Atleistas „pačiam prašant”: nustatytos tikrosios priežastys
0 (0)

atleidimas

Lietuviai prašyme atleisti iš darbo dažniausiai nurodo priežastį „savo noru.“ Tačiau šis noras ne visuomet būna darbuotojo. Taip teigia specialistų paieškos portalas cvmarket.lt.

„Sodros“ duomenimis pernai metais darbuotojo pareiškimu, tai yra, „savo noru“ arba „pačiam prašant“, iš darbo išėjo apie 410 tūkst. darbuotojų, kai iš viso buvo nutraukta beveik 600 tūkst. darbo sutarčių, – sako cvmarket.lt atstovė Raimonda Tatarėlytė, – tačiau nėra aišku, kas iš tikro slepiasi už šios formuluotės. Juk palikti darbą savo iniciatyva galima dėl pačių įvairiausių priežasčių: pavyzdžiui, suradus geresnį, ištekėjus ir išsikėlus į kitą miestą pas sutuoktinį ar tiesiog neapsikentus nesveikos atmosferos darbovietėje. Deja, Sodra tokios informacijos nerenka, tad apie tikrąsias išėjimo „savo noru“ priežastis paklausėme 1599 dirbančių Lietuvos gyventojų.”

Paaiškėjo, kad 30,6 proc. apklaustųjų savanoriškai išėjo iš darbo nes susiieškojo geresnį. 18,8 proc. pasiprašė atleidžiami, nes pakeitė gyvenamąją vietą ar dėl šeimyninių aplinkybių. Beje, moterys šią priežastį nurodė dažniau nei vyrai. Pastarieji gi dažniau minėjo, kad darbovietę paliko radę, kur geriau.

Prastos darbo sąlygos privertė savanoriškai nutraukti darbo sutartį 18,2 proc. dirbančiųjų Lietuvos įmonėse. Įdomu, kad šiai aplinkybei gerokai jautresnės buvo moterys. Pusaštunto procento pakeitusių darbą taip pat paminėjo, kad tai padarė dėl nesusiklosčiusių santykių su vadovais ar bendradarbiais.

„Dar 7,5 proc. respondentų pareiškė, kad iš tikrųjų darbo santykius nutraukė ne savo, o darbdavio noru. Kiek daugiau patyrusių vadovybės spaudimą buvo darbuotojų vyrų. Tiesa, tik 0,6 proc. abiejų lyčių respondentų pareiškė nepasidavę darbdavio įtakai ir prašymo išeiti savo noru nerašę,“ – dėsto specialistė.

Likę 16,8 proc. dalyvavusių apklausoje nurodė, kad pačių prašymu darbo palikti kol kas neteko.

Įdomiai savanoriško išėjimo iš darbo priežastys pasiskirstė pagal atskiras darbuotojų amžiaus grupes. Tie, kam dabar mažiau nei 35-eri, dažniau nei vyresni minėjo tokias darbo sutarties nutraukimo priežastis kaip nepakenčiamos darbo sąlygos ar šeimyninės aplinkybės. Tarp vyresnio amžiaus darbuotojų buvo daugiau pasidavusių darbdavio spaudimui išeiti.

Šaltinis: ekonomika.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.