Laikiau 6 kartą praktinį vairavimo egzaminą
2.3 (3)

vairavimo-egzaminasKlausimas:

Sveiki, man 20, esu studentė ir dirbanti (bent jau šiuo metu). Atrodo viskas kaip ir turėtų būti gerai, pirmas kursas baigtas, darbas surastas bent vasaros laikotarpiui padorioje vietoje su geromis perspektyvomis į ateitį, bet… Ne viskas taip ir nuostabu kaip turėtų būti, nebežinau, kaip elgtis, ką daryti su vairavimu. Šiandien laikiau 6 kartą praktinį vairavimo egzaminą ir ką jūs manot, NEIŠLAIKIAU VĖL. Jau esu tokia palūžusi dėl jų, kad negaliu apsakyti. Ir papildoma pamoką pasiėmus buvau, ten viskas super, ateinu į „Regitrą”, prieš egzaminą nelabai nervinuos, bet tai kai užsidega mano skaičiukai prasideda jaudulys. Esu tokia pikta ant savęs, kad net 6 kartus ten buvau ir nieko… O dar klausimas, kiek kartų reiks eiti ten. Tokia apgailėtina jaučiuosi, kad elementariausio nebegaliu įveikti. Ką daryti? Kaip likti ramiai? Ir kaip nepalūžti?
Ačiū Jums už atsakymą ir gerą žodį, manau patarimų bus naudingų ne tik man, bet ir kitiems, labai viliuosi, kad ne man vienai taip nutinka šitam gyvenime…

Kotryna (vardas pakeistas)

Atsakymas:

Labas, Kotryna.
Ačiū, kad pasidalinai tuo, kas Tave neramino. Perskaičiau Tavo laišką, kuriame rašei, jog jau kelis kartus bandei laikyti vairavimo egzaminą, tačiau vis nepasisekdavo.

Smagu skaityti, kad yra dalykų, kuriais esi patenkinta savo gyvenime: pabaigtas pirmas studijų kursas, darbas perspektyvioje vietoje. Deja, kartais taip nutinka, kad kai kurie dalykai sutrukdo, kai atrodo iki pilnos laimės trūksta tiek nedaug. Šiuo metu tai yra vairavimo egzaminas. Iš laiško susidaro įspūdis, kad tave apėmę pyktis, neviltis, jog jau nemažai kartų bandei laikyti vairavimo egzaminą, bet vis nepasisekdavo bei nerimas, kaip bus toliau ir ar pasiseks pagaliau pasiekti tai, ko nori.

Kaip laiške mini, prieš egzaminą, esi pasiruošusi, viską mokanti, tačiau atėjus Tavo eilei laikyti egzaminą, jaudulys sutrukdo gerai pasirodyti. Toks jausmas neretai yra susijęs su atsakomybę už tai, ką darome arba stiprų baimės jausmą, kad nepasiseks. Galbūt prisiminsi mokyklos laikus, kai atrodo atėjai į mokyklą pasiruošusi, išmokusi eilėraštį, o atsistojus prieš klasę jis stebuklingai išsitrindavo iš atminties.

Deja, nerimas daugeliui žmonių „pakiša koją“, tačiau šį jausmą galima išmokti valdyti ir pasiekti savo tikslų.

Kaip ir rašei, labai svarbu vidinė ramybė ne tik prieš bet ir per patį egzaminą. Kai kuriems žmonėms padeda savo baimės, nerimo garsus įvardinimas, kai šis jausmas aplanko. Tad, pavyzdžiui, atėjus Tavo laikui sėsti už vairo, pajautus nerimą, galima sau drąsiai įvardinti, ko bijai ir pasakyti sau, jog tai nesutrukdys išlaikyti egzamino, nes esi jam pasiruošusi. Panašus dalykas yra vizualizacija – prieš sėdant už vairo galima įsivaizduoti, kaip sėkmingai tau sekasi laikyti egzaminą nepadarant klaidų. Tai sumažins įtampą, sukels teigiamas emocijas, padės pasąmonei įsisavinti, ko Tu sieki. Kitas dalykas, svarbu paanalizuoti savo klaidas. Galbūt galima atrasti klaidų, kurios kartojosi per ankstesnius važiavimus, ir pamėginti jas įveikti su instruktoriaus pagalba. Ir dar, svarbu neužsisukti savo mintyse, jog turi išlaikyti egzaminą. Gali būti naudinga pasidaryti kelių mėnesių pertrauką, atsipūsti, negalvoti apie vairavimo egzaminą, o grįžti į egzaminą tik pailsėjus ir nurimus.

