Bitės ir musės
5 (3)

Kartą išmintingo senolio paklausė:
– Kodėl vieni žmonės geri ir dorybingi, o kiti pikti ir amoralūs?

Išminčius atsakė:
– Gyvenimo patirtis rodo, kad žmones galima suskirstyti į dvi kategorijas: bičių ir musių. Musė turi papratimą tūpti prie purvo. Net jei sode daug kvapnių žiedų, o kažkur kampe bus pridergęs koks gyvūnas, musė nutūps būtent ten ir ims kapstytis po mėšlą mėgaudamasi smarve, negalėdama atsitraukti.

Jei ją paklaustumėt pagavę, kur čia rožės, tai ji negalėtų jums atsakyti, nes nežinotų kas tai. „Aš, – pasakytu ji, – žinau kur yra savartynas, tualetai, gyvūnų atmatos ir purvas.“

Musių kategorija, tai žmonės kurie mąsto ir pastebi tik tai kas bloga, nė nenorėdami nieko žinoti ir girdėti apie tai kas gerai.

Bitės elgiasi visai kitaip. Bičių ypatybė rasti visa kas gražu ir saldu. Jei paklaustumėte bitės, kur čia šiukšlynai, ji negalėtų jums atsakyti, nes tai jos tiesiog nedomina. Ji galėtų papasakoti kur auga rožės, našlaitės ar dobilai; kur yra medaus ar cukraus.

Žmonės su geromis mintimis mąsto apie gėrį ir pastebi gėrį aplink.
Žmonės nešvarūs viduje tik purvus ir pastebi.
Kokiai kategorijai save priskirti – jums rinktis.

Įvertinkite!
[Balsavo: 3 Vidurkis: 5]

10 Responses

 1. Domas parašė:

  Tikrai gera istorija. Tik turiu vieną klausimą. Kodėl laikui bėgant žmonės vis labiau pasidaro panašūs į muses, nors kol jauni dauguma būna bitėmis? Aplinkos spaudimas ar kokio kitos priežastys tai įtakoja?

  • Anonimas parašė:

   Itakoja nutolimas nuo tikrosios musu prigimties, nes su laiku vis and didesio S tupiame.. :)

 2. Raimonda parašė:

  Kodėl taip yra, Domai, pasakyti negaliu, tik žinau vieną labai paprastą receptėlį, norint tapti bitėmis: reikia kuo daugiau laiko praleisti su gyvūnais ar augalais, juos prižiūrėti. Atrodo nepatikima, bet tai jau daugumai žinomas fenomenas, nes tuomet žmogus pagaliau tampa žmogišku :)

 3. Kristina parašė:

  Įdomiai čia. Man kaip tik atvirkščiai atrodo. Su amžiumi, žmogus įgauna išminties ir patirties padedančios jam išlikti ar virsti bitėmis.

 4. haris parašė:

  Musės, būdamos pavydžios, godžios ir kerštingos, savo mėšlu specialiai gadina bičių medų (jų maistą ir darbo rezultatą).
  Iš godumo, kad būtų daugiau mėšlo iš sugadinto medaus. Iš pavydo ir keršto, kad galėtų pasimėgauti tuo, kuo mėgaujasi. Iš egoizmo padaryti panašiomis į save, nes su bitėmis nemoka bendrauti ir kad nebūtų kitokių. Dviejų kompanija tai ne kompanija iš vienos.

  Ir taip bitės, nuo prasto medaus maisto ir sugadinto darbo, tampa musėmis.

 5. Kestutis parašė:

  Todėl, kad mėšlo vis daugėja ir bitėm tenka tūpt ne ant gėlių, o ant mėšlo…

 6. xdgfdg parašė:

  bet bites puikiai zino kur lauko tualetai, kur srutos :)))

 7. asta parašė:

  prasta istorija. ne viskas vien tik juoda ir balta. tos pacios rozes veliau ar anksciau meslu pavirsta. ne tas zmogus angeliukas yra kuris tik vaiksto kaip princas ir gelytes uosto bet tas kuris mesla grebia ir supranta kad be jo dirvozemio nebutu. <<<>>>

 8. Kris parašė:

  Esme, ne ta, kad sudo daugiau ar maziau. Esme ta, kad zmones nebenori matyt medaugs, atsibodo gal, o ieskodami naujoviu kartais nebeatskiria ar klampoja po suda, ar rado medaus savyje.

 9. Mindaugas parašė:

  Manau gali būti muse, dar šauniau jei esi bitė, bet niekada nebūk uodas:D!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.