Ąsočių metodas, padėsiantis jums sutaupyti
0 (0)

10 Responses

 1. lietuve parašė:

  Gaila Lietuvoje tai ne visai veikia, kai pirmasis ąsotis suryja 70-80% visų pajamų…

 2. Saule parašė:

  Apsišikit su tokiais „švietėjiškais” patarimais. Nesulauksit, kad dovanom ir pramogom kartu sudėjus skirčiau daugiau nei savo lavinimui. Išvis kodėl skaidote tokius dalykus? Tai pat kuo gi skiriasi santaupos nuo atsargų?

 3. Arturas parašė:

  Ubagai taup, o turtingi uzdirba. Taip kad – netaupykit, o ishmokite uzsidirbti.

 4. Andrius parašė:

  Mano nuomonė tai patikrinta tiesa :) Žmonės kurie nori pasiekti finansinę laisvę ar yra psiekią taip ir gyvena:)
  Nemanau ,m jog kas trokšta gyventi, kaip peliukams uždarytam rate :) – dirbk, pirk ir mirk :)

 5. simpl parašė:

  suprantama, skirstymas sąlyginis. Pramogos būtinos tam, kad pakelti motyvaciją, o tai jei nuolat užspausti sau pramogas, atsipalaidavimą, tai ir patys pinigai ir buitinės išlaidos praras savo tikslą. Iš kitos pusės – kaip kas „pramogauja”. Vienam pramoga – barai, šokiai. Kitam pramoga – brangi knyga, įdomi paskaita kitame mieste ar šalyje, ar turistinė iškyla. Svarbu skirstymas ir tvarka, kur tvarkos nematyti. Ir suprantama labdara, labdaringumas, geranoriška parama – ji svarbi finansiniame plane. Ne vien todėl, kad gėris grįžta. Aukojant neanonimiškai, užmezgamos naujos pažintys, klojami pamatai bendradarbiavimui, atsiveria naujos galimybės.
  Jeigu palūkanas neretai vadinamos pasyviomis pajamomis, tai finansinę paramą, labdarą drąsiai galima vadinti pasyviomis ateities investicijomis.

 6. Vasara parašė:

  Man įdomu į kurį ąsotį išlaidas rūbams, avalynei sau, vaikams dėti? negi prie tų 55 ?

 7. Juokinga parašė:

  Uzdirbi 400 euru 55% ( 220 eu ) dedi maistui mokesciams ir t.t. :D visu pirma to neupakaks :DD 4 po 10% po 40 euru = 160 euru santaupoms ir t.t. tikrai uz 40 eu galime sau leisti savaitgali kitam mieste :D ir like 5% – 20euru labdarai kai negali uz buta sumoket uz tuos 55% pala o dar maistas vaiku aprupinimas rubais kanceliarija mokyklai? :D nebukit zmones naivus :)

  • vdas parašė:

   Sutinku su jumis. 400 eurų šeimai mėnesiui nėra ta suma pilstyti iš tuščio ąsočio į kiaurą. Bet ši sistema sąlyginė ir jai galima nepritarti. Esmė turėtų būti pajamų skirstyme ir tam tikros sistemos formavime.
   Tarkime Robertas Kijosakis „Pinigų srauto kvadranto”knygoje siūlo kitokius prioritetus, kurių pirmas ir svarbiausias 10 procentų algos išsyk atidėti santaupoms, o mėnesį gyventi už likusius 90 procentų. Kadangi likusi suma nekažką sumažėja, o per metus galima sukaupti 13 atlyginimą, sąžiningai atidedant po tuos 10proc per mėnesį.

   Bet daug gilesnė problema yra ne tai, kad sistema veikia ar neveikia, o tai – kad netinka išviso! Ta prasme, kad ji netinka esamoje situacijoje prie 400eurų ir atitinkamų išlaidų. Neretai komforto siekis verčia aukoti buitinius nepatogumus. Buto mokesčiai gali virsti santaupomis persikėlus į namą už miesto, t.y. tarauti, mėnesį kentėti nemėgiamą darbą dėl jo didenybės komunalinių mokesčių turbūt nėra logiška, jei tenka atseikėti pusę. Tai ar ąsočiai, ar kiti kvadrantai siūlo pamatyti alternatyvas, kad gyvenime nesi auka, o esi savo gyvenimo Fėja arba Kūrėjas.
   Negi nesinori turėti svajonės, kad kiekvienąsyk po algos nors valadną pasvajoti: „O kaip būtų gera, jeigu savęs ugdymui, tobulinimui galėčiau skirti bent 5 eurais daugiau nei praeitą mėnesį! Išmokčiau groti-šokti-dainuoti-pinti-aerobikos-kalanetikos-kompiuterijos-fotografijos – viso to, ką visada svajojau daryti, bet, na, gyvenime nesusiklostė tinkamos sąlygos, nebuvo aplinkinių palaikymo tuo užsiimti”. Negi neverta turėti svajonės ugningai imtis veiklos, kuri būtų iš ties miela širdžiai ir be vargo atsiduoti ne 8-17 ar slenkančiu grafiku, o visu 100 procentų. O vaikai, matydami linksmus tėvus, kurie gyvenime turi tikslą, siekį, kuriuos veda polėkis, idėja tiesiog natūraliai užsikrės optimizmo, veiklumo dvasia, valia ir ryžtu siekti būti naudingais.. Manau tai labai svarbūs charakterio bruožai, savybės, kuriuos verta kiekvienam pasistengti išsiugdyti savyje.

 8. TADAS parašė:

  puiki sistema dabar tik pamaciau Kad skirdamas 70% pirmam asociui ir visiems kitiems asociams atidejus man dar lieka 300 euru licnu, vadinasi galima juos skirti vaikui aciu uz nuostabe ideja

 9. Indre parašė:

  Ne visi ąsočiai būna pilni ir ne visus užpildau, bet iš tiesų sistema, kad kažkam reikia skirti nuolat, kad vėliau nereiktų patirti streso dėl didelių išlaidų yra pasiteisinusi. Svarbu turėti aiškų tikslą ir paskui jo siekti.
  Pvz. Kasmet daug pajamų ” suryja” automobilis, remontas, draudimas ir pan. tad kas mėnesį nepriklausomai nuo to,bus išlaidų ar ne, atidedi tam tikrą sumą ir prireikus nebestresuoji, kad atėjus laikui apdrausti automobilį, ar taisyti rimtesnį gedimą stipriai papurtoma kišenė. Tiesiog naudoji tą ” fondą”.Skirstyti pajamas pagal išlaidas yra naudinga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.