fbpx

Diskusija „Ar švietimas gali užkirsti kelią smurtui prieš vaikus?“
0 (0)

„Žinau, kad mano būrelį lankantį vaiką, tebūnie – Petrą, muša tėtis. Nenoriu likti nuošalyje, tačiau nežinau, ką man daryti. Vaikas pyksta išgirdęs mano ketinimus apie savo nuogąstavimą pasikalbėti su jo tėvais ar su specialistais, kartodamas mamos žodžius, jog reikia tėtį suprasti, jis nekaltas dėl ūmaus savo būdo. Ką turėčiau daryti? Kur turėčiau kreiptis, ką daryti?“, – klausia būrelio vadovė.

Ar_svietimas_galiPanašių situacijų nemažai rastume kiekvienoje mokykloje ar neformaliojo švietimo įstaigoje. Jas nesunku pastebėti, nes vaikai atviri ir dar nemoka slėpti savo nuoskaudų. Tyrimų duomenimis fizinį bendraamžių ar tėvų smurtą Lietuvoje patiria maždaug penktadalis, psichologinį – apie trečdalį mokinių.

2016 m., kovo 2 d. (trečiadienį), 16.00–17.30 val. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre rengiamoje diskusijoje „Ar švietimas gali užkirsti kelią smurtui prieš vaikus?“ bus ieškoma atsakymų Kaip atpažinti smurto prieš vaikus atvejus šeimoje ar ugdymo įstaigoje? Ką turėtų žinoti, kaip elgtis mokytojai, tėvai, klasės draugai, pastebėję smurtą savo aplinkoje? Kokios institucijos, priemonės ar tvarkos gali padėti apsaugoti vaikus?

 Diskusijos temos:

Smurto prieš vaikus apraiškos, mastai, formos, tendencijos bei atsakingos institucijos Lietuvoje.

Kaip padėti mokytojams, tėvams, vaikams atpažinti smurto apraiškas artimoje aplinkoje ir tinkamai į jas reaguoti?

Kaip švietimas gali padėti spręsti smurto – nuo prevencijos iki  kovos su pasekmėmis – problemas?

Kaip suburti švietimo sistemos veikėjus bei įtraukti juos į aktyvų smurto prieš vaikus problemų sprendimą?

Diskusijoje dalyvaus:

Natalja Istomina, Švietimo ir mokslo viceministrė, Aušra Kūrienė, Paramos vaikams centro vadovė, Rasa Žemaitė, Aktyvių mamų sambūrio lyderė, Akvilė Burneikaitė,  Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentė, Lina Juškevičienė, Vilniaus m. savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja ir Gita Jonušienė, šio skyriaus Pagalbos vaikui organizavimo poskyrio vyriausioji specialistė, Rūta Jonavičienė, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Prevencinės ir administracinės veiklos skyriaus Prevencijos poskyrio vyresnioji specialistė, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro neformaliojo švietimo pedagogės.

Taip pat mokiniai, jų tėvai, mokytojai, neformaliojo ugdymo užsiėmimų vadovai.

Diskusija vyks:

2016 m., kovo 2 d. (trečiadienį), 16.00–17.30 val.Lietuvos vaikų ir jaunimo centre (Konstitucijos pr. 25, Vilnius), Oranžinėje salėje

Šis renginys – pirmoji diskusijų ciklo „Ar švietimas gali?“, siekiančio švietimo sistemą paversti veikėju, o ne atpirkėju, organizuojamą Lietuvos vaikų ir jaunimo centro, dalis. Kitos planuojamos temos:

Ar švietimas gali padėti įveikti priklausomybes?, 2016 m., kovo 31 d.Ar švietimas gali sumažinti savižudybių mastą? 2016 m., balandžio 28 d.

Registracijos nuoroda (adresas http://lvjc.lt/renginys/ar-svietimas-gali-uzkirsti-kelia-smurtui-pries-vaikus/)

Daugiau informacijos – Jūratė Janavičienė, Tel. 8 5 2054 705, El. p. jurate.j@lvjc.lt, kvietimas į atvirą diskusiją (pdf).

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.