Ką daryti, kai santuokoje nebelieka sekso?

hands-1246170_640

Sutikite, kad ir kokie puikūs būtų jūsų tarpusavio santykiai, santuoka be sekso tikrai negali būti laiminga. Jei jūs vis dažniau pastebite, kad santykiai atšalo, o intymių akimirkų pasitaiko vis rečiau, pats laikas imtis veiksmų.

Theguardian.com dalinasi patarimais, ką daryti, kai santuokoje ima trūkti sekso.

Raskite laiko pasikalbėti

Priežasčių, kodėl poros nustoja mylėtis, gali būti daug. Tai stresas, nuovargis, ligos, susilpnėjęs seksualinis potraukis, intymaus gyvenimo problemos, amžius ar pasitikėjimo stoka. Kalbėtis šia tema gali būti nelengva, tad raskite laiko tuomet, kai abu jaučiatės pailsėję ir atsipalaidavę. Tik nedarykite to lovoje ar tuomet, kai mėginate įkalbinti savo antrąją pusę pasimylėti bei pykstate, kad jis ar ji jus atstumia.

Raskite laiko išgirsti

Pasistenkite nepriimti visko asmeniškai. Nemanykite, kad kalti esate jūs patys, ir nesistenkite ir klausti, ir atsakyti už kitą žmogų. Pamėginkite išklausyti, išgirsti ir suprasti, ką partneris jums sako ir kaip jis ar ji jaučiasi.

Būkite sąžiningi ir atviri

Galbūt jūs abu nebesistengiate, nebevertinate vienas kito, o į lovą griūvate nevalę dantų ir apsivilkę nutįsusią pižamą, kuri tikrai nejaudina nei jūsų antrosios pusės, nei kuria nuotaiką jums patiems. Nebūtina atrodyti visuomet nepriekaištingai, tačiau jeigu jums nesvarbu, kaip jūs apsirengėte ar kaip elgiatės, kodėl tai turėtų jaudinti kitą?

Nuspręskite, kiek seksas svarbus jums abiem

Dalis porų gali gyventi ir be sekso, ypač, jei laimingi jie gali pasijusti dėl kitų dalykų. Be to, su amžiumi sekso svarbumas santykiuose taip pat sumažėja. Pabandykite atvirai pasikalbėti apie tai, kiek kiekvienam iš jūsų svarbus yra intymus gyvenimas ir jo dažnumas.

Būkite kantrūs

Jei seksas jums būtinas ir esate tas, kuris visuomet jo nori daugiau negu gauna, būkite kantrus ir neskubinkite kito žmogaus, kol visa tai ilgainiui išsispręs.

Ieškokite pagalbos

Apsilankymai pas psichoterapeutą gali padėti geriau suprasti, su kokiomis problemomis susiduriate ir kodėl jūsų intymus gyvenimas atšalo. Jei santykių pradžioje seksas yra natūralus dalykas, ilgainiui šioje srityje gali tekti padirbėti, ypač, kai į kasdienį gyvenimą įsisuka rutina ir nuovargis.

Būkite vienas kitam malonūs

Dažniau kartu kažką nuveikite, pasilinksminkite, raskite laiko vienas kitam. Kai du žmonės jaučiasi vienas kitam reikalingi ir suprasti, sustiprėja intymumo jausmas, o su juo ir noras suartėti.

Uždrauskite seksą

Kartais poroms patariama tyčia nesimylėti. Tai padeda sumažinti įtampą, kurią poros jaučia nesimylėdamos, bet tarsi jausdamos prievolę tai daryti.

Maži žingsneliai

Pamėginkite keisti situaciją mažais žingsniais. Kur nors eidami susikibkite rankomis, pabučiuokite vienas kitą prieš miegą, palepinkite masažu ar bučiniais (seksualiais apatiniais), tačiau nepereikit prie pačio lytinio akto, kol nesijausite tam pasiruošę. Tai gali padėti iš naujo pažinti vienas kitą, tai, kas jus jaudina, ir pažadinti išblėsusią aistrą.

Parengė alfa.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *