fbpx

Kur dingo tikri vyrai?
0 (0)

surprised cool man

„Dar neišblėso atmintis apie tuos laikus, kai vos 20 metų peržengęs amerikiečių vaikinas paprastai tapdavo suaugusiuoju: gaudavo vidurinio mokslo atestatą, pats finansiškai apsirūpindavo, vesdavo, susilaukdavo vaikų“, – pasakoja Kay S. Hymowitz „The Wall Street Journal“ puslapiuose. Ji yra išleidusi knygą „Vyriškėjimas: kaip moterų galios sustiprėjimas pavertė vyrus berniukais“.

„Šiandien dauguma vyrų nuo 20 iki 30 metų dar būna kažkokioje nesvarumo būsenoje: jų gyvenimo būdas – paauglystės, lydimos hormonų audrų, ir pasitenkinimo savimi mišinys. Ši būsena, kurią galima pavadinti etapu prieš suaugimą turi daug privalumų, ypač tiems, kurie jau įgijo aukštąjį išsilavinimą. Tačiau laikas garsiai pareikšti tai, ką nustatė daugybė nepatenkintų jaunų moterų: užsitęsusi jaunystė neskatina geriausių vyro bruožų“, – rašo autorė.

Ir amerikiečių humoristė Julie Klausner savo knygoje skundžiasi vaikinais, su kuriais buvo susitikusi, kad jie rimtai aptarinėja „Žvaigždžių karus“, mano, kad geriausia vakarą praleisti žaidžiant kompiuterinius žaidimus su draugais arba pasilinksminti Las Vegase. Jie labiau panašūs į berniukus, kuriems mes kadaise buvome mažos sesutės, nei į jų tėvus.

Kay S. Hymowitz mano, kad atsirado naujas reiškinys – vyrų etapas „prieš suaugimą“. Socialinėje amžiaus grupėje nuo 25 iki 34 metų JAV moterys būna sėkmingesnės. Bakalauro diplomus turi 34 proc. moterų ir tik 27 proc. vyrų. Amerikietės dažniau už vyrus tęsia mokslus doktorantūroje, kai kuriuose miestuose jos uždirba daugiau už vyrus.

„Šioms moterims neduoda ramybės esminis klausimas: kur dingo tikri vyrai? Jų bendraamžiai joms atrodo vėjavaikiai, nesubrendę, keistuoliai ir dykaduoniai“, – rašoma straipsnyje.

man eating popcorn

Galima būti spėti, kad užsitęsusią brendimo būseną nulėmė vakarykščių studentų, gyvenančių iš tėvų pinigų, išlepimas. Tačiau, rašytojos manymu, priežastys yra kur kas gilesnės. Viena iš priežasčių, anot jos, yra faktas, kad „žinių ekonomikoje“ galima gauti gerą darbą tik po ilgo mokymosi universitete. Kita priežastis – darbo rinka vis labiau primena labirintą. Šakose, kurios traukia ambicingą jaunimą, dažnai tenka keliais stažuočių metais pratęsti mokslus, keisti pareigas, išvažiuoti dirbti į kitus JAV miestus ar užsienį. Jauni vaikinai ir merginos savo karjerą iškelia į pirmą vietą, o santuokos sudarymas kartais net visai neįeina į jų planus.

Periodas „prieš suaugimą“ yra analogiškas paauglystei – „sąvokai, kuri buvo sugalvota XX amžiaus viduryje, kai amerikiečių paaugliai buvo suvaryti iš laukų ir gamyklų į naujas aukštesnio lygio mokyklas“, – pastebi Kay S.Hymowitz. Šalis praturtėjo, o išsilavinusiems piliečiams ir darbuotojams suformuoti prireikė papildomo laiko. Paaugliai greitai virto rinkodaros ir kultūros fenomenu. Šiuolaikiniai „nesubrendėliai“, kaip ir paaugliai, yra suaugimo laukimo etape, o rinkodara ir industrinė kultūra propaguoja etapą „prieš suaugimą“ kaip gyvenimo stilių.

„Tačiau nesubrendėliai skiriasi nuo paauglių: jie patys rašo sau gyvenimo scenarijų, be to, tuščioje vietoje, – teigia rašytoja. – Pagal tradiciją žmonijos istorijoje suaugusieji buvo tie, kurie prisiima svarbiausias ekonomikos ir kultūros užduotis: moteris augina būsimą kartą, vyras aprūpina šeimą. Jei laikotės to scenarijaus, tai tampate suaugusiais, laikinai tampate socialinės tvarkos sergėtojais, kol patys nepasensite ir nemirsite. Tačiau šiandien žmonės tuokiasi ir susilaukia vaikų vėliau nei kada nors anksčiau žmonijos istorijoje – jie per daug užsiėmę savo karjera.“

full body eleegant man doing a stop signPaskutiniame praėjusio amžiaus dešimtmetyje jauni vyrai pradėjo domėtis tokiais televizijos kanalais kaip „Comedy Central“, „Cartoon Network“ ar „Spike“, ėmė žiūrėti filmus, kuriuose vaidina dideli „nesubrendėliai“ – Jimis Carrey, Sethas Rogenas ir kiti, mėgstantys juokelius „žemiau juosmens“. „Amerikiečiai visada atrodė užsieniečiams amžinai jauni, net kaip vaikėzai dėl savo energijos ir optimizmo, bet to jau yra per daug“, – rašo Kay S. Hymowitz.

Autorės nuomone, amerikiečių vyrų infantilumo priežastis yra ta, kad vyrų socialinis vaidmuo netenka aiškių bruožų. Pagal tradiciją beveik visose civilizacijose mergaitės suaugdavo lytinio brendimo metu, o berniukams tekdavo atlaikyti išbandymus, kad jie įrodytų, jog sugeba išlaikyti ir apginti šeimą.

„Mūsų išsivysčiusios ekonomikos laikais moterys pasiekia didelių aukštumų, jos gali apsieiti be vyrų ir tėvų. Savybės, kurios kadaise buvo reikalingos vyrams, kad galėtų vykdyti savo funkcijas, – atkaklumas, stoicizmas, drąsa, ištikimybė – paseno, vyrai net pradėjo jų gėdytis“, – rašo autorė.

„Moterys kurį laiką kenčia infantilius vyrus, kol joms trūksta kantrybė, tada jos atsisako šeimos ar pradeda gimdyti iš spermos donorų. Kam vyrams suaugti? Jie juk iš esmės jau niekam nereikalingi. Jie neturi jokių įsipareigojimų. Jie ramiai gali gerti alų“, – reziumuoja Kay S. Hymowitz.

Gražina Vasiliauskienė | Alfa.lt

Foto: Freepik

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

1 Response

  1. Yeah... parašė:

    Todel vienisos moterys ir uzaugina vaikus, o ne vyrus. Jiems truksta vyriskos figuros. Zekit kiek pediku issipusciusiu vaiksto gatvese. Tfu ble…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.