Kompiuteriniai žaidimai Alzheimerio ligos prevencijai
0 (0)

zaidimai

Nors neretai kompiuteriniai žaidimai yra laikomi smegenis bukinančiu užsiėmimu, senyvo amžiaus žmonėms kai kurie jų gali padėti suaktyvinti smegenų darbą ir taip pagerinti pažintinius procesus, atmintį, reakciją bei gebėjimą vienu metu atlikti kelias užduotis, – skelbia medicaldaily.com.

Atminties gerinimas

2013 m. žurnale Nature buvo aprašytas mokslinis tyrimas apie kompiuterinį žaidimą (Neuroracer), skirtą Alzheimerio liga sergantiems žmonėms. Tyrime dalyvavo 60 – 85 metų pacientai. Eksperimentas vyko vieną mėnesį. Dalyviai žaisdavo žaidimą po 1 valandą per dieną triskart per savaitę. Žaidimo esmė yra tokia, kad „vairuojant“ automobilį vingiuotu keliu pastebėjus kelio ženklus reikia paspausti mygtuką. Įvykdęs užduotį, žaidėjas gauna prizinius taškus ir pereina į naują lygį.

Pasibaigus mėnesiui buvo pastebėta, kad dalyviai, kurie atlikdavo abu veiksmus vienu kartu, sugebėjo geriau prisiminti vardus, datas, telefonų numerius. Ši būsena išliko net 6 mėnesius po eksperimento.

Kova su senatve

Kituose tyrimuose dalyvavo 60 – 77 metų pacientai. Mokslininkai norėjo išsiaiškinti populiaraus žaidimo World of Warcraft (WoW) įtaką senstančiam protui. Šis žaidimas yra labai įtraukiantis, reikalaujantis erdvinio mąstymo ir dėmesio koncentracijos.

Prieš eksperimentą buvo ištirti pacientų gebėjimai – žaidybiniai, motorikos, reakcijos bei bendri pažintiniai gebėjimai. Senukai žaisdavo žaidimą kiekvieną vakarą po dvi valandas. Eksperimentas vyko dvi savaites.

Praėjus šiam laikui buvo iš naujo patikrinti dalyvių gebėjimai. Paaiškėjo, kad žaidimas didžiausią teigiamą įtaką turėjo tiems pacientams, kurių rezultatai prieš tyrimą buvo labai žemi. Mokslininkai padarė išvadą, kad tokie žaidimai kaip Worl of Warcraft gali padidinti vyresnių žmonių neuronų plastiškumą.

 Žaidimai senjorams

Ekspertų teigimu, tokie kompiuteriniai žaidimai kaip NeuroracerWoW  irWar Thunder gali pagerinti senjorų pažintinius procesus. Tam nebūtina turėti žaidimų konsoles. Daugelį žaidimų galima instaliuoti kompiuteryje, išmaniajame telefone ar planšetiniame kompiuteryje.

Nors mokslininkai negali galutinai patvirtinti, kad kompiuteriniai žaidimai gali atitolinti tokias senatvės negalias kaip Alzheimerio liga, demencija ar kt., jų atradimai neabejotinai demonstruoja teigiamą žaidimų įtaką senolių pažintinių procesų gerinimui.

Parengė vlmedicina.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.