fbpx

Paniurėliams lengviau prisitaikyti prie pokyčių?
0 (0)

liudna

Visiems žinoma, kad dažnai mūsų pasaulio ir aplinkos suvokimą, vertinimą ir požiūrį į įvairius įvykius, gyvenimo reiškinius lemia tai, kokios nuotaikos tuo metu būname. Dažnai būtent nuo ūpo priklauso ir tai, kokius sprendimus priimame. Gerai tai ar ne – diskutuotinas klausimas, tačiau nauja studija, aprašyta sciencedaily.com, aiškina, kad vyraujanti bendra žmogaus nuotaika iš tiesų stipriai priklauso nuo jo individualių patirčių, o tai lemia ir žmogui būdingą reakciją į netikėtas situacijas bei sugebėjimą prisitaikyti prie pokyčių.

Pavyzdžiui, netikėta sėkmė loterijoje ar akcijų rinkoje sukuria stiprų pozityvų įspūdį, kuris gali ilgam „įsirėžti“ į žmogaus būdą ir paskatinti jį apskritai dažniau rizikuoti, gyvenime priimti drąsesnius sprendimus.

Naujos studijos autorius Eran Eldar su kolegomis iš Londono universiteto koledžo (University College London) pažymi, jog dažnai pasikartojančios neigiamos patirtys ir užsitęsusi prasta nuotaika neretai žmogų paverčia tikru paniurėliu, tačiau nuolatinė rūškana būsena ir pesimistinis požiūris gali turėti ir tam tikrą teigiamą pusę.

Žmogus pagal savo išankstinį negatyvia patirtimi pagrįstą vertinimą situaciją įsivaizduoja kur kas blogesnę, nei ji yra ar gali būti iš tiesų, o tai padeda numatyti daugelį galimų sunkumų ir iš anksto pasiruošti su jais susidoroti ar prie jų prisitaikyti. Taip žmogus tarsi apsidraudžia ir pirmiau laiko apsisaugo nuo nemalonių netikėtumų.

Tačiau iš tiesų ši prastos nuotaikos „nauda“, palyginti su žala, labai menka – kaip aiškina studija, žmogus, kuriam būdingas pesimistinis požiūris ir užsitęsusi prasta nuotaika, dažniausiai tarsi pats save užprogramuoja sunkumams ir nesėkmėms. O toks nuolatinis nesėkmės lūkestis – tiesus kelias į rimtus nuotaikos sutrikimus ir depresiją.

Mokslininkai tikisi, kad išsiaiškinus, kaip ir dėl kokių priežasčių susiformuoja vienokia ar kitokia vyraujanti žmogaus nuotaika, kokie išoriniai faktoriai turi įtakos charakteriui, padės geriau suprasti rimtų nuotaikos sutrikimų priežastis.

Parengė vlmedicina.lt

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.