fbpx

O gal aš iš tiesų jo nemyliu ir tik bandau save apgauti?
0 (0)


Iliustracija: Beth Solano / Unsplash

Rašau, nes jaučiuosi atsidūrusi užburtame besikeičiančių jausmų ir nerimo cikle. Su vaikinu draugaujame vienerius metus. Nors man 30, tai pirmieji rimti ilgalaikiai mano santykiai. Nuo maždaug trečio draugystės mėnesio prasidėjo keisti mano jausmų ir nuotaikų svyravimai, kurie kartojasi iki šiol.

Beveik kiekvieną mėnesį – tas pats užburtas ratas. Regis pagaliau jaučiuosi tvirtai ir saugiai ir tiesiog jaučiuosi tokia laiminga savo santykiuose. Man gera, saugu, šilta širdyje – pagaliau jaučiu tokį malonų meilės jausmą. Pradedu galvoti – galbūt pagaliau ateis toji ramybė, kurios taip laukiu. Tai būtent ta būsena, kurioje taip noriu pasilikti.

Bet vieną dieną viskas apsiverčia. Kažką perskaitau, pamatau ar tiesiog iš kažkur galvoje atsiranda įkyri mintis. O jeigu šie santykiai yra visai ne tai, ko man reikia? Galbūt man reikia kažko visai kito? O gal aš iš tiesų jo nemyliu tik bandau save apgauti, nes labai norėčiau jį mylėti? Puolu į paniką. Galvoje sukasi tūkstančiai klausimų. Su juo išsiskirti atrodo lengviausias ir kartu sunkiausias dalykas, kurį tokioje situacijoje galėčiau padaryti. Atrodo, kad mano širdis ir galva yra skilę pusiau – nesuprantu, kurios mano mintys ir jausmai tikri – ar tos, kai jaučiuosi tokia laiminga su juo ir svajoju apie mūsų ateitį, ar tos, kai bijau, kad esu ne su tuo žmogumi su kuriuo turėčiau būti.

Ir tada mano širdis ir galva vėl sulimpa į vieną. Ir vėl  jį myliu – iš pradžių atsargiau, nes baimės dar yra likę kažkur širdies kampučiuose. Tol, kol pagaliau vėl pajuntu ramybę. O tada ir vėl – tą pačią taip gerai pažįstamą ir tokią skausmingą baimę. Toks mano užburtas ratas.

Galvojau apie įvairias šių jausmų svyravimų priežastis, pavyzdžiui, hormonų svyravimus, nes kartais atrodo, kad jausmų pokyčiai susiję su mano ciklu. Galvojau ir apie buvusių santykių poveikį  – prieš sutikdama savo draugą, išgyvenau labai skausmingą išsiskyrimą nors ir po trumpos draugystės, kuris mane stipriai paveikė. Tąkart išsiskyriau po trijų mėnesių draugystės pajutusi, kad mes tiesiog netikome vienas kitam, nors „ant popieriaus“ viskas buvo tobula. Kartais bijau, kad to paties nenutiktų mano dabartinei draugystei – bijau, kad paaiškės, kad iš tiesų mes nesame skirti vienas kitam.

Man 30. Todėl jaučiu labai stiprų spaudimą, kad santykiai, kuriuose esu, būtų tie, kurie nuvestų į šeimos kūrimą. Šį spaudimą jaučiau nuo pat santykių pradžios. Bandžiau įvertinti ar jis yra „tas vienintelis“ gerokai per anksti nei kas nors galėtų atsakyti į šį klausimą. Iki šiol šis klausimas mane gąsdina – aš tikrai nežinau, ar jis tas vienintelis, bet aš labai labai norėčiau, kad tai būtų jis.

Mūsų santykiai labai gražūs, mes niekada nesame rimtai susipykę – tam buvo progų, bet visada greitai tai išspręsdavome. Mūsų tikslai, vertybės sutampa, mes suprantame ir mylime vienas kitą, mes esame geri draugai.

Nežinau kaip išlipti iš šių nuolatinių abejonių ir pagaliau tiesiog jausti vidinę ramybę. Labai tikiuosi jūsų atsakymo, nors ir suprantu, kad atsakymų pirmiausia turiu ieškoti savo viduje.

Jolita (vardas pakeistas)

Komentuoja psichologė Asta Petrauskienė

Sveika, Jolita,
Ačiū už aktualų klausimą!

