Kaip augintiniai prisideda prie mūsų psichinės sveikatos gerovės?
0 (0)

Žmonės jautė, jog jų naminiai gyvūnai žinojo, kada jų šeimininkams nutiko kažkas negero, rašoma PsyBlog‘e. Naujame tyrime atskleista, kad mūsų augintiniai gali padėti mums susidoroti su net ypač sunkiomis emocinės sveikatos problemomis.

Neretai žmonės jaučia neįtikėtinai stiprų emocinį ryšį su savo naminiais gyvūnais, todėl šie gali padėti ištikus problemai.

Apžvelgus 17 skirtingų tyrimų galima tvirtai teigti – augintiniai visokeriopai padeda savo emocinių problemų turintiems šeimininkams:

1. Augintiniai ramina, palaiko ir suteikia reikiamą paramą.
2. Žmonės jautė, kad jų augintiniai žinojo, kada jiems blogai.
3. Ištikus emocinei krizei, augintiniai savo šeimininkus prablaškydavo.
4. Dėl augintinių žmonės turėjo gyventi aktyviai.
5. Augintiniai skatino savo šeimininkus apie save galvoti teigiamai.
6. Žmonės jautė, kad jų augintiniai juos myli neteisdami ir be jokių išlygų.

Atskleisti keli jaudinantys atvejai, kai naminiai gyvūnai padėjo to prireikusiems žmonėms. „Šuo pribėgdavo prie verkiančios Karin, atsiguldavo šalia ir guosdavo ją nulaižydamas ašaras. Šuo mergaitę girdi, o atėjęs namo visada prie jos atbėga. Mes ne visada turime galimybių ją nuraminti. Kartais Karin sako: puiku, kad turime šunį, nes kitaip nebūtų, kas mane paguodžia,“ – pasakojama autistės mergaitės Karin istorija, kurią, jei niekas kitas negalėdavo, nuramindavo šuo.

„Kartais šnekėdamasi su kate jaučiuosi kaip per išpažintį, jaučiu, kad galiu jai pasakoti tokius dalykus, kurių neturėdama katės niekam nepapasakočiau,“ – kiti prisiminė, kaip juos ramino kalbėjimasis su savo katėmis.

„Triušiai labai smarkiai prisidėjo prie to, kad jausčiausi geriau, tai dėl jų manęs nebeaplanko itin depresyvios mintys. Kartais mane aplankydavo tokia depresija, kad norėdavau nusižudyti. Niekada to nepabandžiau, bet vieną kartą jau buvau labai arti. Lioviausi, nes pagalvojau – o ką gi darys mano triušiai? Tai buvo pirmoji į galvą šovusi mintis ir aš supratau: negaliu išeiti, nes esu reikalinga savo triušiams. Todėl jie visame šiame procese buvo labai svarbūs,“ – dar viena moteris papasakojo apie polinkį į savižudybę ir kaip jos triušiai jai tuomet pagelbėjo.

Tyrimo iniciatorė daktarė Helena Brooks teigė: „Mūsų tyrimo rezultatai patvirtina, jog augintiniai padeda emocinių problemų turintiems žmonėms. Toliau reikia tirti, kaip ir kaip smarkiai augintiniai daro įtaką savo šeimininkams, analizuoti, kaip gyvūnai padeda žmonėms ir kaip tai galima įtraukti į emocinių problemų turinčių žmonių gydymo procesą“.

Parengė Giedrė Izabelė Janušaitė
Iliustracija: Matthew Henry / unsplash.com

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.