Tikiuosi atsakymas bus naudingos, o galbūt iki kol gavai atsakymą jau spėjai ir išlaikyti egzaminą.

Sėkmės,
Psichologė Gintė Jaseliūnaitė

Įvertinkite!
[Balsavo: 3 Vidurkis: 2.3]

27 Responses

 1. as parašė:

  As po keturiu neislaikytu egzaminu nusprendziau, kad tai ne man. Arba turiu palaukti. Praejo jau gal 3 metai, bet dar negrizau. Mane tai pakerta emociskai ir psichologiskai. Nusprendziau, kad neverta save zudyt.

 2. Anonimas parašė:

  As is septinto karto islaikiau. Kuo daugiau kartu neislaikai, tuo labiau arteja kartas, kai islaikysi:)

 3. karuselė parašė:

  Tikrai ne tu viena tokia. Būdama 18-ikos neišlaikiau gal penkissyk, labai dėl to nervas ėmė, juk važiuot mokėjau. Palikau viską kokiem penkiem metam ir neseniai kuo puikiausiaį išsilaikiau užsienyje. Iš pirmo karto , be jokio steso ir klaidų :) stiprybės ir ko gero nepakenks padaryti pertrauką

 4. Tu parašė:

  Aš pažįstu, kuris tik iš 7 karto išlaikė… Svarbu nenuleist rankų ;)

 5. Alone Wolf parašė:

  galima nusipirkti egzamina, kainuoja mazdaug 700lt

 6. Agnė parašė:

  Jeigu neišlaikai dėl nemokėjimo gerai važiuoti, gal užsidėk M raidė ir su tėčiu važinėkis ?aš pagrinde su tėčiu važinėdama išmokau be jokių stresų geriausiai, važinėkis tol kol jau bus tobula ir nebe sijaudinsi niekada..sekmės, ir reikia nepamiršt, kad regitroj dar ir bereikalo perdaug kabinėjasi jie specialiai kirsdami vairuotojus, tad negalvok, kad esi neverta vairuoti, aukščiau galva! :)

 7. Tas pats parašė:

  Na tikrai ne tu viena tokia siam pasaulyje. Papasakojai mano situacija, viska puikiai suprantu,kaip jautiesi ir ka galvoji. As jau ilsiuosi metus laiko, galvoju,kad gal reiketu pameginti vel, bet nedristu…

 8. Anonimas parašė:

  Aš iš 5 karto išlaikiau tik ir patyriau labai panašius jausmus. Nežinojau kur dėtis. Netgi, automatiškai atlikau psichologės siūlytas metodikas, bet šį kartą mažai tepadėjo. Man šioje situacijoje,manau, labiausiai, prisidėjo šeštadienis:) KAdangi savaitgalį tiek regitroje tiek gatvėse labai ramu, nedaug žmonių ir mašinų, tai tam tikra ramybė, kuri šsikurė ir manyje:) Gal padės, didelės sėkmės:)

 9. Anele2 parašė:

  Pzistamas jausmas. Islaikiau B egzamina tik is 5 karto. Buvo jau tiek sis reikalas iki gyvo kaulo ikyrejes, kad baisu! Kiekeviena karta eidama tikejau, kad islaikysiu ir tuo paciu apnikdavo mintys, kokio velnio vel i ta regitra ten trenkiuosi. Tiesiog susijaudindavau daugiau del to, kad viena klaida gali buti ir paskutine ta karta. Tiesiog si problema tiesiog ikyriai ede. Reikia nenuleisti reanku, kad ir kaip nesiseka ir zinoma, papildomai mokytis. Su siais dviem dalykais dings ir baime neislaikyti.

