fbpx

Laiškas iš perfekcionisto
0 (0)

 Sveiki,
Jums rašo tobuliausias Perfekcionistas. Nutariau būti pirmu, kuris viešai parašys Jums laišką😊Kodėl nusprendžiau tai padaryti? Nes gal atpažinę manyje save, jus greičiau imsitės veiksmų, kad pagerintumėte savo gyvenimą ir taptumėte laimingesni.

Iš tiesų, mes perfekcionistai retai pripažįstame sau ir tuo labiau kitiems, kad kažkas mums negerai, nebent norėtume tuo sumanipuliuoti. Mums sunku būti netobulais, nes bijome, kad tokiais mūsų niekas nemylės. Taip, teisingai išgirdote – viską ką mes darome yra tik dėl to, kad pelnyti Jūsų meilę. Meilę, kurios kitais būdais mes nemokame reikšti. Mes nemokame kurti nuoširdaus santykio, nes bijome. Bijome būti įskaudinti, bei palikti ir taip likti vieniši. Dėl to mes stengiamės visais įmanomais būdais tai užmaskuoti. Kaip? Vadovaudamiesi žemiau išvardintais principais:

 • Mano gyvenimo tikslas – būti geriausiu.
 • Žmonės aplink mane turi būti tobuli ir padaryti viską idealiai.
 • Jeigu aš suklysiu, žmonės man to neatleis.
 • Viską ką bedaryčiau, turiu atlikti 100 proc. arba nedaryti nieko.
 • Aš stengiuosi nebendrauti su tais, kurie nieko nepasiekę.
 • Negalima žmonėms suteikti šanso pastebėti tavo netobulumą, nes jie tuo pasinauduos ir nutrauks su tavim santykį.
 • Mane erzina žmonės, kurie klysta ar yra kitokie, nei aš manau jie turėtų būti.
 • Aš stengiuosi tobulėti kiekvieną dieną ir noriu, kad ir kiti tai darytų.
 • Man svarbūs materialūs ir apčiuopiami mano vertingumo įrodymai, nes kitaip esu nevertingas.
 • Žmonės reikalingi vienas kitam, tik kai nori pasiekti tikslo ar reikalingi pasiekti tavo tikslui.
 • Žmonės meluoja sakydami, kad myli vienas kitą, jei jie nieko nėra pasiekę.

Tuo aš tikėjau, kaip savaime suprantamu dalyku tol, kol gyvenimas nepradėjo man rodyti, kad kažkas tame yra negerai. Mane paliko mano brangiausias žmogus, nes negalėjo daugiau ištverti mano nuolatinės kritikos, spaudimo, kad tas žmogus pasikeistų „pagal mane“, mano nuolatinės įtampos ir susierzinimo, kad situacijos vyksta ne pagal planą ir negaliu pasiekti sau iškeltų tikslų ar įvykdyti nerealius reikalavimus.

Mane atleido iš skyriaus vadovo pareigų, nes nors skyrius ir buvo viršijęs metų planus ir buvo pelningiausias, darbuotojai buvo perdegę, išvargę, nuo mano pastovių reikalavimų, besislepiančio po šypsena pykčiu ar nenutrūkstamo lėkimo į priekį prie vis naujų idėjų, net nepasimėgavus atliktu darbu. O paskutinis lašas buvo, kai nuo nuolatinės įtampos, smarkiai pablogėjo sveikata: pradėjo kamuoti stiprūs galvos skausmai, nuovargis, prasčiau pradėjau miegoti. Ir tada vienas protingas žmogus (kaip besunku buvo pripažinti) pasakė arba tu Sustoji ir pradedi gyventi kitaip, ar risies žemyn ir žemyn, prarasdamas viską ir visus.

Ir aš sustojau, bei pasukau kitu keliu. Ir kviečiu tai padaryti ir Jus kol turite dar tą, ką pasiekėte savo darbu ir tuos, kurie yra šalia. Taip, tai ilgas kelias, kuris tikrai bus vingiuotas su pakylimais ir nuosmukiais, su lijundra ir ryškia saule, bet šis kelias atvers naujas galimybes sukurti naują save, išlaikius savo stipriąsias savybes ir atsisakius nereikalingų charakterio piktžolių.

Šis kelias galėtų vadintis: „Aš esu tik žmogus“, nes Jus ir esate tik Žmogus. Nepanašus į kitus. Ypatingas ir tuo pačiu paprastas. Galintis jausti skirtingus jausmus ir nesimaskuoti visąlaik po nenugalimo, stipraus su plačia šypsena žmogaus vaizdu. Galinčiu klysti ir leisti klysti kitiems, bei nebausti nei savęs, nei kitų už tai. Juk mes nenupjaunam kiekvieno medžio, kurio kamienas nėra tiesus arba šakos netvarkingai užaugusios ant medžio, mes tiesiog žiūrim į jį ir mėgaujamės jo šešėliu ar jo žaluma. Leisti sau mėgautis procesu, kuris yra gyvenimo dalis ir pastebėti teigiamus dalykus, už kuriuos gali būti dėkingas sau ir kitiems, nes kiekvienas rezultatas yra tik proceso vainikavimas, tačiau be proceso nebūtų ir rezultato.

Aš kviečiu Jus nustoti lyginti save su kitais, nes jei Jus esate – reiškia esate vertas Būti ne mažiau ir ne daugiau už kitus. Kiekvienas žmogus yra unikalus, o unikalumo palyginti neįmanoma. Išmokite džiaugtis savo pasiekimais, pagirti save už buvimą procese ir jo pastebėjimą, už nuoširdų pokalbį su kitais žmonėmis, už pagalbą, kurią suteikėte ir pan.. Juk džiaugsmas slypi paprastuose dalykuose, iš kurių, kaip dėlionė susideda mūsų diena ir gyvenimas. Kviečiu išmokti mėgautis gyvenimu dėl paties Gyvenimo, o ne tik dėl rezultatų. Juk jų norėsis dar ir dar, tačiau mes esame tik Žmonės, su ribotom galimybėm juos nuolat pasiekti. Ir taip deja ne viskas priklauso tik nuo mūsų… Turėtume tai pripažinti ir su tuo susitaikyti…

Linkiu Jums patikėti ir pajausti, kad galite būti mylimas ir svarbus tiesiog už tai, kad esate ir meilės Jums „uždirbti“ nereikia. Kiekvienas iš mūsų turi teisę į nuoširdžią meilę ir draugystę. Patikėkite, tai gali būti Jūsų gyvenime, kai leisite tam būti…

Nuoširdžiai,
Besikeičiantis Perfekcionistas
Kamila Golod | GeruEmocijuNamai.lt
Emocinės sveikatos ugdymo specialistė

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.