20 nelengvų klausimų, kuriuos verta sau užduoti
4.5 (10)

Premium license

Kiekvienam žmogui, laikas nuo laiko, vertėtų dėmesingai peržvelgti savo gyvenimą. Jei nesusimąstoome apie tai, kas vyksta, netyrinėjame savo gyvenime vykstančių procesų, tuomet veikiausiai yra nemaža tikimybė, kad kažkuriuo momentu susivoksime, jog gyvename kažkaip ne visai taip, kaip norėtumėme. Gaila šūsnį metų iššvaistyti tiesiog tuščiai. Pasistenkime to išvengti. Ženkime žingsnį sąmoningesnio gyvenimo link, atsakydami į kelis klausimus.

Štai tie 20 savityros punktų:

1. Ar kartais jaučiate, kad diena iš dienos gyvenate tarsi pagal tą patį scenarijų? Pasistenkite neutraliai, tarsi praeivio žvilksniu patyrinėti savo dieną. Kaip jūs leidžiate savo laiką? Gyvenimas nuobodus ir vienodas? Gal jau metas kažką keisti?

2. Ar gyvenate savo svajonių gyvenimą? O gal eikvojate savo laiką nenaudingiems dalykams, kurie jums neteikia jokio džiaugsmo?

3. Kokių realių dalykų labiausiai bijote dabartyje, savo gyvenime? Kokios baimės slypi jumyse? Iš kur jos atsirado? Ką galite padaryti, kad tai pakeistumėte?

4. Kokios mintys apie ateitį, įsivaizduojami pavojai, jums kelia didžiausią nerimą? Kas jus neramina? Kodėl šios mintys taip jaudina? Kas galėtų jums pakenkti ar jus sustabdyti galimoje ateityje?

5. Ką darytumėte, jei neliktų jūsų baimių? Kur baimė jus stabdo? Ar yra kažkas, ko nesiimate tik dėl baimės?

6. Ką veikėte, kai jautėtės išskirtinai gyvi ir įsitraukę? Prisimink tą akimirką, kai visa galvą buvote panirę į veiklą. Kas padėjo jums jausti gyvenimo pulsą?

7. Už ką esate labiausiai dėkingi? Ką labiausiai vertinate savo gyvenime?

8. Kas jums sukelia didžiausią stresą? Nustatykite streso šaltinius, su kuriais susiduriate dažniausiai. Gal yra galimybė juos sušvelninti, neutralizuoti ar pakeisti jus palaikančiais dalykais?

9. Ar didžiuojatės tuo, kas esate? Ar jūsų vertybės, principai, moralinės savybės, įsivaizdavimas, kas yra gerai atitinka jūsų gyvenimo būdą, tai kas dabar išties esate?

10. Ar jūsų gyvenime yra jus dvasiškai, psichologiškai ar fiziškai žalojančių, jums kažkaip kitaip kenkenčių santykių, kurių jau seniai derėjo atsisakyti? Aplinka alieka svarbų vaidmenį mūsų gyvenime. Jei norime būti laimingais, vertėtų privengti žmonių, kurie atima mūsų jėgas ir laiką.

11. Gal esate sau pernelyg griežti ar, priešingai, suteikiate sau per daug laisvės? Svarbu sau kelti saikingus, adekvačius reikalavimus. Atidėti perdėtą griežtumą ar atsipalaidavimą.

12. Kokių svajonių atsisakėte? Ir apmąstykite apie to priežastis. Praradote susidomėjimą? O gal reikėjo tai paaukoti dėl kažko kito? Ar tikrai pasielgėte teisingai?

13. Ką būtina pakeisti savyje? Pažvelkite į save iš šalies. Ar viskas tenkina? Ką gerai būtų pakeisti?

14. Už kokius nuopelnus žmonija jus turėtų prisiminti? Ką jūs darote, kad tai įvyktų?

15. Ar kontroliuojate savo gyvenimą? Ar galite save vadinti laisvu žmogumi? Jaučiate, jog esate savo gyvenimo šeimininkai? O gal plaukiate pasroviui, niekada nesipriešindami?

16. Kas jus daro laimingais? Gal tai kažkokia vieta, užsiėmimas ar žmogus?

17. Koks jūs draugas? Įvertinkite savo elgesį su draugais. Ar galima teigti, kad jūs esate geras draugas?

18. Kam galėtumėte patikėti savo gyvenimą? Ar yra žmogus, kuriuo visiškai ar bent didesne dalimi pasikliaujate?

19. Gyvenimo prasmė. Pagalvokite apie savo buvimo šiame pasaulyje prasmę. Kokia to prasmė?

20. Kam ir ko pavydite? Pavydas nėra vienareikšmis jausmas. Kažkas pyksta, lieja pagiežą, kitus tai motyvuoja siekti daugiau. Pavydas yra nepasitenkinimo savo gyvenimu išraiška. Jei dažniau atkreipsite dėmesį į tai, kam ir ko pavydite, atsiras galimybė suprasti, kuo esate nepatenkinti, ko išties norite gyvenime bei supratimas, kur link judėti.

Pagal flytothesky.media

Įvertinkite!
[Balsavo: 10 Vidurkis: 4.5]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.