais, tačiau nei aplodismentų, nei susižavėjimo tai kitiems nesukelia”, – pataria tarptautinių arenų lektorė M. Targakova, liepos 29 d. Palangoje vesianti visos dienos seminarą „Laimingų santykių formulė“.

Tikrasis tobulėjimas yra tas, kurį pozityviai sutinka aplinka

Lietuvos sveikuolių sąjungos valdybos narė Eglė Kislovski.

“Kai moteris pradeda eiti tobulėjimo keliu, ji pradeda dirbti su savimi. Ir jei pradžioje imame rodyti ar aiškinti kitiems, kaip reikia elgtis teisingai, sulauksime atmetimo. Tobulėjimas yra darbas tik su savimi, kai atsiveria mūsų keistinos savybės: kokiu tonu kalbame, kokia mūsų nuotaika kas rytą atsikėlus, ar mokame prašyti ar tik reikalaujame ir apipilame pretenzijomis, kiek kantrybės turime, kiek galime priimti kito žmogaus sąlygotumą ir t.t. Tada pradedame dirbti su tuo. Ir kai ydingos savybės keičiasi, visa aplinka ima tai pastebėti, kad mes tobulėjame, tai ir vadinama tikruoju tobulėjimu. Kai aplinka mato, kad tu keiteisi į gerą. Nes jei tik mes patys apie save galvojame, kaip apie tuos, kurie tobulėja, tai anoks čia pasiekimas. Ar jau atsirado mumyse daugiau nuolankumo, nuoširdumo, atviresnių pokalbių, apsikabinimų, gebėjimo paaiškinti savo poziciją ir kalbėti apie savo jausmus, švelnumo, kantrybės, atjautos? Jei taip, tai tada šis kelias turės visai kitokį gylį ir taps labai įdomus visiems. Turbūt dėl to jis niekada neturi pabaigos”, – sako sveikatingumo stovyklos “Į laisvę!” organizatorė Eglė Kislovski.

Stovykloje “Į laisvę!” – net dvi dienos su Marina Targakova

Kiekviena mergina, moteris nori būti laiminga, jaustis mylima, apsaugota, patrauklia ir nepakeičiama. Kiekvienas vyras nori, kad pastebėtų jo darbus, įvertintų, pagirtų, turėtų galimybę rūpintis bei būti sėkmingu. Abiems svarbu sukurti tvirtą šeimą, užauginti sveikus ir laimingus vaikus, nudžiuginti artimuosius ir draugus. Kiekvienas nori spinduliuoti laime… Mes entuziastingai puolame kovoti dėl vietos po saule, tačiau, vietoj taip laukiamų likimo dovanų,  mus apninka nuovargis, kartėlis ir tuštumos jausmas…

Stovykloje vyksiančiuose susitikimuose aptarsime: vyro ir moters prigimčių skirtumus, kodėl negirdime vienas kito, kaip išlaikyti šiltus jausmus skirtinguose gyvenimo etapuose, kaip išsigydyti santykių žaizdas ir išsaugoti meilę. Taip pat vyks praktikos, leidžiančios prisiliesti prie savo vidaus, įgauti drąsos išreikšti savo mintis ir išmokti išgirsti kitą.

Agnieta Jonikienė, Sigita Labutienė, www.sveikuoliai.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 1 Vidurkis: 5]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.