12 ženklų, bylojančių, kad jumyse gyvena liūdesys, nors išoriškai to ir nesimato


Iliustracija: pexels.com

Niekas nenori būti tuo prislėgtai dūsaujančiu žmogumi, kuris gadina visai kompanijai nuotaiką. Mėgstame gerai nusiteikusius pašnekovus, o paniurėliai gali taip ir nesulaukti reikiamo palaikymo ir užuojautos. Kai nepripažįstate savo liūdesio, nepriimate draugų palaikymo, vidinių žaizdų gijimo procesas vyksta kiek sudėtingiau. Jei atitinkate žemiau pateiktus simptomus, tai reiškia, kad jums pats laikas nustoti save mulkinti ir kreiptis pagalbos, rašoma MindWaft portale:

1. Nuolatiniai skundai ir atidėliojimai. Žmonės, kurie yra išties liūdni, dažnai skundžiasi, nes jiems išties tiesiog per sunku. Nebelieka noro stengtis daryti tai, kas  svarbu, tad pradedama viską atidėlioti ir taip atsiranda dar daugiau problemų.

2. Savo gyvenimo apsunkinimas. Nuolatinis nepasitenkinimas, liūdesys ar niurzgėjimas tik dar labiau pablogina, tiek paties žmogaus, tiek aplink jį esančių gyvenimą.

3. Nesirūpinimas savimi. Netinkama mityba ir tiesiog bendras pasyvumas. Nesirūpinimas savimi, tai nemeilės sau požymis ar to, jog trūksta darnos su aplinkiniu pasauliu.

4. Nepaleidžiamos nuoskaudos. Tai ne liūdesio pasekmė, o veikiau jo priežastis. Beprasmis įsikibimas į praeities nuoskaudas ir nesutarimus padaro gyvenimą sunkesnį, nei jis iš tiesų yra.

5. Didelis susidomėjimas kitų žmonių asmeniniu gyvenimu. Būtent taip žmonės dažniausiai bėga nuo savo problemų, kalbėdami apie kitų žmonių asmeninį gyvenimą tarsi užgožiame savo bėdas.

6. Pamirštami džiugesį teikę užsiėmimai. Galbūt anksčiau fotografavote, grojote kokiu nors muzikiniu instrumentu ar veikėte dar ką nors, kas jums teikė džiaugsmą ir saviraiškos galimybę. Tačiau dabar, apimti liūdesio, galvojate, kad laimės nėra ir užmirštate visa tai, kuo anksčiau mėgavotės.

7. Nerimas dėl ateities. Visko imatės atmestinai ir nerimaujate dėl neaiškaus rytojaus, todėl galvojate: o kam stengtis?

8. Veikti skatina baimė, o ne motyvacija.  Išties nėra jokio noro kažką daryti, imamasi vienokių ar kitokių darbų tik todėl, kad bijomasi jų neigiamų pasekmių.

9. Apmaudas dėl to kas padaryta ar nepadaryta. Dėl motyvacijos stokos nevyksta nieko naujo, tad lieka tik apmaudavimai dėl praeities nesėkmių.

10. Priklausomybės.  Turbūt blogiausias sąrašo punktas. Savinaikos elgesys, pasireiškiantis alkoholio, tabako ar kitų narkotikų vartojimu, bent akimirkai suteikia seratonino pliūpsnį, kurio taip trūksta kasdieniniame gyvenime.

11. Išlaidavimas. Prislėgti žmonės leisdami pinigus naujais pirkiniais laikinai pagerina sau nuotaiką, sykiu pajunta malonų situacijos kontrolės jausmą.

12. Perdėtas kitų kritikavimas. Tai, vėlgi, leidžia nukreipti dėmesį  nuo savo, į kitų problemas ir sykiu pajausti galią, tarsi galiausiai, po visų iškentėtų bėdų, dabar atsidurtumei teisėjo kėdėje.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *