Didysis Ego
0 (0)

Glynn Harrison „Didysis ego. Tikroji asmens svarba ir savivertės kultūra” (2017)
Išleido: Katalikų pasaulio leidiniai
Vertė: Rasa Tuskenytė
Puslapiai: 240

Nuo senų laikų žmonės siekė suprasti, kokia mūsų vieta pasaulyje ir ko esame „verti“. Net dabar, Higgso bozono eroje, mums vis dar neduoda ramybės klausimai apie mūsų vertę ir svarbą.

Savivertės judėjimas, prasidėjęs beveik prieš pusšimtį metų, ilgainiui visiškai užvaldė mūsų protą. Žavėtis savimi tapo standartu: jei norime mylėti vienas kitą, pirma turime išmokti mylėti save – teisingai? Kas galėtų su tuo nesutikti?

Besaikis, bet kokiomis priemonėmis vykdomas savivertės didinimas ne tik įsitvirtino visose mūsų gyvenimo srityse, bet ėmė keisti ir pasaulietinę, ir krikščioniškąją Vakarų kultūrą. Jis ėmėsi labai gilios problemos – kovos dėl savo reikšmingumo ir vertės ? ir pasakė galįs ją išspręsti.

Pasitelkdamas tyrimus ir savo sukauptą patirtį, Glynnas Harrisonas nagrinėja šiais laikais itin įsigalėjusio savivertės didinimo kultūrines ir psichologines šaknis. Jis apibendrina, sistemina ir vertina gausius tyrimų duomenis, juos aiškina paprastai, kartais ir linksmai, pateikia daug naudingų pavyzdžių, pasakojimų, todėl sudėtingos idėjos tampa lengvai suprantamos kiekvienam. Pamažu autorius nuvainikuoja mitą, kad visas mūsų problemas gali išspręsti didėjanti savivertė.

Glynn Harrison – Bristolio universiteto (Jungtinė Karalystė) psichiatrijos profesorius, konsultuojantis psichiatras, buvęs Tarptautinės psichiatrinės epidemiologijos draugijos prezidentas.

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.