7 dalykai, kurių nedaro emociškai stiprūs žmonės
0 (0)

emocijos

Visi esame tai praėję – tas momentas, kai mes nurimstame ir suprantame, kad emocijos ką tik paėmė viršų, ir pasielgėme taip, dėl ko dabar gailimės. Kaip „Huffington Post“ rašo Alissa Lastres, nors tai yra natūralu, tokios patirties dažnumas turėtų paskatinti išmokti kontroliuoti emocijas ir jausmus. Kaip mes identifikuojame, priimame ir įveikiame emocijas, priklauso tik nuo mūsų. Neturime tapti savo jausmų įkaitais ir vergais, važiuodami nenuspėjamais emocinių aukštumų kalneliais, tačiau galime atsirinkti, ką daro emocijas kontroliuojantys žmonės, ir įtraukti tai į savo gyvenimą.

Štai ko nedaro emocijas kontroliuojantys žmonės:

1. Jie neignoruoja savo jausmų

Per dažnai mes galime suvokti, kad emocijos mus labai gąsdina, bet renkamės tai ignoruoti. O štai žmonės su emocijų kontrole neignoruoja savo jausmų. Kaip tik – jie atpažįsta savo emocijas ir supranta, kad jos turi tikslą ir kilmę. Užuot ignoravę savo jausmus, jie juda per sveiką jų suvokimą, priėmimą ir visa tai paleidžia.

2. Jie neneigia to, kaip kūnas reaguoja į emocijas

Kartais labai aišku, kaip emocijos netikėtai paveikia mūsų kūną. Natūralu, kad kai liūdime, galime verkti, kai esame laimingi – šypsomės. Tačiau emocijos ne visada taip matomos ir pastebimos. Žmonės, į emocijas žvelgiantys atidžiai, yra įvaldę tą meną suprasti bet kokius jausmų poveikius ir potyrius. Pavyzdžiui, kad stresas gali pasireikšti skrandžio sunkumu ar įsitempusiu žandikauliu, kad liūdesys sumažina energiją ir padidina mieguistumą ir pan.

3. Jie paprastai neatmeta emocijų, nepabandę su jomis susidoroti

Tie, kurie kontroliuoja savo emocijas, ne tik identifikuoja, kokios jos ir kaip veikia mūsų kūną, bet ir stengiasi jas suvokti. Emociškai stiprūs žmonės jas paleidžia, o ne stengiasi atstumti, kadangi supranta, kad paleidimo mechanizmo esmę užtikrins tik tų emocijų suvokimas bei perdirbimas. Be to, nustūmę jausmus į šalį, vis sugrįšite prie jų iš naujo.

4. Jie neignoruoja įtakos savo jausmams

Tiesa ta, kad neatsibundame tiesiog laimingi, liūdni ar pikti – šioms emocijoms kažkas turi duoti pradžią. O žmonės, mokantys kontroliuoti emocijas, visuomet atkreipia dėmesį į tai, kaip identifikuoti, kas sukelia jų emocinį atsaką. Tai svarbus žingsnis – ne atmesti emocijas, bet jas priimti ir paleisti.

5. Jie neignoruoja minčių, kurias patyrė prieš sukeltas emocijas

Žmonės supranta, kad iki tam tikro įvykio, kuris sukėlė emocijas, buvo tam tikrų minčių. Ir šitos mintys turėjo įtakos emociniam atsakymui. Jie suvokia, kad ne nutikimas iškelia emocijas, bet mūsų mintys apie tai sukelia tam tikrus jausmus.

Emocijas kontroliuojantys žmonės supranta, kad dauguma dalykų mūsų gyvenime yra nekontroliuojami, tačiau mintys, kurias patiriame prieš, per ir po nutikimų, gali būti kontroliuojamos. Su tokiomis žiniomis žmonės tvirčiau jaučiasi ir gali neigiamas emocijas pakeisti teigiamomis.

6. Jie neignoruoja emocijų sukelto elgesio pasekmių

Visi puikiai žinome, kokios pasekmės gali ištikti, jeigu pagauti emocijų pasielgiame vienaip ar kitaip. Žmonės, kurie kontroliuoja emocijas, stengiasi neignoruoti elgesio pasekmių, prisiimti atsakomybę, neverčia kaltės nutikimams, kitam žmogui… Jie puikiai suvokia, kad tai jų elgesys sukėlė tam tikras pasekmes, todėl stengiasi sukurti daugiau erdvės tarp jausmų ir veiksmų ateityje, kad situacija nesikartotų.

7. Jie stengiasi nekartoti nenaudingų emocinių patirčių

Emocijos gali kartotis, ir žmonės, kurie jas kontroliuoja, tai supranta. Jie mato, kad tam tikras įvykis sukelia vidines mintis, o tos vidinės mintys turi įtaką emocijomis. Jie mokosi, galbūt per nesėkmės ir klaidas, tačiau tik taip ilgainiui galima suprasti, ką daryti su tave ištikusiomis mintimis ir jausmais, kaip juos sudėlioti į vietas – sugriovę emocijų ciklą, jie jas kontroliuoja, valdo situaciją, o tai puikus kelias į sveikesnį ir laimingesnį gyvenimą.

Parengė: Ji24.lt
Foto: GawdZilla / flickr

Įvertinkite!
[Balsavo: 0 Vidurkis: 0]

2 Responses

  1. Anonimas parašė:

    Skamba taip, tarytum emociskai stiprus zmones yra labai emocionalus…

  2. Visada galvojau, kad esu emociškai stiprus, bet pasirodo, kad nė velnio… :D

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.