fbpx

Kokio amžiaus vaikui jau galima pirkti išmanųjį telefoną?
0 (0)

people-315907_640

PublicDomainPictures / Pixabay

Atrodo, kad beveik visi aplink turi išmaniuosius, tad natūraliai gali kilti klausimas, o nuo kada jį gali turėti mano vaikas.

Pasak Klivlendo Vaikų klinikos psichiatro dr. Joe Austermano, išmaniuoju telefonu vaikas gali pradėti naudotis tik tada, kai gerai suvoks kokie jo tyko pavojai bei tiesiog turės pakankamai informacijos kaip juo naudotis.

Psichiatro nuomone, vaikams iki 10 metų nederėtų naudotis mobiliais, o juo labiau turėti saviškį. Be to, vaikas turėtų būti pakankamai subrendęs, kad gerai suprastų virtualių patyčių pasekmes bei kibernetinių įsilaužimų pavojus.

Austremanas rekomenduoja tėvams iš anksto su vaikais sudaryti sutartį, kurioje bus numatomi visi vaiko ir tėvų įsipareigojimai bei aptartos konkrečios pasekmės, kurios ištiks netinkamo elgesio atveju. Taip pat labai svarbus nuolatinis atidumas, bendravimas, palaikantis ryšys su vaiku, kad jis nesidrovėtų atvirai pasipasakoti kilus problemoms.

Taip pat tėvams derėtų atlikti būtinus pakeitimus telefono nustatymuose (set up parental controls), o jei vaikas su taisyklėmis nesutinka – nepirkti jam telefono apskritai, praneša foxnews.com.

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.