Tyrimas: darbdavių nuomone, sportuojantys darbuotojai – efektyvesni
0 (0)

bėgimas

Forto: pixabay

Net 95 proc. darbdavių mano, kad aktyviai laisvalaikį leidžiantys darbuotojai yra efektyvesni už nesportuojančius, o beveik pusė vadovų svarstė galimybę savo pavaldinius paskatinti daugiau judėti, suteikdami jiems sporto klubų abonementus. Šiuos duomenis atskleidžia Lietuvos sveikatingumo klubų asociacijos (LSKA) užsakymu atliktos visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausos rezultatai.

78 proc. vadovų teigia, jog jų įmonė yra suinteresuota skatinti darbuotojus sportuoti dėl trijų pagrindinių priežasčių: fizinis aktyvumas lemia geresnę darbuotojų sveikatos būklę, pozityvesnį nusiteikimą ir didesnį darbo našumą.

80 proc. darbuotojų sportavimu suinteresuotų įmonių jau skatina juos tai daryti: 48 proc. buria darbuotojų komandas sportiniams renginiams, 22 proc. suteikia nuolaidas arba išperka sporto klubo abonementus, 10 proc. ragina į darbą keliauti dviračiu.

Anot LSKA prezidento Aurimo Mačiuko, tai, kad įmonių vadovai yra vis labiau suinteresuoti savo darbuotojų fiziniu aktyvumu, yra labai sveikintina iniciatyva, atsižvelgiant į tai, jog lietuviai yra vieni mažiausiai sportuojančių Europos Sąjungos gyventojų

„Pagaliau atkreipiamas dėmesys, kad aktyvių žmonių sveikatos rodikliai yra geresni, todėl jie mažiau laiko praleidžia sirgdami. Be to, aktyviau gyvenantis žmogus yra ir efektyvesnis komandos narys. Dalis darbdavių jau suvokia, kad tai naudinga pačiai įmonei. Tačiau tie, kurie nori paskatinti savo darbuotojus sportuoti, išpirkdami jiems sporto klubų abonementus, susiduria su mokestiniu apsunkinimu. Sporto abonementų išpirkimas Lietuvoje vis dar traktuojamas kaip pajamos natūra, o tai reiškia, kad jis yra apmokestinamas“, – sako A. Mačiukas.

Gegužės mėnesį atliktas tyrimas rodo, kad 44 proc. darbdavių, kurie yra suinteresuoti savo darbuotojų sportavimu, teigia jau svarstę galimybę motyvuoti savo pavaldinius kuo daugiu judėti, suteikdami jiems sporto ar sveikatingumo klubų abonementus: 21 proc. šį sumanymą įgyvendino, 23 proc. dar tik ruošiasi.

Atsakydami į klausimą, kas padėtų savo darbuotojams nupirkti sporto klubų abonementus, darbdaviai minėjo tris priežastis: mokestinės lengvatos (69 proc.), darbuotojų pageidavimai (56 proc.) ir patrauklūs sporto klubų pasiūlymai (46 proc.).

„Papildomas išlaidų sportui apmokestinimas yra pagrindinė kliūtis, stabdanti įmonių vadovų iniciatyvą sumokėti už savo darbuotojų lankymąsi sveikatingumo ir sporto klubuose. Tikimės, kad kitais metais bus įteisinta įstatymo pataisa, kuri, kaip ir daugelyje užsienio valstybių, suteiks mokesčių lengvatą Lietuvos darbdaviams, norintiems paskatinti savo darbuotojus daugiau judėti“, – teigia LSKA prezidentas.

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“ 2016 m. gegužės 12–18 d. atliko verslo įmonių tyrimą, kuriame dalyvavo 101 respondentas.

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.