Nuo nerimo ir atminties sutrikimų gelbsti probiotinės bakterijos
0 (0)

This is a color enhanced scanning electron micrograph of the bacterium Bifidobacterium pullorum. --- Image by © Mediscan/Corbis

© Mediscan/Corbis

Kasdien išgeriama kapsulė probiotinių bakterijų gali padėti susidoroti su nerimu ir atminties sutrikimais, – atskleidė nedidelio tyrimo, apie kurį rašoma theguardian.com, rezultatai.

Tyrimo metu buvo stebimi 22 sveiki suaugusieji. Mėnesį laiko visi jie kasdien gėrė po kapsulę probiotinių bakterijų Bifidobacterium longum 1714, kitą mėnesį – placebą, arba atvirkščiai. Nė vienas tiriamųjų nežinojo, kurią kapsulę kada geria. Prieš eksperimentą, po pirmojo ir po antrojo tyrimo mėnesio elektroencefalografu buvo analizuojama dalyvių smegenų veikla, streso lygis ir atmintis.

Paaiškėjo, kad tie, kurie mėnesį laiko kasdien gėrė probiotinių bakterijų kapsules, rečiau skundėsi patiriantys nerimą ir stresą, o jų streso hormono kortizolio lygis buvo žemesnis nei tų tiriamųjų, kurie mėnesį laiko vartojo placebą.

Be to, kaip teigė tyrimui vadovavęs psichiatras Ted Dinan (University College Cork), vartojusieji probiotikus pasižymėjo geresne atmintimi – jie geriau atliko atminties testus.

Bifidobacterium longum – virškinimo trakte ir žarnyne aptinkama bakterija, kuri gerina virškinimo procesus, stiprina imuninę sistemą ir padeda organizmui kovoti su kenksmingomis bakterijomis. Pasak T. Dinan, norint išsiaiškinti, kaip ši bakterija veikia smegenis, būtina atlikti daugiau tyrimų, bet manoma, kad ji išskiria medžiagas, kurios aktyvuoja nervą klajoklį, siejantį virškinimo traktą ir smegenis. Kita bakterijos veikimą aiškinanti mokslininkų versija tokia, kad Bifidobacterium longum išskiria medžiagas į kraują ir smegenis pasiekia per jį.

Nors studijos apimtis buvo nedidelė ir būtina atlikti daug išsamesnių tyrimų, jau šie rezultatai yra ganėtinai reikšmingi norint įrodyti, kad probiotinių bakterijų vartojimas yra efektyvus, siekiant sumažinti streso lygį, įveikti nerimą ir pagerinti atmintį.

Parengė vlmedicina.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

1 Response

  1. gnld parašė:

    Gerosios bakterijos yra labai naudingos visam organizmui. Svarbu tai, kad jos padeda ne tik virškinimui, žarnynui, bet ir palaiko imuninę sistemą. Man kai nusilpsta imunitetas, aš visuomet geriu probiotikus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.