10 toksiško žmogaus bruožų
4.2 (5)

toksiski
Iliustracija: Wikihow.com

Lolly Daskal, žmogiškų išteklių valdymo ekspertė ir Niujorke reziduojančios „Lead from Within” įmonės įkūrėja, portale Inc.com, skirtam sėkmingai verslo plėtrai, įspėja, kad toksinai pasitaiko ne tik užterštame ore, vandenyje ar maiste, bet ir mus supančiuose žmonėse. Deja, bet tokie žmonės nedėvi jokių įspėjančių ženklų, apie mūsų sveikatai gresiantį pavojų. Tad į ką derėtų atkreipti dėmesį, siekiant išvengti jų daromos žalos?

Toksiški individai yra visur, ir turbūt kiekvienas pažįstame bent vieną ar du. Tai gali būti šalia gyvenantys žmonės, bendradarbiai ir tiesiog kažkas iš mūsų socialinės aplinkos. Kaip ir nuo bet kokio tipo toksinų, taip ir nuo mus nuodijančių žmonių verta pasisaugoti. Pirmas žingsnis – juos atpažinti. Štai į ką reikėtų atkreipti dėmesį:

1. Toksiška arogancija

Didelis skirtumas yra tarp pasitikėjimo savimi ir arogancijos. Pasitikėjimas mus įkvepia, o arogancija stengiasi įbauginti. Arogantiški žmonės visada viską žino geriau už kitus ir jaučiasi pranašesniais. jie niekada nesidžiaugs jūsų pasitikėjimu savimi, nes tai kertasi su jų arogancija.

2. Toksiška auka

Viena iš toksiškiausių variacijų, kuri gali pasitaikyti jūsų aplinkoje, tai amžina auka. Dėl visų savo problemų, nesėkmių ir nelaimių šie žmonės visada kaltina kitus, kalti visi, nuo neatsakingo viršininko iki jų nemylėjusių tėvų. Jie niekada neprisipažįsta esantys savo gyvenimo šeimininkai.

3. Toksiška kontrolė

Kontroliuojantys žmonės žino viską. Paprastai jie jaučiasi labai nesaugiai, jei kartais atsiduria žemesnėse pozicijose, todėl, kol jie yra šalia, jie niekada jums neleis garsiai išsakyti savo mintis ar veikti savarankiškai.

4. Toksiškas pavydas

Jie niekada nėra patenkinti tuo ką turi ir niekada nesidžiaugs jūsų laime. Jie negali pripažinti kitų sėkmės, nes jaučia, kad jei kažkas gera ir gali nutikti, tai būtinai turi nutikti tik jiems.

5. Toksiškas melas

Kol egzistuos žmonija, tol turbūt egzistuos ir žmonės kurie meluoja, bet chroniški melagiai yra ypač kenksmingi. Jūs niekada nežinote ar jie sako tiesą, tad nėra kaip jais remtis, pasitikėti. Jie meluoja jums apie kitus, kitiems meluoja apie jus…

6. Toksiškas negatyvumas

Veikiausiai pažįstate kelis asmenis kurie nuolatos pikti, pagiežingi ir niekuo nepasitiki. Toks negatyvumas ardo santykius. Buvimas šalia jų tarsi iščiulpia jūsų entuziazmą ir gyvybines jėgas.

7. Toksiškas godumas

Mūsų kultūroje yra begalės dalykų kurie skatina norėti, siekti, uždirbti vis daugiau ir daugiau. Tokie troškimai ir ambicijos, iki tam tikro laipsnio, gali būti visai geras ir šaunus dalykas. Bet tai tampa nuodais, kai žmonės ima geisti visko, kas jų ir kas ne jų, kai dėmesio centru tampa noras turėti, pamirštant kitus du komponentus – būti ir daryti.

8. Toksiškas teisuoliškumas

Yra didelis skirtumas tarp kritiško mąstymo, analizės ir teisuoliško kritikavimo. Kritiškas mąstymas yra objektyvus, paremtas faktais, loginiais teiginiais, įžvalgomis, o teisuoliškas kritikavimas tiesiog šoka prie išvadų. Įsiklausymas ir komunikacija nėra stiprioji jų pusė.

9. Toksiškos paskalos

Nuodijantys aplinkiniams gyvenimą pletkininkai regi save giliai panirusius į keitimosi informacija procesą, bet išties apkalbėdami kitus jie tiesiog mėgina nuraminti save ir pasijusti šiek tiek saugiau. Yra tik vos keli dalykai labiau žalingesni nei apkalbos.

10. Toksiškas charakteris (charakterio nebuvimas)

Jei kažkam trūksta brandesnės savivokos ir sąžinės tvirtumo – melas, manipuliacija, godumas ir apkalbos tampa norma, siekiant norimo tikslo, sau leidžiama beveik viskas. Jei toks žmogus mano, kad esate kliūtis jo kelyje, suprantama, kad jis pasitelks visas jam prieinamas galimybes jums pakenkti, nepaisant įstatymų ar etikos normų.

Jei kažkuris iš šių bruožų jums atrodo pažįstamas, visai gali būti, jog kenčiate patirdami toksiško individo poveikį. Tokiu atveju nėra jokios prasmės dar kažko laukti. Kita vertus, jei neturite dabar jokios galimybės šių santykių nutraukti, stenkitės bent laikytis nuo tokio asmens kuo atokiau ir vengti kaip maro.

Įvertinkite!
[Balsavo: 5 Vidurkis: 4.2]

7 Responses

 1. Roman parašė:

  Labai svarbi informacija kiek vienam žmogui, tačiau visi aprašyti simptomai jau senai žinomi, kaip energetinio vampirizmo išraiška. „Lead from Within“ neatrado nieko naiuo,kaip pavadinsi, taip nesugadinsi.;)

 2. erika parašė:

  zinoma jau senokai sie dalykai ir be psichologo isvadu apie tokius zmones.patyriau savo kailiu,ir kas belieka-begt kuo toliau,nes palaipsniui pats gali pasidaryt toks pats kaip ir tas nevykelis zmogus…

 3. Anonimas parašė:

  O ka daryti jei gyveni su tokiu zmogumi ir turi vaiku 😳😥

  • Vile parašė:

   As irgi gyvenu ir turiu vaikų. Ką daryt? Manau bėgt, greit ir neatsisukant deja.

 4. Ilona parašė:

  o prie kokių draugų priskirti draugę , kuri beveik kiekvieno mūsų susitikimo metu vis pasidalina , kad pirko dar – eilinį didžiulį plotą miško , tai sūnus pirko butą , tai vėj ji su vyru pirko dar butą , nors patys gyvena su šeima dideliame name … Man negaila , bet toks bendravimas mane slegia – ne dėl pavydo , bet man draugės finansiniai reikalai neįdomūs , viskas perkama jos vyro uždirbtais pinigais , nebeliko pokalbių apie mišką , kaip apie poilsio objektą , visur tik pirko , pirko , pirko . O aš net nesiteirauju , nes tai ne mano reikalas… .

  • Demonas parašė:

   O ką daryti jei \”Toksiška auka\” yra tavo mama? Vyrą, draugę gali pakeisti, o mamos nepakeisi.

 5. Rasa parašė:

  Aš tai turiu toksišką direktorę, nuo jos kenčia visi. Jau dalis pabėgo. Daug punktų jai tinka. Belieka tik palinkėti sėkmės ir atsisveikinti visam laikui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.