fbpx

Dauguma britų baiminasi robotų antplūdžio
0 (0)

robotai

Dauguma Didžiosios Britanijos gyventojų nerimauja dėl galimo robotų įsigalėjimo, rašo „The Daily Mail”, remdamasis naujausiu tyrimu. Pasirodo, kad daugiau nei trečdalis britų baiminasi, kad androidai atims iš jų darbą. Dar trečdalis mano, kad robotai ilgainiui kels grėsmę žmonijai.

Respondentų nuomone, iki 2015 metų robotai pakeis karius (45 proc.), gamyklų darbininkus (33 proc.) ir astronautus (33 proc.). Be to, 42 proc. tyrimo dalyvių baiminasi, kad ateityje androidai gali pakeisti net mokytojus.

Daugiau nei trečdalis apklaustųjų prisipažino nerimaujantys dėl radijo bangomis valdomų lėktuvų ar laivų. 45 proc. britų mano, kad per artimiausią dešimtmetį Jungtinėje Karalystėje atsiras robotų armija. Kas dešimtas tyrimo dalyvis tiki, kad gatvėse ims budėti vadinamieji „robokopai”, dar 8 proc. įsitikinę, kad lėktuvus ir traukinius valdys automatizuotos mašinos.

Apklausoje dalyvavo 2 tūkst. britų. Tyrimas surengtas prieš serialo „Beveik žmogus” („Almost Human”) rodymą – šio serialo pagrindinis veikėjas yra robotas-policininkas.

Eltos vertėja Rita Vidugirienė

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.