Nustokite krimstis dėl klaidų
5 (3)

Wayhomestudio / Premium license

Kartais pernelyg skausmingai prisimename praeities klaidas. Tokiais momentais mes esame linkę save graužti, ieškoti nesėkmių priežasčių, barame save už neapdairų sprendimą, kuris, kaip mums dabar atrodo, kainavo pernelyg brangiai. Svarstome, ką galėjome padaryti kitaip, geriau.

Tokiais momentais svarbu prisiminti, suvokti, kad mes – tik paprasti žmonės, o žmonėms būdinga ir natūralu klysti. Taip, iš praeities verta pasimokyti, padaryti išvadas ir gyventi toliau.

Mokydamiesi iš savo klaidų augame. Turime sutikti su mintimi, kad galime klysti. Toks yra pasaulio pažinimo būdas. Niekas nedaro klaidų tyčia, tad ir kaltinti save dėl to nėra reikalo. Kiekvieno konkretaus pasirinkimo momentu, mums tai atrodo, kaip geras, tinkamas variantas ir tik vėliau, sužinojus daugiau, paaiškėja, kad ne viską numatėme, supratome ir t.t.

Galiausiai, kiekviena situacija yra nulemta begalės priežasčių, tad atsakomybė retai, o tiksliau niekada nėra visu 100% priskirtina tik vienam žmogui, ar tik kažkokiam vienam veiksniui.

Supratę, kad klaidos yra būtina asmeninio tobulėjimo sąlyga, mes išlaisvinsime savo sąmonę nuo bereikalingo kankinimosi ir harmoningai imsime plaukti gyvenimo srovėje, tarsi upelis.

Pasiekti aukštesnį asmeninės išminties laiptelį gali padėti vienas paprastas pratimas.

Surašykite viename stulpelyje dešimt didžiausių savo gyvenimo klaidų. Paskui, kitame stulpelyje šalia, išdėstykite, ko pasimokėte iš tų klaidų ir kaip šios vadinamosios nesėkmės praturtino jūsų gyvenimą.

Veikiausiai, be kita ko, suprasite, kad be padarytų klaidų jūsų gyvenimas nebūtų tapęs toks turtingas ir spalvingas, koks jis yra dabar. Taigi būkite sau atlaidesni, matykite gyvenimą kaip nuolatines tiesos paieškas ir kelią į save.

Tik neištaisyta klaida yra klaida.
[Konfucijus]

Pagal „Kas verks, kai tu mirsi?“, (2021, 169-170 p.)

Įvertinkite!
[Balsavo: 3 Vidurkis: 5]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.