Pasaulinio garso mokslininkas neurofiziologas prof. Giacomo Rizzolatti skaitys paskaitas Vilniuje
0 (0)

The_emphatic_brain_Istituto

Gegužės 18 d. ir 19 d. Italų kultūros institutas rengia mokslininko neurofiziologo, kandidato į Nobelio premiją prof. Giacomo Rizzolatti paskaitas.

Pasaulinio garso mokslininkas Giacomo Rizzolatti vadovauja tyrėjų grupei, kuri 1992 m. nustatė veidrodinių neuronų egzistavimo faktą. Tai motoriką valdančios smegenų ląstelės, kurios aktyvuojasi ne tik atliekant į konkretų tikslą nukreiptą veiksmą, bet ir stebint kitų individų atliekamus judesius. Giacomo Rizzolatti yra įvairių akademijų – Academia Europaea, Accademia Nazionale dei Lincei, America Academy of Arts and Sciences ir Prancūzijos instituto Académie des sciences– narys. Taip pat jis buvo Italijos neuromokslų draugijos (Società Italiana di Neuroscienze) prezidentu, o dabar yra jos garbės narys. Mokslininko pasiekimai pažymėti gausybe tarptautinių apdovanojimų. 2014 m. Kopenhagoje veikiantis fondas Grete Lundbeck European Brain Research Foundation jį apdovanojo BRAIN prizu „už naujausius pasiekimus tiriant smegenų veiklą,valdančią tokias sudėtingas žmogaus funkcijas kaip mąstymas, pažinimas ir elgsena, o taip pat už siekį perprasti kongnityvinių ir elgsenos sutrikimų mechanizmus“.

Gegužės 18 d. 18.30 val. Italų kultūros institute (Universiteto g. 4, Vilnius), profesorius skaitys paskaitą plačiajai visuomenei „The emphatic brain“ (italų kalba su sinchroniniu vertimu į lietuvių kalbą), o gegužės 19 d. 14 val. Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto (M.K.Čiurlionio g. 21/27, Vilnius) Didžiojoje auditorijoje – paskaitą studentams specialistams „The mirror mechanism. A neural mechanism for understanding others“ (anglų kalba).

Renginio data: 2015-05-18, pirmadienis
Renginio pradžia: 18:30
Renginio vieta: Italų kultūros instituto salė, Universiteto g. 4, Vilnius
.
Maloniai kviečiame.
Įėjimas laisvas.
Italų kalba su vertimu į lietuvių kalbą.

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.