Abejonės – tai natūralus mūsų proto „darbas“. Plaučių funkcija yra kvėpuoti ir aprūpinti organizmą deguonimi, o proto – galvoti, ieškoti problemų, jas spręsti.

Laiške nerašote kokie tie jūsų santykiai, kuo būtent abejojate, aš perskaičiau tik tokius abstrakčius „nežinau ar tai tikrai tas vienintelis“. O tai labai svarbu, nes jei tai toksiškas žmogus, sunki ir probleminė asmenybė, tuomet skirkitės kuo greičiau ir ieškokite savo tikrosios laimės. Neprivalote likti su žmogumi tik dėl to, kad jums jau 30 metų. Nei amžius, nei jokia kita priežastis nėra tinkama leistis į netikusius santykius.

Tačiau jei visgi rimtų problemų nėra, tuomet skaitykite toliau.

Yra toks mitas: kažkada, seniai seniai, nebuvo atskirai vyrų ir moterų. Gyveno būtybės, turinčios dvi galvas, po keturias rankas ir kojas, vyras ir moteris viename. Ir jie buvo labai laimingi. Tačiau kažkuo labai užrūstino dievus ir jie juos perskyrė į atskiras dalis. Nuo to laiko žmonės ieško savo antrosios pusės, kurios suradimas atneša laimę visam gyvenimui.

Daugelis žmonių iki šiol turi iliuziją, kad yra kažkokia mistinė „antroji pusė“ ir tiki, kad suradę ją, taps laimingi be jokių pastangų. Ir ši iliuzija turi stiprią ardančią jėgą. Tuomet kiekvienas natūralus gyvenimiškas sunkumas ar konfliktėlis tampa ne iššūkiu, kurį reikia įveikti, ne pamoka, kurią privalome išmokti, bet įrodymu, jog tiesiog tai „nėra mano puselė“. Ši iliuzija skatina bėgti nuo problemų, o ne jas spręsti.

Realybė yra tokia, kad nėra „antrosios obuolio puselės“. Su daugeliu žmonių (ne su visais, žinoma) galima tapti laimingu. Tik labai svarbu žinoti, ko norite.
Tikroji meilė, apie kurią visi svajojame, yra ne jausmas, bet valia ir veiksmas. Tai yra, apsisprendimas būti su juo ir jį džiuginti. Nebūna santykių be pastangų ir darbo su savimi.

Be to, kaip rodo tyrimai, laimę ir pasitenkinimą suteikia ir asmeninis apsisprendimas. Tiriamieji, kuriems buvo pasakyta, jog reikia apsispręsti galutinai ir apsigalvoti nebus galima buvo labiau patenkinti savo pasirinkimu, negu tie, kurie turėjo galimybę apsigalvoti.

Svarbiausia Jums pačiai suprasti, atsakyti į klausimus:

 • Ko norite iš vyro, kokie privalumai jums būtini, kokie – pageidaujami?
 • Kokius trūkumus galite toleruoti, kokių – tikrai ne?
 • Kaip norisi jaustis santykiuose?
 • Ką pati galite duoti vyrui?

Tai, kad vieną dieną savo draugą mylite, kitą – imate abejoti savo jausmais, yra normalu. Vienas iš gražių santykių paradoksų – kai viskas būna labai gerai, darosi blogai. Turbūt žinote porų, kurios išsiskiria, kai, atrodo tik „gyvenk ir žvenk“. Vaikai užauginti, namai pastatyti, pinigų netrūksta, o jie ima ir taikiai išsiskiria. Nes meilė baigėsi. Arba jaučiate norą mylėtis su partneriu, tačiau kuomet jis parodo dėmesį, noras išgaruoja. Arba kai nesimatote, ilgitės jo, norite artumo, tačiau susitikus norisi elgtis šaltai ir atžagariai. Arba vieną dieną jaučiate jam švelniausius jausmus, norite būti amžinai kartu, o kitą kokia nors smulkmena taip supykdo, kad imate galvoti apie skyrybas.

Tokio jausmų prieštaringumo priežastis – kuomet santykiuose pasijuntame saugiai, iš pasąmonės ima lįsti „baubai“ – tai yra, asmeniniai kompleksai, nepasitikėjimas savimi, nemeilė sau, senos nuoskaudos, pvz., tėvams, prisiminimai apie buvusius nevykusius santykius ir t.t. Todėl labai svarbu įvertinti situaciją blaiviai. Ar tikrai šis žmogus mane įskaudino, ar tikrai tai jis sukėlė nepasitenkinimą. Jei tai jo elgesyje jūsų kažkas netenkina, pasikalbėkite su juo.

Jei realių priežasčių nerandate, dirbkite su savimi. Susiraskite ramų kampelį, kuriame niekas netrukdytų ir skirkite dėmesio savo vidinei būsenai. Negatyvius jausmus priimkite, leiskite jiems būti, tačiau nefiksuokite jų kaip ženklo, kad šis vyras netinkamas. Klausti savęs ką jums šis jausmas primena iš anksčiau. Stebėkite, kas iškyla, nevertindama. Išjauskite tą jausmą iki galo – verkite, įsikniaubusi į pagalvę rėkite, padaužykite pagalvę, burbėkite, surašykite mintis ant popieriaus – būdą išlieti jausmus pasirinkite pati. Kai aprimsite, jausmus paleiskite – padarykite lengvą mankštą, palįskite po dušu, pasivaikščiokite lauke, giliai pakvėpuokite, pasakykite sau gražių žodžių, išgerkite arbatos, suvalgykite gabalėlį šokolado ar kaip nors kitaip save paglobokite.

Sėkmės!

Asta Petrauskienė
Psichologė
El.p.: psichologe.astapet@gmail.com
Tel.: 8-674-25549

O visus, kurie turi probleminių santykių (su savimi ar kitais žmonėmis), galiu pasiūlyti savo asmenines konsultacijas (gyvai arba Skype). Taip pat:
Dar galite prisijungti prie audioseminarų ciklo moterims „Kaip rasti savęs vertą vyrą?“ https://www.facebook.com/events/124991555020232/
Seminarą „Ką daryti su toksiškais žmonėmis?“ Kaune https://www.facebook.com/events/183882915759466/
Stovyklas moterims:
„Lengvumas“ https://www.facebook.com/events/795909160598236/
„Myliu save – myliu pasaulį“ https://www.facebook.com/events/479472972471690/
„Tapk savo gyvenimo Šeimininke“ https://www.facebook.com/events/329061644285268/

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

3 Responses

 1. Agne parašė:

  Ši istorija primena mano jausmus draugystės pradžioje su mano vyru. Man ir mano vyrui, tai irgi buvo pirma rimta draugystė. Gal patirties trūkumas santykiuose, o gal norėjimas būti 100 procentų tikrai dėl to vienintelio, vis keldavo tas abejones. Jos baigėsi tik po 3 draugystės metų. Ketvirtieji metai tapo daug ramesni ir užtikrintesni.Žmogumi pasitiki vis labiau ir jį brangini kaip gyvenimo draugą vis daugiau. Kitais metais bus 10 metų kaip esame kartu. Prieš metus žengėme kartu prie altoriaus ir prisiekiau amžiną meilę vyrui be menkiausios abejonės. Tad linkiu jausmų ramybės ir karty sulaukti bendros ateities.

 2. Saulelyda parašė:

  Patarimas iš tokios pat „senmergės”. Pirmiausia, turite pati sau atsakyti, koks yra jūsų draugystės tikslas. Ar „pasitampyti”, pasižiūrėti, o gal kas išeis. O gal labai konkretus? Aš vienuose toksiškuose santykiuose be tikslų ir perspektyvų „prasitampiau” 3 metus. Kainavo daug nervų, laiko, pinigų. Pasimokiusi iš klaidos, į antruosius savo rimtus santykius leidausi jau turėdama konkretų tikslą. Tas tikslas – sukurti šeimą. Kadangi tikslas nebuvo „žiūrėti, kas iš to išeis”, tai ir į savo partnerį žiūrėjau kaip į būsimą vyrą. Ir vertinau jį jau iš tokios perspektyvos. Rezultatas: turiu nuostabų vyrą. Pareiškimus tuoktis nunešėme po 5 mėn. draugystės ir faktiškai mėnesio gyvenimo kartu. Pasisekė? Nemanau. Nes keldama tikslą kurti šeimą, rinkausi ne bet ką, o tą žmogų, kuris priėmė mane tokią, kokia esu. Su kuriuo turime tas pačias vertybes. Dėl to, ar tai tas vienintelis? Be abejo. Jei tik jūs norėsite, kad jis toks būtų. Meilė yra ne emocija, o darbas ir pastangos. Kiek puoselėsite santykius, tokie jie ir bus.

 3. as parašė:

  visuomet reiketu prisiminti pasaka apie auksine zuvele

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.