C’EST LA VIE: MENAS NESUKTI SAU GALVOS
0 (0)

Fabrice Midal „C’est la vie: menas nesukti sau galvos” (2018)
Leidėjas: Vaga
Vertė: Monika Rudokaitė- Marcinkevičienė
Puslapiai: 176

„Varginame save, stengdamiesi atitikti mums netinkamus standartus, reikalavimus bei modelius. Kamuojamės, nes manome, kad niekada nieko „neatliekame tinkamai”, ir norime „padaryti vis geriau”. Graužiamės, nes esame įsitikinę, kad kiti geba viską „tinkamai padaryti”. Dažnai kankinamės net tada, kai mūsų niekas to neprašo…

Mus įsuka aktyvizmo verpetas. Jis mus visiškai apakina. Įsitvėrę minties, kad būtina „veikti”, nebematome, jog iš tikrųjų „nedarome” nieko: blaškomės ir susijaudinę pamirštame savo esmę. Užmirštame būti drąsūs.

Susitaikykite su gyvenimu! Iš savo patirties žinau, kad kitaip naujai neatrasime savyje glūdinčių galimybių, apie kurias visiškai pamiršome. Sustokite! Tai vienintelis būdas veikti. Išsilaisvinkite iš nuostatų, procedūrų, tariamai neatidėliotinų reikalų – jie tokie nėra! Tik taip sužadinsite savo entuziazmą bei norą judėti toliau.

Nepulkite kopti į kalno viršūnę ar lįsti į olą, kad viską apgalvotumėte, – likite ten, kur esate, tik nesiliaukite samprotavę. Susitaikykite su gyvenimu, nes to reikia mūsų pasauliui, išvargintam kančių, vargų bei nužmogėjimo.”, – knygos įvade rašo autorius.

Žymus prancūzų meditacijos mokytojas Fabrice’as Midalis knygoje „C’est la vie: menas nesukti sau galvos“ ragina nustoti varginti save, stengiantis atitikti visuomenės primestus ir pačių įsikalbėtus standartus bei reikalavimus. Nuolat kamuojamės, manydami, kad nieko neatliekame tinkamai, graužiamės, nes tikime, kad kitiems sekasi kur kas geriau. Įsitvėrę minties, kad būtina veikti, nebematome, kad išties nedarome nieko: tiesiog blaškomės ir susijaudinę pamirštame savo esmę.

Šioje knygoje F. Midalis siūlo neįprastą būdą, kaip spręsti įsisenėjusias, įtemptos kasdienybės nulemtas problemas. Autorius moko drąsiai tarti „ne“, stabtelėti, jei reikalai nesikloja taip, kaip norėtume, o kartais ir visai liautis daryti dalykus, kurie nedžiugina, kad atrastume gyvenime vietos tam, kas iš tiesų suteikia mums laimės.

„Tokį paprastą ir kartu sudėtingą veiksmą, kaip išdrįsti palikti save ramybėje, susitaikyti su gyvenimu, ir vadinu meditacija.”

Visas knygos TURINYS atrodo kaip nugludintų autoriaus įžvalgos perlų vėrinys ar savotiškas manifestas:

ĮŽANGA

1. NEBEMEDITUOKITE
Nieko nedarykite

2. NEBEPAKLUSKITE KITIEMS
Esate protingi

3. NEBŪKITE IŠMINTINGI
Būkite entuziastingi

4. NEBŪKITE RAMŪS
Susitaikykite su gyvenimu

5. NEBETRAMDYKITE SAVĘS
Norėkite!

6. NEBŪKITE PASYVŪS
Mokėkite laukti

7. IŠSIVADUOKITE IŠ SĄMONINGUMO
Būkite

8. NEBESIEKITE BŪTI TOBULI
Susitaikykite su savo netobulumu

9. NEBESISTENKITE VISO SUPRASTI
Atraskite nežinojimo galią

10. NEBEBŪKITE RACIONALŪS
Leiskite veikti

11. SU NIEKUO SAVĘS NEBELYGINKITE
Būkite savimi

12. NEBESIGĖDYKITE SAVĘS
Būkite pažeidžiami

13. LIAUKITĖS SAVE KANKINĘ
Tapkite patys sau geriausiais draugais

14. NEBENORĖKITE MYLĖTI
Būkite maloningi

15. NEBEDRAUSMINKITE SAVO VAIKŲ
Meditacija nėra raminamieji vaistai

BAIGIAMASIS ŽODIS
PRIEDAS
BIBLIOGRAFIJA
PADĖKA

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.