 10. Anele22 parašė:

  Pzistamas jausmas. Islaikiau B egzamina tik is 5 karto. Buvo jau tiek sis reikalas iki gyvo kaulo ikyrejes, kad baisu! Kiekeviena karta eidama tikejau, kad islaikysiu ir tuo paciu apnikdavo mintys, kokio velnio vel i ta regitra ten trenkiuosi. Tiesiog susijaudindavau daugiau del to, kad viena klaida gali buti ir paskutine ta karta. Tiesiog si problema tiesiog ikyriai ede. Reikia nenuleisti reanku, kad ir kaip nesiseka ir zinoma, papildomai mokytis. Su siais dviem dalykais dings ir baime neislaikyti.

 11. vaikinas parašė:

  as, kaip vaikinas, irgi pries 5 metus kankinausi, teorija islaikiau is pirmo karto 93%, i pirma egzamina praktikos ejau, kaip visada, kazkiek isisgandes, bet tai buvo normos ribose, pirma karta neislaikius labai nepergyvenau, bet tada buvo 2, 3 kartai, ketvirta karta is ryto idealiai vaziavau, bet sustojau prie sankryzos per toli nuvaziaves, nes kelia tvarke, nebuvo linijos, ir sveisaforo nemaciau, o dar saule is rytu tiesiai i akis plieste, stoviu, ner jokiu masinu, ir nezinau ka ssusviete, pradejau vaziuot, ir pervaziavau per raudona… penkta karta irgi idealiai vaziavau, bet prie stop zenklo pravaziavau nesustojes, o pristabdes, masina riedejo kazkiek… vel neislaikiau, tada reikejo pakartoti kazkiek pamoku i mokykla, tada jau islaikiau 6-tu kartu. Eidamas i pirmus kartus jaudindavausi, bet tas jaudulys normalus buvo, bet kai jau i ketvirta, penkta, sesta karta ejau, jau kazkoks nesveikas jaudulys budavo. Dar iki siol pro regitra pravaziuodamas nusipurtau. Pamenu visi draugai ir 1-2 karto islaikydavo, o as… pradzioj tai uzgesimai trukdydavo, nes ten labai jautriai sureguliuota sankaba budavo, su tada tevu masina vazinedavau neuzgesdamas su M raidem, su mokyklos masina irgi neuzgesdavau, o Regitroj… rodos jie ten specialiai taip sureguliave, kad ir degalus jiem taupytu, ir kad daugiau sukirstu. Dar karta, berods trecia karta kai laikiau, tai pastaciau masina idealiai prie linijos, egzaminuotojas tada klausia – o dabar isvaziuosi nepervaziaves linijos… na ir neisvaziavau. kol nieks neegzaminuoja, vazineji sau atsipalaidaves ir viskas ok buna, pats i aikstele nuvaziuodavau parkuotis ir pan, viskas okey budavo, net mokytoja buvau sutikes vairavimo toje aiksteleje, pats su tevais buvau, viska idealiai darydavau… kai islaikiau, tai lyg koks stebuklas buvo, kaip didziulis akmuo nusimestas nuo peciu. bijau ir pagalvot ka reiktu daryt, jei vel reiktu ji laikyt…

 12. KET bilietai parašė:

  As pazistu kas islaike is 12 karto, taip kad 5 dar nera tiek daug

 13. anukas parašė:

  skaitau ir zvengiu, cia kokiems nevykeliams reikia buti kad is 1 karto ne islaikyt egzamina? ar instruktorius ne ismoko vairuot? as neseniai ir ant furos is 1 karto islaikiau:) sekmes

  • jokio skirtumo parašė:

   Bet matomai tavęs niekas rašyt neišmokino…

  • Justina parašė:

   Kuo labiau intelektualesnis zmogus, tuo sudetingiau islaikyt vairavimo egzmanina, nes issilavines zmogus yra labai savikritiskas…o vat profkinukams sis dalykas yra svetimas, jie nemoka rasyt lietuviskai, bet vairavima islaiko is pirmo karto.

