Yra tokia ideali mergina, norėčiau ją kažkur pasikviesti
0 (0)

meileKlausimas: Sveiki, nors ir nelengva apie tokius dalykus šnekėti ir ypač nemoku šnekėti tokiom temom, bet pabandysiu. Yra mergina, kuri man patinka, beveik kasdien ją matau, su ja šneku. Ji tokia, kokia man atrodo ideali mergina, išeiti pasivaikščioti ir panašiai, bet… Ji turi vaikiną, kurį myli ir tikrai nenoriu pakenkti jiems, o ir pats ne kaip jausčiausi taip padaręs. Todėl visaip bandau tą simpatiją jai pamiršti, bet kai kasdien matau ir kalbuosi su ja, tai labai sunku, juk tikriausiai suprantat kokia ta simpatija būna. Todėl norėčiau patarimo, kaip man elgtis?

Atsakymas:

Sveikas,
gavau Tavo laišką kuriame daliniesi apie savo jaučiamą simpatiją merginai ir klausi, kaip Tau elgtis. Gali būti nedrąsu atskleisti savo jausmus, tad ačiū, kad pasidalinai savo mintimis.

Perskaičiusi Tavo laišką suprantu, jog jautiesi pasimetęs. Atrodo, tarsi šalia Tavęs yra ideali mergina, kuri Tau patinka, jauti jai simpatiją. Norėtum su ja praleisti daugiau laiko, pabendrauti, tačiau mergina turi vaikiną, tad galvoji, jog pakvietęs ją praleisti laiką su Tavimi, galėtum sugadinti jų santykius. Nenorėdamas jiems pakenkti, bandai užslopinti jai jaučiamus jausmus. Vis dėl to sunkiai sekasi, nes tenka su ja dažnai bendrauti.

Laiško pabaigoje, klausi ką daryti. Nesu tikra, ką turi omenyje klausdamas ką daryti: ar kaip pamiršti jausmus ar ką apskritai daryti šioje situacijoje, tad pamėginsiu atsakyti į abu klausimus. Nors tiksliai nežinau, ką esi bandęs daryti, bet kaip suprantu, šiuo metu bandai užslopinti savo šiltus jausmus merginai bijodamas sugriauti jos santykius su draugu. Iš tiesų, tai gali būti sudėtinga, juk mergina visada yra šalia, o jai jaučiami jausmai yra malonūs. Vis dėlto norint jausmus sumažinti, galima mėginti atrasti naujų veiklų, kur galėtum bendrauti su įvairiais žmonėmis. Įdomi veikla ir naujos pažintys ne tik prablaško, bet ir padeda atrasti naujų, įdomių žmonių, su kuriais bendravimas vėliau gali peraugti į rimtesnę draugystę. Kitas dalykas, svarbu nelikti su savo jausmais vienam. Yra įvairių būdų, kaip juos išreikšti: galima užsiimti kūryba (piešimas, rašymas, konstravimas ir pan.), rašyti dienoraštį, kalbėtis su tau artimais žmonėmis apie tai, kaip tu jautiesi, kokios mintys kyla. Beje, turėtum nepamiršti, jog esantys jausmai lengvai nepraeis, tam reikės įdėti darbo, pasisemti kantrybės ir laiko.

Na, o jei svarstai, ką apskritai galima daryti, tai čia taip pat galima atrasti įvairių alternatyvų. Gal atrodys ir juokinga, tačiau galima nieko nedaryti. Tiesiog laukti ir tikėtis, jog kažkas pasikeis savaime. Kitas variantas, kuriam reikia daugiau ryžto ir nusiteikimo – pabandyti pakeisti situaciją. Kartais nepasikalbėdami apie tai, kaip jaučiamės ar ką galvojame apie kitą žmogų, prarandame galimybę ne tik pasidalinti savo mintimis, bet ir suprasti, ką galvoja žmogus apie mus. Kaip suprantu, nesi kalbėjęs su mergina apie jūsų bendravimą ir santykius. Tad gali būti naudinga apsvarstyti galimybę ir įvertinus pasekmes, nuoširdžiai pasikalbėti su mergina apie savo jausmus. Pasikalbėjus galima būtų išsakyti jausmus ir norus merginai bei sužinoti koks jos požiūris į Tave. Toks pokalbis galbūt suteiktų situacijai aiškumo ir padėtų nuspręsti, ką daryti toliau. Žinoma, niekas nėra tikras, kokio atsakymo ar reakcijos sulauksi, tačiau neretai įdėtos pastangos vienaip ar kitaip atsiperka.

Nors atsakymas ir užtruko, tačiau tikiuosi, kad jis bus bent kiek naudingas.

Linkiu drąsos,
Psichologė Gintė Jaseliūnaitė

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

1 Response

  1. Jay parašė:

    Pažiūrėk šį filmą. Gal kils kokių minčių :)
    http://youtu.be/KBJBqkscY-E

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.