Gebėjimų ugdymas: atsakingumas
0 (0)

Laimė ar tiesiog geri dalykai gyvenime, panašu, kad retai nutinka savaime, be jokių mūsų pastangų, tiesiog šiaip, staiga, netikėtai, it laimėjus loterijoje. O ir Senovės romėnų filosofas Liucijus Seneka perspėja: „… nieko nesiimkite, dėl ko, akimirksniu gavę, galėtumėte stebėtis, jog pavyko.“

Kitaip tariant, gyvenime turbūt neverta pasitikėti vien atsitiktinumu, geriau kloti ateities pamatus ant kažkokių labiau patikimų dalykų. Brandus, sėkmingas ir laimingas žmogus neatsiranda savaime. Bet kokie gi galėtų būti tie gerieji veiksniai, tos patikimos gero gyvenimo plytos?

Aiškinsimės su neformalaus vaikų ugdymo specialistais.

Šiandien – apie atsakomybę

Žodis „atsakomybė“ išties gali nuskambėti gana niūriai ar nuobodžiai, kaip kažkas, kas mažai ką turi bendra su smagumu, laime ir geru gyvenimu. Tačiau, jei pažvelgtume atidžiau – atsakomybė, tai situacija, kurioje už kažką atsakome, kai kažkas yra mūsų pavaldume, mūsų įtakos sferoje. Mus užgula tam tikri įsipareigojimai, veiklos planas, kuriuo gal ir ne visada malonu sekti. Čia lyg koks laukiniais dygliais ir bruzgynais apaugęs žemės sklypas, kuris atkaklaus ir pastovaus darbo dėka virsta gražiu sodu, malonia komforto zona, kas yra mūsų naujų galimybių, tad ir didesnės laisvės pagrindas.

Vaikui dažnai sunku, bet gana svarbu suvokti atsakomybę, kuri išties reiškia gebėjimą dorotis su rūpesčiais savarankiškai. Išmokęs būti atsakingu, suvokęs tai, kaip pareigą veikti, vardan savo, o vėliau gal ir dėl artimųjų gerovės, jaunas žmogus priims tai ne kaip nepageidaujamą naštą, bet kaip galimybę visapusiškai augti ir stiprėti.

Patirtimi dalinasi LVJC neformalaus ugdymo specialistės Žana Skridlienė ir Asta Valiukevičienė:

Visa „KALEIDOSKOPO” gebėjimų ugdymo programa:

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.