Naudingos taisyklės šeimoje
4.3 (3)

Asociatyvi foto / Premium license, wavebreakmedia_micro

Kiekviena šeima gyvena remdamasi taisyklėmis. Net jei jos nėra užrašytos ar įvardintos žodžiu. Jei žemiau aprašytos taisyklės galiotų šeimoje, joje gyventi būtų labai saugu ir gera, o vaikai augtų laisvi, laimingi ir galėtų tapti brandžiomis asmenybėmis.

1. Tu gali jausti jausmus. Visus jausmus. Visi jausmai yra galimi ir normalūs. Mes kaip šeima esame tvirti ir padėsime tau išbūti su tavo būsenomis. Tau nereikia susipakuoti savo emocijų, jei jos yra nepatogios. Čia negalioja pasakymai: „vyrai neverkia, mergaitės nesiožiuoja”. Neturi slėpti nuo mūsų savo išgyvenimų, mes padėsime tau išmokti reikšti visas emocijas.

2. Mes galime kalbėtis. Visomis temomis, net jei tai nepatogu ar nemalonu mums girdėti. Kritika irgi galima. Mes klausome ir girdime, galime ir nesutarti ar ginčytis, tai nesumažina mūsų artumo. Kalbėti nereiškia, kad tu teisinsiesi, o aš moralizuosiu. Kalbėtis reiškia tartis, diskutuoti, dalintis mintimis, idėjomis.

3. Tu gali prašyti pagalbos. Paprašyti pagalbos yra stipraus žmogaus požymis. Suteik malonumą kitam žmogui, kad jis tau gali pagelbėti.

4. Tu gali būti savimi, tau nereikia apsimetinėti ar tapti kažkuo, kad labiau pritaptum mūsų šeimoje.

5. Balansas yra svarbu. Tarp darbo ir poilsio, mokslo ir pramogų, pokalbių ir tylos, buvimo karti ir vienumoje. Tiesa visada yra kažkur per vidurį. Stenkimės laviruoti ir išlaikyti balansą.

6. Tu gali daryti klaidas. Iš klaidų mes mokomės, jos gerokai vertingesnės už mūsų pergales. Tavo vertė nepriklauso nuo tavo pergalių. Mes nenustosime tavęs mylėti, jei tu suklysi ar pasielgsi netinkamai.

7. Kiekvienas iš mūsų yra vertingas. Tavo vertė yra neginčijama ir nekintama. Mes kartu mokomės aiškiai išsakyti savo poreikius ir atsižvelgiame į visus šeimos narius.

8. Gyvenimas gali būti visoks, bet mes stengiamės gyventi laimingai, remdamiesi savo vertybėmis.

Pparengė psichologė-psichoterapeutė Gintarė Jurkevičienė

Kviečiame į mokymus „Tapk mama sau“ facebook.com/events/

Įvertinkite!
[Balsavo: 3 Vidurkis: 4.3]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.