fbpx

KADA
0 (0)

Daniel H. Pink „KADA. Mokslinės paslaptys, kaip parinkti tinkamiausią laiką” (2018)
Išleido: Vaga
Vertėjos: Irena Jomantienė ir Milda Dyke
Viršelio dailininkė: Živilė Adomaitytė
Puslapiai: 320

Gyvenime susiduriame su galybe situacijų, kai turime apsispręsti, kada geriausia imtis vienų ar kitų veiksmų: dvejojame, kada tinkamiausias metas keisti profesiją, nutraukti santuoką, pranešti blogas naujienas ar pradėti naują veiklą. Daugelį sprendimų „kada“ priimame vadovaudamiesi intuicija ir esame įsitikinę, kad tinkamai parinkti laiką – menas.

Knygoje KADA vadybos ir motyvavimo ekspertas, keleto bestselerių autorius Danielis H. Pinkas atskleidžia, kad, priešingai nei daugelis manome, tinkamiausio laiko parinkimas – tai mokslas. Išanalizavęs šimtus ekonomikos, chronobiologijos, socialinės psichologijos studijų ir tyrimų, D. H. Pinkas priartėja prie paslaptingojo mokslo apie laiko parinkimą esmės. Knygoje sutelktos įžvalgos nurodo aiškią kryptį, kaip dirbti našiau ir gyventi kokybiškiau, o praktiniai pratimai skatina įgytas žinias taikyti kasdieniame gyvenime.

Po mūsų kasdienybės paviršiumi slypi ritmas – lemtingas, netikėtas, iškalbingas

Tyrėjai pastebėjo, kad įvairiose kultūrose ir geografinėse vietovėse emocinis laiko ciklas klostosi panašiai. Pozityvios žmonių emocijos paprastai suintensyvėja ryte, nusmunka popiet ir vėl suintensyvėja ankstyvą vakarą. Visomis savaitės dienomis šis ciklas iš esmės yra toks pats. Savaitgalio rezultatai mažumėlę skiriasi. Šeštadienį ir sekmadienį pozityvių emocijų rodiklis yra šiek tiek aukštesnis ir ryto pakilimas prasideda porą valandų vėliau nei šiokiadieniais.

Susiję tekstai: Kada išeiti iš darbo?

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.