KAIP SUTIKTI NAUJUS METUS VIENAM IR JAUSTI ŠVENTINĘ NUOTAIKĄ?

Premium license / Graphixchon

Šiandien noriu palaikyti tuos, kas Naujųjų metų naktį praleis vieni. Labai suprantama, kad gyvenime praeiname įvairius etapus, išgyvename sunkias situacijas, netektis, depresines nuotaikas, o gal šiuo metu nėra žmogaus, su kuriuo iš tikrųjų norėčiau būti, o gal tiesiog pavargau nuo šurmulio, nuolatinių pastangų kažkam patikti ar įtikti, dar kartą peržengiant per save, kad tik atitikčiau kažkokį visuomenės standartą. Būna visko ir visa tai turime priimti. Taip, kaip priimu savo pasirinkimą Naujųjų naktį praleisti vienumoje. Tačiau net ir priėmus šį sprendimą, dažnai išgyvename ne tik pozityvius jausmus. Tad, kaip galime padėti sau, pastiprinti save ir susikurti tokią šventę, kokios noriu?

Pirmiausia, ko nereikia daryti – tai gailėti savęs ar menkinti, nuvertinti. Priminkime sau, kad aš nesu vienas ar viena. Aš esu su savimi ir galiu būti savo pasirinkimo šeimininku. Aš žinau visuomenės nuomonę, kaip reikia sutikti Naujuosius, bet moku įsiklausyti ir į save. Ir svarbiausia – leidžiu sau sąmoningai pasirinkti, remdamasis savimi, kaip svarbiausiu resursu.

Supraskime, kad šventės egzistuoja ne išorėje ir jos nebūtinai turi atitikti fantazijose susikurtą idealų paveikslėlį apie stebuklingą metų šventę. Ne. Šventės dvasią ir pilnatvės jausmą išgyvename viduje, savo sieloje, jei esame užmezgę ryšį su savo vidiniu Aš ir mokame įsiklausyti į save, savo tikruosius norus ir poreikius. Ir gerbti juos.

Naujųjų metų šventė nebūtinai yra džiaugsmingas krykštavimas, tai gali būti kaip tik ryšio su vidiniu AŠ stiprinimas.

Todėl klauskime savęs – o ko dabar noriu aš?, o kas man yra šventė?, kada jaučiau šventišką nuotaiką ir pilnatvės jausmą?, o ką galiu perkelti į dabar, kad tai vėl patirčiau? Susirašykite savo atsakymus raštu arba įrašykite į diktofoną ir perklausykite. Kas iš to, ką užrašėte, jums dabar yra svarbu?

Noriu priminti, kad kiekviena šventė turi savo atmosferą, ritualus ir simbolius. Tad, galite, atsakydami į klausimus, padėti sau susikurti šventinę nuotaiką pagal save. O visa tai apgalvojant ir darant, Naujųjų metų vakaras įgis naują prasmę ir didins pasitikėjimą savimi.

Kokią aplinką norite sau susikurti?

Kas galėtų būti svarbiausiu šventinės aplinkos akcentu, jei nutarėte neturėti eglutės? Gal gali juo tapti eglės ar pušies šaka su sniegeliu ar keliais žaislais?, o gal – didelė kvepianti žvakė?, gal – brangių jums žmonių ar jūsų pačių, išgyvenusių džiaugsmingas akimirkas, nuotraukų paroda? Galite jas atsispausdinti paprasčiausiu printeriu ir parengti Mano Džiaugsmingų Akimirkų parodą arba susikurti nuotraukų video koliažą ir leisti jį per televizorių ar kompiuterį, parinkus tinkamą muziką. Pamatysite, kaip bus gera visa tai matyti, prisiminti, dar kartą išgyventi.

Maistas ir gėrimai

Gal jums šventinę atmosferą sukuria kažkoks namuose gaminamo maisto kvapas – pasigaminkite tą patiekalą. Jei priešingai – jūsų svajonių šventėje jūs nieko negaminate – puiku, užsisakykite savo šventinį patiekalą ir jums nereikės nieko gaminti. Pagalvokite ir apie savo mėgstamą gėrimą, pasirūpinkite, kad jo turėtumėte.
Svarbu ir vieta, kur jūs užkandžiausite, kaip norite, kad ji atrodytų? Net jeigu renkatės Naujuosius sutikti lovoje, pagalvokite ir apie patalynės, užtiesalo spalvas ir mini staliuko šalia papuošimą.

Apranga

Paklauskite savęs – o kaip aš noriu atrodyti šį vakarą, kaip apsirengti? Ir, jei norite, galite, kaip atsinaujinimo simbolį, pasipuošti nauju rūbu. Galbūt, tokiu, apie kokį seniai svajojote, bet neleidote sau nusipirkti. O gal priešingai – jūs norite šį vakarą praleisti su pižama. Taip ir darykite, jums niekas nieko nepasakys.

Dovanos

Dar vienas svarbus simbolis, padedantis kurti šventinę atmosferą, yra dovanos. Pagalvokite – ko jums labiausiai norėtųsi ir pasidovanokite sau kažką tokio, gal net ne materialaus, praktiško, o tikrai sau kažką tokio, ko labai noriu.

Palinkėjimai ir svajonės

Kitas Naujųjų metų nakties ritualas – palinkėjimai. Šį kartą jūs turite galimybę neklausyti tų pačių kasmet sakomų tradicinių universalių visiems palinkėjimų, o palinkėti sau iš tikrųjų to, ko jums labiausia reikia dabar. Kokios gi būtų tos jūsų svajonės, kurių išsipildymo lauktumėte? Išrašykite jas ir galbūt, skambant vidurnakčio dūžiams, išsitrauksite tą, kuri jums dabar yra svarbiausia ir kurios išsipildymui jau galite pradėti ruoštis?

Prisiminkite ir susirašykite ar išsakykite į diktofoną savo vaikystės svajones. Jei prisimenate, net iš tų laikų, kai dar nėjote į mokyklą. Ką tuomet labiausiai mėgote daryti, apie ką svajojote? Gal galite prie kažko iš to sugrįžti vėl ir tai pradėti daryti?

O gal prisimenate kažkada jums labai patikusį filmą, knygą ar grupę, kurios muzika jus įkvėpdavo. Gal norite atsisiųsti ir šią naktį dar kartą jį pamatyti, perskaityti ar paklausyti?

Už ką esu dėkingas sau ir kitiems

Prisiminkite ir surašykite, kokie žmonės jums buvo geri, už ką galėtumėte jiems padėkoti. Gal galite jiems parašyti apie tai ar paskambinus pasakyti? Dar siūlyčiau prisiminti ir išrašyti, ką apie jus gero vaikystėje kalbėjo jūsų tėvai, galbūt, kažkuri mokytoja ar mokytojas, mokyklos ir studijų draugai, bendradarbiai, draugė ar draugas…. Perskaitykite garsiai ikr išgirskite, juk tai apie jus. Kokios jūsų asmeninės savybės, jūsų manymu, yra svarbios? Ką jūs gyvenime nuveikėte ar padarėte, už ką galite šiandien džiaugtis savimi ir pagirti save. Juk tai jūsų stiprybės, kuriomis galite remtis visada. Kai surašysite, garsiai perskaitykite, kad išgirstumėte.

Iš viso to, ką dabar apgalvojote, pasirinkite kažką, kas jums tinka, pabūkite su tuo ir pamatysite, kiek visko daug yra jumyse. Ir kiek dar jūsų svajonių laukia jūsų apsisprendimo jų siekti jau Naujaisiais metais.

Atsisveikinkite su nuoskaudomis

Jei turite neužbaigtų nuoskaudos, pykčio jausmų kažkam, išrašykite juos ir Naujųjų išvakarėse sudeginkite, palikite tai praeičiai, nebesineškite tos naštos į kitus metus.

O artėjant vidurnakčiui, pasitikrinkite, gal jaučiate, kad norite kažkam paskambinti, nusileisti į kiemą ir su laiptinės kaimynais žiūrėti fejerverkus, tai ir padarykite tai. Jei ne, skambant laikrodžio dūžiams, simboliškai skelbiantiems Naujųjų metų pradžią, linkėkite sau įgyvendinti tai, ką būdami šį vakarą su savimi sau atradote.

O aš jums linkiu Meilės ir Geranoriškumo sau! Būkime laimingi!
Psichoterapeutė Danguolė Krupovnickienė | danguolekrupovnickiene.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *