Septyni sėkmės principai

Šie sėkmės principai parašyti vadovaujantis dviem kriterijais. Tai turėjo būti gyvenimo kodas, kurį kiekvieną rytą būtų galima perskaityti ne daugiau kaip per penkias minutes. Tai turėjo būti patarimai, kuriais norėtųsi dalintis su mylimais žmonėmis.

BENDRI PATARIMAI TAVO NAUJAM GYVENIMUI

Tu jau turi visus įrankius ir medžiagas, kurių reikia tam, kad pakreiptum gyvenimą į gerąją pusę. Šiame pasaulyje paprastai sulaukiame didžiausio sėkmės, gerbūvio ir laimės atlygio, ne lavindami specialias galias, tokias kaip genialumas ar intelektas, bet panaudodami energetiškai paprastas priemones ir kasdienes savybes.

Te neapgauna Tavęs šių patarimų glaustumas. Nors išreikšti keliais žodžiais, vis dėlto jie buvo surinkti iš amžių patirties. Kad ir kokios senos tai sėklos, tačiau jos visos pilnos naujos gyvybės. Perskaitykite jas kiekvieną rytą, prieš prasidedant jūsų dienai. Pasėtos širdyse, jos išaugs į nuostabų pasiekimų ir pasitenkinimo sodą, kurį galima kultivuoti, juo gėrėtis ir rinkti jo derlių tol, kol gyveni…

Pirmasis žingsnis. Pripažink, kad nesi avis, kuri pasitenkins tik kelis kartus peštelėjusi sausos žolės, arba tuo, kad seks paskui kaimenę, kuri ištisas dienas be tikslo klaidžios bliaudama ir verkšlendama. Atsiskirk nuo gausybės žmonių, kad galėtum valdyti savo paties likimą. Atsimink, kad tai ką kiti galvoja, sako ir daro, niekada neturėtų įtakoti to, ką galvoji, sakai ir darai tu. Atsiskirk nuo minios.

Antras žingsnis. Kai tik nubusi, užsidaryk nepralaidžioje laikui kameroje, kad gyventum tik šia diena ir jai atmatuotu darbu. Vakar diena amžiams išnyko, o rytojus yra tik sapnas. Pasistenk, kad skausmingi praeities prisiminimai ar kankinantys rūpesčiai neaptemdytų Tavo minčių, kad šiandienos pastangos nenueitų per nieką. Atsikratyk abiejų sunkių nešulių – vakardienos ir rytojaus – kad galėtum sparčiai žengti šiandieną į gerą gyvenimą, kurio nusipelnei. Kiekvieną dieną gyvenk laikui atsparioje kameroje.

Trečias žingsnis. Pasitaikius progai, nueik dar viena mylia toliau, ir Tu vadovausies didžiausia sėkmės, kokia tik žmogui žinoma, paslaptimi. Vienintelis, tikras metodas, kaip šią dieną paversti šlovinga sėkme, – tai dirbti sunkiau, ilgiau ir intensyviau, nei kasnors tikisi iš Tavęs. Visada dirbk daugiau ir geriau nei tiek, kiek Tau už tai moka, ir greitai tau sumokės daugiau, nei Tu darai. Nueik viena mylia toliau!

Ketvirtas žingsnis. Suprask, kad beveik kiekvieną nelaimę, kuri Tau gali nutikti šiandien, paprastai atsveria toks pat arba dar didesnis atpildas, kurio sulauksi, jei užteks drąsos ieškoti. Kai tik susiduri su kliūtimi, susikaupk ir paklausk savęs, ką gero galima būtų įžvelgti toje nesėkmėje. Gyvenimo svarstyklės visada išsilygina ir, jei Dievas Tau uždaro vienas duris, kitos bus atvertos. Nesiliauk tikėjęs. Kiekvienoje nelaimėje surask gėrio sėklą.

Penktas žingsnis. Niekada neapleisk smulkmenų. Vienas iš ryškiausių skirtumų tarp nesėkmės ir sėkmės yra tas, kad žmogus, kuriam sekasi, atliks tas užduotis, kurių vengia nesėkmė. Tas darbas, kurį atlikai paskubomis, taupydamas laiką, nekreipdamas dėmesio į smulkmenas, pagaliau Tavo karjerai gali didžiai pakenkti. Nuolatos kartok sau, kad jei turi atlikti kad ir kokią nežymią užduotį, ji vis tiek svarbi. Istorija mums vis primena mūšius, kurie buvo pralaimėti dėl to, kad vienoje pasagoje trūko vinies. Niekada neapleisk smulkmenų.

Šeštas žingsnis. Niekada nesiteisink, kad esi labai užsiėmęs. Kad ištiktų nesėkmė reikia tiek pat pastangų, kiek jų reikia sėkmei pasiekti. Nuolatos turi saugotis, kad nepatektum į pinkles, užsiimdamas nereikšmingais darbeliais, suteikiančiais priežastį vengti prasmingų iššūkų ar progų, kurios galėtų pakreipti Tavo gyvenimą į gerąją pusę. Tavo laikas yra Tavo brangiausias turtas. Ši diena – tai viskas, ką turi. Neeikvok nė minutės. Niekada nesiteisink, kad esi labai užsiėmęs.

Septintas žingsnis. Nugyvenk šią dieną taip, kad niekas Tau jos nesugadintų. Žaizdos, kurias patirs Tavo vidinis „aš”, gali būti labai skausmingos ir ilgai gyti bet kada, kai tik kas nors Tave pajuoks ar kritikuos. Pradėjęs kopti auksiniais sėkmės laiptais, Tu nuolat sutiksi tuos, kurie stengis Tave nutempti žemyn iki savo lygio. Toks visada buvo pasaulis, ir jei leisies, kad Tau taip nutiktų, smūgiai, kuriuos gausi, pagaliau privers Tave liautis kopus, vengiant patirti ateityje skausmą. Tik šypsokis ir pasišalink. Pavydas visada reiškia, kad kiti suvokia, kokia nepilnavertė jų padėtis. Niekada neleisk kitiems Tau pakenkti.

Pasaulyje yra šimtai kitų sėkmės dėsnių ir principų, ir daugelis jų turbūt padės Tau žengti į priekį, į gerą gyvenimą, kurio sieki. Tačiau tie septyni, kuriuos ką tik gavai, patys savaime turi kur kas daugiau galios – remiantis patirtimi, – kad visos svajonės išsipildytų, jei juos perskaitysi kiekvieną rytą, o po to juos pritaikysi kiekvieną dienos valandą.

Kaip kartą rašė vienas išmintingas žmogus, suprask, kad tarp Tavo gimimo ir mirties bus daug valandų, dienų ir metų. Tačiau nėra vaisto nuo gimimo, nėra vaisto ir nuo mirties, tad gali džiaugtis Tau skirtu laiku ir nugyventi jį išdidžiai, taikiai, garbingai, su meile ir sėkmingai. Vadovaukis tik šiais keliais, tiesiais patarimais kiekvieną dieną, ir visa tai, be abejonės, ateis.

Šią akimirką, perskaičius šiuos puslapius, Tu priėjai gyvenimo kryžkelę.

Tavo kova baigėsi. Dievas linksi… ir šypsosi.

***

Ištrauka iš: Og Mandino. Kerėtojo dovana. Kaunas: Gardenija. 1999, 237-241 p.

7 Responses

 1. INGA parašė:

  Man patiko viskas. Kiekvienas sakinys turi prasme, radau sau tai ko labiausia man reikia siandienai…

 2. Liudas parašė:

  Labai prasmingai, ir svarbiausiai kėkvienas, o ypač dvejojantis ar paklydęs gali rasti stiprybės ir jėgų eiti toliau.

 3. Laima parašė:

  Pačiu laiku. Tikiuosi tai suteiks man stiprybės.

 4. gintare parašė:

  manau,visiems tai reiktu paskaityt ir tuo vadovautis.tai pades puolusiems zmoniems,ir paprotins per daug „pakilusius”

 5. Vilma parašė:

  O man nepatiko, o mirties valanda tikriausia laibai ims dziaugsmas, kad kiekviena diena daugiau ir daugiau dirbai ir nesiteisinai (vaikui pvz. kad negali su juo pazaisti) niekam del to kad esi labai uzsiemes ….:/

 6. Diana parašė:

  Klausimas gyvenimo būdo žinovams: visada dirbu,kaip parašyta trečiame žingsnyje- ” Visada dirbk daugiau ir geriau nei tiek, kiek Tau už tai moka, ir greitai tau sumokės daugiau, nei Tu darai” Bet jau trečia įmonė per pastaruosius 3 metus bankrutavo ir atlyginimų negaunu, tik vienos pagyros už gerą darbą ,ir pažadai, o jais sotus nebūsi. Tai kaip čia dabar, kur Jūsų įvardijamas dėsningumas?

 7. Lukas parašė:

  pries 3 metus pradejau naudodi sita laimes recepta:) galiu pasakyti tik viena, jis 100 proc. veikia! pries tai mano gyvenimas buvo vienos problemos ir rutina. Dabar esu laimingas, gyvenimu besidziaugiantis zmogus, kuris is siandienos pasiima viska ka tik gali ir su nekantrumu laukia, ka rytojus atnes idomaus. Gyvenkit pagal sitas taisykles jos yra auksines. patarimas, paverskite sitas taisykles jusu gyvenimo budu, iprociu, stenkites negalvoti pasitaikius kokiai situacijai kad va sita situacija atitinka sita taisykle todel taip ir elgsiuos kaip taisykle sako. pradzioj bus sunku,bet supraskit viena, jus esat pats sau karalius, kas jums gali pasakyti kaip elgtis ar ka daryti, tik jus pats sau, kiti gali juoktis ar bandyti jus nutemti zemyn kaip raso septintame zingsnyje, bet supraskit viena jus jau geresni uz juos visus, nes jus gyvenate savo gyvenima, o neinate pagal kitus. Pakelkite galvas ir pasiimkite is gyvenimo to ko trokstate ir manote kad esate to nusipelne!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *