fbpx

Kas atvėrė mokyklų duris guru?
0 (0)

4 Responses

 1. Andrius parašė:

  Jei svertume pagal rizikingumą, tai uždaryti tektų mūsų sistemą, o ne „Gyvenimo meno”.

  Esu nepriklausomas rytų ir vakarų kultūros bei dvasinių judėjimų tyrėjas. Mano pačio pasaulėžiūra nesutampa su „Gyvenimo meno” pamatu, tačiau nepaisant to, manau, kad jų programos duotų daug naudos.

  Be abejo būtina atidžiai sustyguoti „GM” programą, kad nebūtų akivaizdžiai rizikingų dalykų, ir būtų laikomasi visų saugos niuansu. Vaikai gali būti supažindinami su tradicijos istorija, pasaulėžiūros pagrindu, tačiau tuomet turėtų būti pateikti ir kiti pasaulėžiūros variantai, ne tik jų pasirinktas ir tai turėtų būti daroma ne šališkai, kad vaikai aiškiai suprastų jog yra įvairus pasaulio suvokimo spektras, o net tik tas kurį atstovauja GM.

  Konkrečiai turiu omenyje tokius rytų pasaulėžiūrų terminus kaip Advaita (jų kryptis) ir Mayavada (irgi šalia jų krypties), bei pateikti kitą pusę, kurioje yra mūsų šaliai labiau artima pasaulėžiūra: Dvaita ir Achintya Bheda Abheda. Du paskutiniai įvardinimai yra artimesni krikščionybei ir baltų tikėjimo pasaulėžiūrai, apskritai baltų kultūrai.

  Rekomenduočiau mokyklų vadovams būtinai įtraukti paaiškinimus į užsiėmimus. Jei reikia pagalbos aiškinantis, ar kyla klausimų, galite rašyti man: vysniauskas.a@gmail.com

  Tai turėtų

  Mano mokykloje net per klasės valandėlę yra buvę nualpusių, ir ne tik kad niekas nenešė gėlių, bet dar ir pradėjo garsiai juoktis visi ir tyčiotis iš nualpusio. Plius būna daug sužeidimų per darbų pamokas, kūno kultūrą. Nuolat kažkas nutinka, be rizikos galima tik ant sofos sėdėti, bet ir tai gali kažkas nutikti… Dar prisiminiau kad Vangogas nusipjovė ausį, bet jį vis tiek jau daugiau nei šimtą metų pristato mokyklose kaip teigiamą pavyzdį 

  • Anonimas parašė:

   Toje programoje nėra kalbama apie jokią filosofiją, jokias tradicijas ar pan. Programa yra apie sveiką gyvenimo būdą – teisingą miegą, fizinį aktyvumą, gerus valgymo įpročius (pvz. sėdint prie stalo, o ne prie televizoriaus), bendravimo įgūdžius, kvėpavimo pratimai, fiziniai pratimai, atsipalaidavimas. Mieli žmonės, kada baigsis tas naivumas ir tikėjimas žiniasklaidoje specialiai skleidžiamomis nepatikrintomis ir jokiais faktais neįrodytomis šiurpiomis fantazijomis.

   • Andrius (Anuttama) parašė:

    Jeigu taip, tuomet viskas gerai, šaunuoliai, darote gerą darbą visuomenei. Nors ir didelė pasipiktinimo banga, bet ji praeis.

 2. Elvyrs parašė:

  Kreipkitės į kun.egzorcistą Arnoldą Valkauską-jis tikrai turės ką pasakyt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.