laiko-planavimas

Dažnai tenka girdėti, kad alga sumažėjo, o darbų padaugėjo, nieko nespėjame. Įveikti kylantį stresą ir efektyviai panaudoti jėgas darbe ar apskritai gyvenime padeda laiko planavimo kvadratas.

Paimkite lapą popieriaus ir padalinkite jį į keturias dalis. Visus esamus darbus išskirstykite ir surašykite pagal skubumo/neskubumo ir svarbumo/nesvarbumo kriterijus.

Skubūs ir svarbūs, tai tarsi gaisro gesinimas. Jei jų nenuveiksim dabar – problema tik didės. Neskubūs, bet svarbūs yra visi reikalai, kurie nenuveikti laiku pereina į pirmą kvadratą ir tampa nuolatiniu streso šaltiniu.

Skubūs, bet nesvarbūs ir juo labiau nei skubūs, nei svarbūs gali būti apskritai išmesti arba daromi tik laisvalaikiu, savo malonumui, kaip poilsis, bet ne daugiau.

Tikslas – nuveikti visus skubius ir svarbius darbus, palaipsniui pripratinant save planuoti, jau iš anksto sutelkiant visą savo dėmesį į 2-ojo kvadrato užduotis bei tikslus ir ramiai juos nudirbti, kol jie nedega ir nėra streso, o tada – gyvenimas sužydės.

Dalintis:
Padėkoti SMS žinute! | KNYGŲ parduotuvė

DĖMESIO! Portalas neatstovauja tekstų autorių nuomonei, o tiesiog suteikia galimybę jiems pasisakyti. Visus klausimus, simpatijas ar priekaištus geriausia išreikšti po straipsniais nurodytais kontaktais, o jei tokių nėra - argumentuotame komentare. DĖKOJAME už supratingumą!