Laiko planavimo kvadratas

laiko-planavimas

Dažnai tenka girdėti, kad alga sumažėjo, o darbų padaugėjo, nieko nespėjame. Įveikti kylantį stresą ir efektyviai panaudoti jėgas darbe ar apskritai gyvenime padeda laiko planavimo kvadratas.

Paimkite lapą popieriaus ir padalinkite jį į keturias dalis. Visus esamus darbus išskirstykite ir surašykite pagal skubumo/neskubumo ir svarbumo/nesvarbumo kriterijus.

Skubūs ir svarbūs, tai tarsi gaisro gesinimas. Jei jų nenuveiksim dabar – problema tik didės. Neskubūs, bet svarbūs yra visi reikalai, kurie nenuveikti laiku pereina į pirmą kvadratą ir tampa nuolatiniu streso šaltiniu.

Skubūs, bet nesvarbūs ir juo labiau nei skubūs, nei svarbūs gali būti apskritai išmesti arba daromi tik laisvalaikiu, savo malonumui, kaip poilsis, bet ne daugiau.

Tikslas – nuveikti visus skubius ir svarbius darbus, palaipsniui pripratinant save planuoti, jau iš anksto sutelkiant visą savo dėmesį į 2-ojo kvadrato užduotis bei tikslus ir ramiai juos nudirbti, kol jie nedega ir nėra streso, o tada – gyvenimas sužydės.

9 Responses

 1. Tomas parašė:

  Be pavyzdžiui nematau, kaip tai pritaikyti..

 2. KS parašė:

  pavizdys būtu Outlook’o grupės arba darbotvarkės rūšiavimas kas ką naudoja.

 3. Anonimas parašė:

  na tiesiog nekaupkit svarbiu darbu paskutiniai dienai ir juos pasidarykit kuo anskciau, kad nekeltu streso. Visgi jie yra svarbus, taciau juos vis atidedam, nes mastom, kad turim tam pakankamai laiko.

 4. To Tomas parašė:

  na tiesiog nekaupkit svarbiu darbu paskutiniai dienai ir juos pasidarykit kuo anskciau, kad nekeltu streso. Visgi jie yra svarbus, taciau juos vis atidedam, nes mastom, kad turim tam pakankamai laiko.

 5. N parašė:

  1,2 tai tavo darbai, 3,4 – deleguojami kitiems

 6. my parašė:

  kodėl darbas turėtrų būti skubus, jeigu jis nesvarbus? :)

 7. Vl parašė:

  Angliškai tai vadinasi eat frog ar pnš.

 8. Donatas parašė:

  To: my
  Todėl, kad skuba daznai mums sukuria aplinka. A darbai is esmes susidaro del dvieju priezasciu. 1 – laiku netaliekame B, jie virsta A. Arba pernelyg daug uzsiimame C. Pavyzdziui dirbu svarbu darba prie kompiuterio. FB zinute, „palaikink mano foto, paraso draugas” tai draugo tikslas. Pagalba geras dailykas, bet jei tokiu dalyku daug tai dienis rezultatas yra stresas A kvadrate.

 9. panele parašė:

  geras sitas!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *