Impotencija ir jos psichologinis poveikis vyrams
4 (1)

Asociatyvi iliustracija: Yanalya / freepik.com

Netikėtai atsiradusi impotencija gali sukelti ne tik problemų vyro socialiniame gyvenime, bet ir įtakoti psichologinę būseną. Suprantama, kad atsiradus impotencijai nukenčia lytinis gyvenimas, tačiau kaip pasekmė seka ir prastėjanti vyro savivertė, ypač jei jaučiamas nepasitenkinimas iš antros pusės. Kodėl atsiranda impotencija ir ką daryti pastebėjus pirmuosius požymius?

Impotencijos priežastys

Gali atrodyti keista, tačiau impotencija vargina nemažą dalį vyrų. Ji gali atsirasti dėl įvairiausių priežasčių ir varginti nuolat arba retkarčiais. Dalinė impotencija atsiranda dėl netikėtai pasikeitusių gyvenimo aplinkybių, itin stiprių emocinių patyrimų ar pykčių su partnere/iu. Dalinė impotencija pasireiškia daliniu arba visišku erekcijos nebuvimu, sunkiau sekasi lytiškai susijaudinti.
Tuo tarpu visiška impotencija slepia gilesnes priežastis, tokias kaip įvairios traumos vaikystėje ar kitų ligų padariniai. Visiškos impotencijos atveju vyras negeba pasiekti erekcijos užsiimdamas bet kokia lytine veikla.

Žinoma, abiem impotencijos atvejais atsiranda žymių psichologinių sutrikimų, kurie gali sukelti depresiją ir sunaikinti pasitikėjimą savimi. Visgi, nors impotenciją gali sukelti emocinė būsena, dažnai tikroji priežastis gali būti fizinių negalavimų pasekmė. Fiziniai negalavimai yra įvairios lytinės ligos ar infekcijos – prostatos sutrikimai, uretritas.

Todėl labai svarbu pajutus pirmuosius impotencijos požymius ir jiems kartojantis skubiai kreiptis į gydytoją, kuris padės surasti bei išspręsti priežastį ir palaikyti sveikus lytinius santykius.

Kaip padėti sau ar partneriui atsiradus impotencijai?

Pirmiausia reikėtų stebėti dėl kokių priežasčių atsiranda impotencija. Taip pat urologijos klinikos homosanus.lt gydytojas V. Varygin rekomenduoja mažinti rūkymą, alkoholio vartojimą, bei sureguliuoti gyvenimo būdą. Sveika mityba bei aktyvus laisvalaikis leidžia ilgai ir nevaržomai mėgautis lytiniu gyvenimu, bei ženkliai sumažina tikimybę susirgti įvairiomis ligomis.

Jei vyras patiria potencijos sutrikimų partneris/ė turėtų nusiteikti pozityviai bei apsišarvuoti kantrybe, jokiu būdu nerodyti nepasitenkinimo, o atvirkščiai skatinti, padėti potencijos problemų turinčiam vyrui. Jei vyras gėdijasi pripažinti problemą ar jam nejauku apie tai kalbėti, antra pusė turėtų įkalbėti ar net kartu apsilankyti pas gydytoją urologą, seksologą, kuris padėtų greičiau išspręsti problemą.

Mokslininkai jau yra nustatę, kad erekcijos sutrikimai taip pat gali reikšti artėjantį infarktą. Anot atliktų tyrimų, varpos kraujagyslės yra mažesnės nei širdies, todėl užsikemša pirmosios. Kai taip atsitinka tikėtina, kad kelerių metų laikotarpyje vyrą ištiks infarktas. Todėl būtina nedelsti ir gydyti bet kokius erekcijos sutrikimus ir nuolat rūpintis savo sveikatos būkle.

Įvertinkite!
[Balsavo: 1 Vidurkis: 4]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.