Demianas

demianasHermann Hesse (2014) „Demianas: Emilio Sinklerio jaunystės istorija”
Išleido: Trigrama
Vertė: Zigmantas ardickas
Galite įsigyti pas mus!

Romanas parašytas Pirmojo pasaulinio karo metu, tuomet kai Hesę kamavo dideli dvasiniai sukrėtimai, slėgė Europoje vykstanti masinė beprotybė, kai daugelis kitų didžių mokslo ir literatūros protų pritarė šioms skerdynėms, palaikydami savo valstybių puses.

Ši knyga, tai sielos biografija, tapatumo paieškos, apie asmens virtimą asmenybe. Tokiai permainai, kaip teigia autorius, yra tik vienas būtinas dalykas – ištikimybė sau – ir tik vienas didelis priešas – prasmės netekusios taisyklės, sąstingis, miesčioniškumas.

Kelios citatos:

„Nebėgantys paskui minią žmonės – visur retenybė.” (172 p.)

„O žmonės visada nori, kad ir patogu būtų, ir kad liktų teisūs.” (41 p.)

„Nereikia nieko bijoti. Kai ko nors bijai, galiausiai pakliūni jam po padu.” (52 p.)

„… ten, kur susieina bičiulių keliai, visas pasaulis valandėlę atrodo tarsi namai.” (181 p.)

„… vargonininkas grojo viršuje, prie šykščios dujinės lempos. Ir muzikoje, kurią jis grojo, girdėjau ne tik jojo „aš”. Man viskas ten atrodė gimininga, viskas siejosi slaptais ryšiais. Visa, ką jis grojo, buvo dvasinga, nuolanku ir pamaldu, bet pamaldu ne davatkų ar kunigų būdu, o viduramžių maldininkų bei elgetų, kai beatodariškai atsiduodi visatos jausmui, esančiam aukščiau visų tikybų.” (127 p.)

Skelbtos ištraukos: Apie tikrąjį pašaukimą, Meilė: tapsmas asmenybe, Nedažnas žino, kas yra žmogus, Tai, ko nėra mumyse, mūsų nejaudina

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *