fbpx

Baimės gniaužtuose…
0 (0)

2 Responses

  1. Žvilgsnis iš šalies parašė:

    Puikiai suprantu klausimo autorės išgyvenimus, o ypač galiu pasidalinti mintimis apie nerimą dėl grėsmės sveikatai. Neneigsiu, jog aš (kaip ir autorė) turiu polinkį į hipochondriją (įsivaizduojamų ligų baimę). Ties dvidešimtais gyvenimo metais matomai įsijungė kažkoks organizmo saugiklis. Jeigu iki tol per daug nesukau sau galvos dėl sveiko gyvenimo būdo, nevengdavau užtraukti dūmo ar išlenkti alaus bokalą kitą, tai sykį keletą dienų užsitęsęs sunkumas krūtinėje galvoje \”užvedė\” įkyrią mintį – kas jei tai plaučių vėžys. Ši mintis tol ėdė iš vidaus, kol pradėjo rastis ir kiti šiai ligai būdingi simptomai. Juk minties galia yra didžiulė, o kuo labiau klausome kiekvieną savo organizmo krustelėjimą, tuo neramiau darosi. Atlikau krūvą tyrimų, kurie, žinoma, nieko blogo neparodė. Negalėjau tuo patikėti, ir toliau laikiausi sau nustatytos diagnozės. To dėka mečiau rūkyti, ėmiau kreipti dėmesį į tai, ką valgau ar geriu. Laikui bėgant šią mintį išstūmė kita, kadangi pavojaus varpais ėmė mušti kiti organai. Ir taip be galo, be krašto. Dabar jau ir pats suvokiu, kad dauguma tų agresyvių simptomų kyla dėl minčių jovalo mūsų galvose. Deja tokio baimės jausmo nėra paprasta atsikratyti. Pagalba, sakyčiau, būtina. Svarbiausia nebijoti ir nesigėdyti jos ieškoti. Taip pat nereikėtų pamiršti, kad įvairios persekiojančios baimės kartais gali išprovokuoti ir panikos atakas.

  2. vdas parašė:

    Labai geras psichologės patarimas – viską užrašyti. Tai padės nutūpti į dabartinį momentą. O kadangi baimės ir nerimastingumas apima ne tik sveikatą, kuri svarbiausioje vietoje, bet ir santykius su vaikinu, neabejoju, kad pasitaiko „Atakų” ir dirbant, mokantis, tais momentais, kai jaučiamos geros emocijos. Todėl nepaaiškinamas nerimas gali kilti iš noro kon-tro-liuoti. Kontroliuoti situaciją, vaikiną, santykius, savo kūno procesus. Ar įmanoma ką pakeisti, kad protas nesistengtų ieškoti kontrolės svertų (vaistų, savęs įtikinėjimo, ir įvairių poveikio būdų ir t.t.)?
    Taip, bet suvokus, kad tai yra noras kontroliuoti, kad niekas nesikeistų liktų kaip yra, stengčiausi suvokti, jog tai yra stipri meilė sau, savo nuostabiam sveikam kūnui, nuostabiam sielos draugui vaikinui ir visiems kitiems aplink supantiems žmonėms. Ir kodėl reikia kontroliuoti permainas? Tas, kas esi šiandien, yra daugybės smulkių permainų ir kėdžių stumdymo puikiausias rezultatas! Gi, jei patinka gražus gamtovaizdis, vargu ar galime ką jame pakeisti – jis tiesiog JAU toks yra šiuo momentu, toks pat nuostabus ir liks visada ar žiemą, ar vasarą, pavasarį, pastebėsime mes jį besikeičiantį, ar ne.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.