 14. Durka Durk parašė:

  Aš išlaikiau egzaminą net nelaikydamas, nereikėjo jokių kyšių. Jei norite sužinoti mano paslaptį rašykite į mano el paštą durkadurka@one.lt

 15. nightex parašė:

  Jei tavo mokymo instruktorius sako kad gerai vaziuoji tai manau kad jis nepastebi tavo klaidu. Turi vaziuoti be klaidu, o instruktorius matyti visas tavo klaidas. Jei jis pasako tau kaip vaziuoti tai nereiskia jog tu pati pastebi ir ivertini klaida, tik tuomet kai pastebi ir ivertini savo klaidas mokaisi, o kai mokaisi nelieka laiko jaudintis.

 16. as parašė:

  nu skleisk savo paslapti :)

 17. Remas parašė:

  Po 10metu galvoju,reikia atsiimt po galais tas teises.Reikia persilaikyt egzaminus. Teorijos nebijojau.Issprendziau pirmas isvisu,isejau islaikeu. Nu pravazevimas…2privacios pamokos ir i regitra.Ten aikstelej atbula neistumeu tarp liniju.Ok kitakarta vel,2pamokos ir regitra.Aikstelej ok.Mieste avarine,instruktorius parvairavo auto :-). 3karta 2pamokos regitra,aikstelej ok,mieste klaidu daug neislaikeu.Pasakoja kaip blogai vairuoji.Svarbeusia pats zinai viduj,kad kiekviena karta vis geriau ir ateis tas laikas kai pagaliau islaikysi :-) Kiti gali saipytis juoktis tu tikek savim.Jaudinsies drebesi priimk tai kaip norma.:-)

 18. Jo parašė:

  Man irgi sunkokai sekėsi su vairavimu, tiek instruktorius įvarė kompleksų, neva visi eina laikyti 18-okos, o ką tu čia ir dar nuo nulio pradedi, man tada buvo 25, vargau pusę metų kol išlaikiau vairavimo egzą, netgi ir dabar praėjus pusei metų nuo išlaikymo, labai pergyvenu, kad kažko nepridirbčiau, bet tiesiog stengiuosi būti atsargi ir labiau pasitikėti savimi :) Išlaikiau iš 4 karto, galvojau, kad esu pati blogiausia vairuotoja.Svarbiausia yra pasitikėti savimi, juk tai darai dėl savęs ir nesvarbu iš kelinto karto išlaikai :)

 19. Unknown parašė:

  Nuvaziavau i taurage :) pries tai 2 metais nesedau geroje masinoje, mokyklos instruktoriu pasake man gal nelaikyk isvis suneli? …
  Pradejo rekt saukt ant manes kad netaip viska darau. Bet as gi darau kaip mane vairavimo mokykla mokes pries pora metu isisavinau ir nepamirsau. Neleido net pabaigt vaira uzsuko griebe saukt pradejo. Pasimeciau visas nezinau ka daryt. Per letai aiksteleje riedi i garaza ir t.t.

  Jei jie taip dirba jau kitur tai kas bus man regitroje? ….

 20. Edva parašė:

  Na ka, prikeliam tema. Islaikiau is 3 karto, tauragej, kad ir kaip pasitikejau, ir atrode, kad viska darau idealiai. Pirma karta, sustojau per toli nuo stop linijos, nesizvalgymas, bei vaziavau 50 kur leistina 60,sekanti karta gan grieztas instruktorius, per mazai apsizvalgiau per pervaza, bei ribotam plote apsisukant, gavo pristabdyti per mane kitas eismo dalyvis, na o per trecia pasitaike pirmutinis instruktorius, nepaziurejau i gala, bei mazai per peti ziurejau, taciau pavyko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.